rjjat zumdi U doen jvanneeï 27 Haar gezicht stond bekommerd en haar oogen konden niet wijken van de zijne. ,,'t Is niet de eerste keer, dat ik je na heb gezeten om een hooiberg heen," riep hij met heftige verbazing, „en 't is niet do eerste keer, dat ik je gekust heb!" Zij haalde diep adem en zei niets. „Je zult 't niet meer weten," zei hij glimlachend, ,,'t is al een heelen tijd ge leden." Toen volgde, alsof hem juist iets te binnen schoot: „Wat ik zeggen wou, je neemt me toth niet kwalijk, dat ik je gekust heb?" Zij dacht er een seconde over na en schudde toen langzaam haar hoofd. ,,'t Zal niet meer gebeuren," ver zekerde hij haar. Ze keek hem ernstig aan. „Weet je 't zeker?" „Ja, hoor ik zal nu wel oppassen. En trouwens," ging hij met minder stelligheid voort, „ik ga morgen weer naar Londen." Er kwam schrik in haar oogen. „Ga je weg?" „Dat moet ik wel." „Wat wil je dan tegen je oom zeg gen?" „Dat je nu ver genoeg bent met leeren, om alleen verder te werken, en dat ik weer aan mijn proeven moet." Ze keek recht voor zich uit, met een rimpeltje tusschen haar oogen. „Zou hij 't niet erg plotseling vinden?" „Welnee hij zal alleen denken, dat 't me verveelt, hier mijn tijd te verspil len." Er sloop een blos in haar wangen en even was er stilte tusschen hen. Tijdens de worsteling was het hoek op den grond gevallen. Hij bukte zich om het op te rapen. „Enfin, we zullen maar zeggen, dat 't genoeg is voor vandaag," mompelde hij, en hij deed een stap naar voren. Zij kwam naast hem en paste haar stappen hij de zijne aan. Zij was stil en bedrukt, maar scheen te berusten. Ge lukkig maar, want er was niets aan te veranderenen toch ha d hij een vaag gevoel van teleurstelling. Hij versnelde zijn schreden. Molly raakte achter. Hij bleef niet op haar wachten, hij keek zelfs niet om; met schokkende zenuwen en een polsslag, die in zijn keel bonsde, haastte hij zich voort, om binnenshuis eenzaamheid te zoeken. TWEEËNTWINTIGSTE HOOFDSTUK Paul had een gelegenheid gezocht voor een onderhoud onder vier oogen met zijn oom, maar niet gevonden. Nu was ze voor hem gemaakt, want Molly had iets gemompeld over een luchtje scheppen en was den tuin in gewandeld. Gezegd had zij niets, maar Paul begreep, waarom zij het gezelschap der sterren verkoos boven dat in den salon. Hij had haar dankbaar moeten zijn voor haar kieschheid, maar hij voelde er zich een beetje gekwetst door. Zijn beslidt, om naar Londen terug te keeren, stond nog even vast; hij had het onderwerp nog niet aangeroerd, maar wachtte zijn moment af. Het leek echter wel, of Molly ongeduldig werd, en bang was, dat hij zijn vertrek zou uitstellen dat ze zich had verwijderd, om hem ieder voorwendsel tot uitstel te ontnemen. Hij moest natuurlijk gaan, dat had hij zich zelf uitdrukkelijk voorgehouden, maar waar was 't voor noodig, dat zij zoo'n nadruk legde op haar ongeduldig ver langen, hem kwijt te zijn? Hij had mis bruik gemaakt van zijn vertrouwens positie, dat gaf hij toe, maar 't was geen misdaad met voorbedachten rade ge weest, de bekoring was hem opeens te machtig geworden, en hij had gehoopt, I dat ze eenige spijt zou voelen om het I einde van Iran omgang als leerlinge en leeraar. Misschien had ze dat ook, maar die omgang kon niet meer hervat wor den, dus had ze 't misschien maar 't verstandigste gevonden, vlug te doen, wat toch gebeuren moest. Sir Richard had beneden geluncht. Hij had nog last van zijn jicht, want hij liep met een stok, maar hij beweerde, dat 't al veel beter ging, en pijn scheen hij niet te hebben. Dat Veronica Molly herkend had, scheen hij ontzettend grappig te vinden hij grinnikte om de verrassing, die hun allen te wachten stond. Die verrassing zou weldra volgen, want de vorige avond had de ontknoo ping verhaast, en hij scheen daarom in zijn schik te zijn. Paul had een verhoor moeten onder gaan over het theatrale optreden van Veronica. Hij had de vragen zoo goed mogelijk beantwoord, en het gladde ijs zoo zorgvuldig mogelijk ontweken. Na