DE MIJNENVEGER „WILLEM VAN EWIJCK VERONGELIJKT Eenige geredde manschappen terug in Den fielder. De gezonken mijnenveger Willem van Ewijck, eerst in 19X7 in dienst gesteld. Bij het monument „Voor hen die vielente Den Helder werd in opdracht van H. Mde Ko ningin een lcrans gelegd door schout bij nacht C. baron de Vos van Steenwijk ter nagedach tenis van de manschappen van den verongelukten mijnenveger Willem van Ewijck", die bij deze ramp om hel leven kwamen. De geredde luitenant ter zee lste klasse F. H. M. van Strae- len, die bij deze ramp gewond werd, woonde in gezelschap van zijn echtgenoote en vader de plechtige kranslegging bij voor het monument te Den Helder. MT egenen twin tig Nederland- sche marinemannen zijn ten slachtoffer gevallen aan den oorlogstoestand en aan de ver dediging der Nederlandsche neutraliteit. De mijnenveger Willem van Ewijck, met nog vier andere Nederlandsche marinevaartuigen bezig aan de verzorging van een mijnenveld voor de Terschellingsche kust, is door den stroom op een der mijnen toegedreven en door de explosie in tweeën gescheurd en gezonken. Slechts zes van de eenenvijftig opvarenden zijn ongedeerd ontkomen, negenen twintig man werden onmiddellijk gedood, bezweken aan hun kwetsuren of verdronken, en nog zestien werden lichter ge kwetst. Het is niet alleen de marine- stad Den Helder, die rouwt om deze ontzettende oorlogsramp het heele Nederlandsche volk is ontzet over het leed, dat de oorlog ook in ons onzijdig ge bleven land en reeds in deze aller eerste dagen veroorzaakt heeft.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 28