DE REDDENDE ENGEL o 30 in de nieuwe „Winterweelde"? VOOR DAMES Japonnen Deux pièces Gekleede japonnen Avondjaponnen Ochtendjaponnen Mantels Tailleurs Swaggers Mantelcostuums Ski-costuums Blouses Overhemdblouses Vestblouses Gekleede blouses Rokken Pyama's Lingerie VOOR BAKVISSCHEN Japonnen Avondjaponnen Mantels Regenmantels Swaggers Sport-mantelcostuums VOOR MEISJES Jurken Rokken Mantels VOOR JONGENS Pakken Colbertcostuums Sportcostuums Jassen Jekkers Te zamen 353 modellen ngetwijfeld prettige dingen, als U goed gekleed gaat. En U zult goed ge' kleed gaan als U één van die keurige toiletjes aan hebt, zooals die in de nieuwe „Winterweelde" voorkomen. Moeilijk? Kostbaar? In geen geval! Wij leveren U het juiste knippatroon, dat U noodig hebt en U maakt het heel gemakkelijk zelf. Dat zal U een massa geld besparen en U zult zeker zoo goed gekleed gaan als anders. De geheele maand September kunt U het prachtige modeboek „Winter weelde" aanschaffen en misschien daarna ook nog, als er ten minste nog exemplaren over zijn. Maar rekent U daar vooral niet te vast op, want het gaat hard en we zouden het niet prettig vinden U te moeten teleurstellen. Het beste is dus, vandaag nog bestellen. „Winterweelde 1940" kost slechts 60 ct. Knippatronen direct uit voorraad 20, 35 en 50 ct. Bestellingen bunnen geschiedenbij Uw agent. Uw bezorger of den boebhandel door girostorting op no. 295651 door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan onderstaand adres. Nassauplein 1 Haarlem. door Maurice Vault an Zestien Juli is een gedenkwaardige linge den terugtocht aan. Tien minuten datum in het leven van Armand later bevond zij zich gelukkig in veilig- Ponsard. Gedenkwaardig om meer heid en daarop bevrijdde hij de dame dan één reden. Op een zestiende Juli uit haar netelige positie. Zij putte zich was het, dat hij Angelique Gerardin uit in dankbetuigingen en onderweg voor het eerst ontmoette. Dat is al heel naar het dorp vernam Armand, dat hij lang geleden. Want Armand Ponsard het eenige dochtertje had gered van een was toen nog een vroolijke Parijsche hooggeplaatst stedelijk ambtenaar in student, de zoon van een algemeen ge- Lyon. Zij en haar moeder waren den achten bankier, en thans is hij reeds een vorigen dag pas in het dorp aangekomen, goede veertiger en huisvader van een om er herstel van krachten te zoeken, gelukkig gezin, waarvan Angelique het Zij waren 's morgens naar zee gegaan en geliefde middelpunt vormt. terwijl mevrouw Gerardin in een ligstoel De geschiedenis van die eerste ont- zat te lezen, sluimerde zij in. Angelique, moeting was een angstig avontuur. In haar dochtertje, zocht tusschen d'è rot- zijn tweede studiejaar vertoefde Armand sen naar krabben en was zoo zeer in haar met vacantie in een dorpje aan de Bre- spelletje verdiept, dat zij niets had be- tonsche kust, dat om zijn afzondering speurd van het opkomen van den vloed, en gebrek aan mondaine vermaken een En hoogstwaarschijnlijk zou zij haar ideaal vacantieoord was voor rustbe- onvoorzichtigheid met den dood hebben hoevenden. Op een stormachtigen dag moeten bekoopen, indien niet op het keerde hij tegen het middaguur terug laatste oogenblik Armand was versclie- van een wandeling, toen hij boven het nen. sterke gedruisch van de branding uit „Zij is onze eenige," snikte mevrouw hulpgeroep hoorde. Gerardin, nog hevig ontdaan, toen Ar- Hij beklom een hoogte en aanschouw- mand afscheid van hen nam. „Wij zul- de een tooneeltje, dat hij nooit meer zou len dezen dag nóóit vergeten, meneer vergeten. In de woeste branding daar Ponsard...." beneden had zich 'n vrouw gewaagd. Zij Dien dag was het de zestiende Juli en