de lunch was Paul aanstonds uit gegaan, op een lange wandeling. Hij was van plan geweest, na 't diner zijn besluit kenbaar te maken, als Molly van tafel was, maar hij had geen kans gekregen, want sir Richard, on rustig omdat hij geen port kon drinken, had haar bijna onmiddellijk gevolgd. En nu gaf die attentie van Molly hem een nieuwe gelegenheid om te spreken maar nog bleven de woorden in zijn koel steken. „Ik ga morgen naar Londen." Einde lijk was 't er uit. Paul hield zjjn adem in. „Heb je een boodschap?" vroeg zijn oom. „Ik ga voorgoed, bedoel ik." Sir Richard omklemde de leuningen van zijn stoel en ging kaarsrecht zitten. „Wat is er aan de hand?" vroeg hij met strakken blik. „Niets, maar ik ben hier klaar met mijn werk, en wou nu verder gaan met mijn proeven." Een stilte van verbazing. „Wie heeft je gezegd, dat je werk hier klaar is?" Paul zat te schuiven op zijn stoel. ,,'t Zou wel dwaas zijn, als ik Molly les bleef geven, nadat uw verloving be kend was gemaakt, en trouwens, wat ik haar nu nog zou kunnen leeren, kan ze evengoed alleen leeren." Sir Richard keek hem met doordrin gende oogen aan. „Hebben jullie ge kibbeld?" vroeg hij. „Gekibbeld? Heelemaal niet!" „Waarom heb je dan zoo'n haast?" „Dat zei ik u toch." „Jawel, maar de ware reden heb je niet genoemd." Paul zweeg. „Je moet niet mokken," vermaande zijn oom. „Je was er tegen, dat Molly naar dat bal ging, en ik geef toe, dat je gelijk hebt gehad." Hij legde zijn handpalmen tegen elkaar. „Ik kan me indenken, hoe je je geschaamd hebt 't spijt me werkelijk heel erg." „Beklaagt u Molly maar liever," snauwde Paul. „Ik heh me heelemaal niet geschaamd ik was er trotsch op, dat ze bij me was." Sir Richard keek ietwat verslagen bij dien plotselingen uitval en er volgde een lange stilte. „Nu, als 't zoo zit," zei hij verwon derd, „waarom loop je dan weg?" „Ik heb u de reden genoemd," schermde Paul, maar hij kreeg er een kleur bij. „Dat heb je," zei zijn oom droogjes, „maar met dat voorwendsel zullen de menschen hier in de buurt zich niet laten afschepen. Zo zullen een andere en minder liefderijke verklaring zoeken." Wordt vervolgd j U zit met vrienden in een restaurant. De eerste gang wordt geserveerd. Daar ontdekt U, dat de vork welis waar spiegelblank gepolijst is, doch dat tusschen de tanden nog verrade- lijke etensresten zitten. Wat zoudt U in zoo'n geval doen? Zeer zeker zoudt U een ernstige klacht indienen bij den gerant. Beklaatjt U zich ook bij Uzclf? Belangrijker als de reiniging van den vork, is de zorg voor Uw gezond heid. Gaat Uzelf niet even lichtvaardig te werk bij de verzorging van Uw tanden? Zoo lichtvaardig als men in een of ander restaurant met de reiniging van den vork te werk ging Want niet het voor het oog prachtig uiterlijke beslist over het lot Uwer tanden, waarvan veel meer afhangt dan de werking van Uw glimlach op anderen, doch: een behaaglijk gevoel, gezondheid en het besparen van vele rekeningen. Slechts de grondige reiniging kan Uw gebit in stand houden. Weten schappelijke onderzoekingen hebben geleerd, dat slechte tanden dik wijls de oorzaak van gevaarlijke sluipende ziekten zijn. Reinig Uw tanden grondig! Spoel Uw mond ter dege 's ochtends, 's middags en 's avonds, ook tusschen de tanden, opdat alle etensrestjes zelfs uit de kleinste hoekjes en gaatjes weggespoeld worden. Een ccnvoudicjc recjel: Gorgel steeds met ODOL ook tusschen de tanden. ODOL doodt de voor de gezondheid schadelijke bacteriën -- en desinfecteert mond en keel. Gebruik steeds ODOL voor het naar bed gaan en geniet 's morgens van de verkwikkende werking van een mondspoeling met ODOL. U zult dan den heelen dag een prettig en opgewekt gevoel hebben. Met Odol paart U Zindelijkheid aan Schoonheid! ODOL, het antiseptische mondwater is eenNeder- landseh fabrikaat van prima kwaliteit en in fla cons voor resp. ƒ1,25 en/1,95 óveral verkrijgbaar. Het nieuwste: een handige rcisftaeon a 0,75

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23