Zeeuwsch Nieuws sIBb men^e€- 6 '^e 9e*w*' ZEEUWSCHE OMROEP 11 Toen in Vlissingen (le vorige week begonnen werd met den aanleg van schuilloopgraven op den Boulevard stuitte men daar op zwaar overwelfde onderaardsche gangen uit vroeger eeuwen. Men zal trachten, deze nu zoover weer bruikbaar te maken, dat ze als schuilplaatsen bij luchtgevaar dienst kitnnen doen. Een ongekende drukte heerscht er in de Middelburgsche haven, waar vele schepen, die anders op Enge land varen, thans zijn opgelegd om veiliger tijden af te wachten. Ondanks de plotselinge onderbreking van het badseizoen bereikte 'l Vlissing- sche zeebad toch de vorige week weer den öO.OOOsten bader. Burgemeester van Woelderen compli- die keus te maken kreeg uit een aantal cadeautjes. Op 1 September j.l. vierde de heer J. Westraate zijn zilveren dienstjubiU als veldwachter der gemeente Nisse. Onder hartelijke be langstelling heeft kortelings de heer C. Brakman af scheid genomen uit zijn functie van hoofd der school te Nieuw- en St. Joos- land. Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Noordwelle dat aldaar in den tuin van een ingezetene, die even buiten het dorp woont, een appelboom in bloei staat. De plantenkundige dienst staat ver rukt. Die hoopt met alle hem ten dienste staande middelen te bereiken, dat men van dezen wonderboom minstens eenige mudden win terperen zal kunnen pluk ken. Uit Kloetinge ontvingen wij zeventien brieven en twaalf briefkaarten met enthousiaste mededeelingen over het feit, dat op den onhewaakten overweg bij het dorp de eerste automatische flikker-installatie in Zeeland door de Spoorwegen zal worden aangelegd. De bevolking is zóó geestdriftig, dat men spontaan aan de directie der Spoor wegen het aanbod deed om, in geval van weigering der installatie, gratis op den overweg een roodharige te plaatsen, die met zijn oogen knippert! Onze oudheidkundige medewerker te Veere bericht ons, dat men ter be veiliging van de kunstschatten uit bet stadsmuseum heeft besloten, om bet porselein en aardewerk in kisten te ver pakken en in den kelder onder de Vier schaar op te bergen. Dit is een uiterst schrandere maat regel. Mocht onverhoopt de Vierschaar inzakken, dan houdt men toch altijd een schervengericht over! Men telegrafeert ons uit Wolfaartsdijk dat een werkman, die na het middag eten mosterdzaad was gaan snijden, door de warmte bevangen, naar zijn woning moest worden gedragen. Met mosterd na den maaltijd komen is altijd een zeer afkeurenswaardige gewoonte geweest, waar niet sterk ge noeg tegen gewaarschuwd kan worden. Men meldt ons uit Goes, dat de ver duisteringsproeven, welke door de bur gerij afgelegd moesten worden, nog lang niet volmaakt waren. Goes is altijd een eerlijk stadje geweest! Tot veler verrassing heeft de ge meente-opzichter te Vlissingen een net van geheime gangen bij en onder de boulevards ontdekt. Men hoopt de vondst voor Gedeputeerde Staten en de Haagsche financieele contröle-com- missie verborgen te houden, want als die hooren dat Vlissingen er geheime gangen op na houdt, zal het er zwaaien. In Zeeuwsch Vlaanderen zijn ver schillende hoeren, die aan het appelen en perenplukken waren, door insecten lastig gevallen. Het zijn de slechtste vruchten niet waaraan de wespen knagen Wij sluiten nu tot volgende week, dames en heeren!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 11