kon zich slechts staande houden in dien dit angstig avontuur gaf aan dien datum brullenden, schuimenden en sissenden zijn eerste gedenkwaardige beteekenis heksenketel, door zich met beide armen in het leven van Armand Ponsard aan een rotsig uitsteeksel vast te klem men, dat nog niet door den opkomenden Vier dagen later vertrok Armand. vloed verzwolgen was. Zij schreeuwde Hij liet twee vriendinnen achter: me- luidkeels om hulp, doch blijkbaar niet vrouw Gerardin en haar dochtertje voor zichzelf. Honderd meter verder uit Angelique. Zij zouden zijn moedige de kust ontdekte hij een jong meisje, dat daad nooit vergeten, hadden zij hem in ernstiger levensgevaar verkeerde, verzekerd en zij liielden woord. Elk jaar Zij hing aan een uitlooper der rotsen, nadien, prompt op den zestienden Juli die zich op die plek ver in zee uitstrek- en met de eerste post, ontving Armand te en die alleen bij eb droog kwam te Ponsard een brief uit Lyon, die verge- liggen. De golven bespoelden reeds zeld ging van een klein geschenk. Nu haar hoofd en haar positie scheen Ar- eens was het een boek en dan weer een mand zóó hachelijk toe, dat hij vreesde zijden zakdoek met een kunstig gebor- dat, zij den ongelijken strijd met den duurd monogram geschenken, die aanstormenden vloed binnen weinige slechts een geringe stoffelijke waarde minuten op zou moeten geven. hadden. Maar die een hooge ideëele Er was anders geen menseh in den waarde bezaten voor hem, omdat zij omtrek te zien en het dorp lag een half door het meisje zelf bekostigd of ver uur ver. Zonder zich lang te bezinnen, vaardigd waren en de herinnering leven- klauterde hij naar beneden en ontdeed dig hielden aan dien zestienden Juli, zich vlug van zijn jas en schoenen. Zijn toen hij zijn leven op het spel had gezet, verschijning werd door de wanhopige om het hare te redden, vrouw met een juichkreet begroet. Zij Zoo ging het acht jaar achtereen. Ar- kon zich niet verstaanbaar maken in mand had allang de universiteit ver- het geweld van de branding, maar toch laten en als opvolger van zijn inmiddels wist zij hem met haar hoofd te beduiden gestorven vader genoot hij bij de cliënten dat haar angst het kind gold, dat daar- van zijn bank evenveel vertrouwen, als ginds in gevaar verkeerde. deze eertijds. Zijn zakelijke beslom- Tien seconden later had ook Armand meringen lieten hem weinig tijd meer den kamp met de woedende golven voor zijn vroegere vrienden, maar voor aangebonden. Twee maal moest hij zijn Angelique Gerardin maakte hij een uit- poging opgeven en de kans trotseeren zondering. Nooit zou hij verzuimen haar met geweld tegen de rotsen te worden aardige briefjes te beantwoorden en teruggeslagen. Den derden keer echter haar een klein geschenk te zenden als kwam hij er door. Het leek hem toe dank voor het hare. Hij had haar niet dat het een eeuwigheid duurde voor hij meer teruggezien in die acht jaren en hij het kind bereikt had en elk oogenblik bezat ook geen portret van haar. En vreesde hij haar voor zijn oogen te zullen daarom bleef zij hem altijd voor den zien verdwijnen. Maar gelukkig was zijn geest staan als een twaalfjarig meisje vrees ongegrondde angst staalde het tenger gebouwd en met een smal, bleek meisje met een wilskracht, die ver boven gezichtje, met hangende haren en don- haar twaalf jaren uitreikte. kere oogen. Zelfs in zijn brieven kwam Nadat hij zich op het rotsig uitsteek- de kinderlijke voorstelling uit, die hij sel een oogenblik rust had gegund, ving van haar behouden had. Want zij waren Armand met de doodvermoeide drenke- geschreven op een beschermenden toon,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 30