Nieuwe kleuren en oude, die weer modern worden PAR J) SC HE KLANKEN IV I Sm Hoewel de zegepraal van zwart weer onomstootelijk vast staat, zijn er toch verschillende andere kleuren, die dit seizoen bijzonder op den voorgrond zullen treden. Ongetwijfeld speelt zwart zoowel voor mantelpakjes en mantels als voor min of meer gekleede japonnen een eerste viool, terwijl het daarnaast ook voor het groot- avondtoilet volstrekt nog niet afgedaan heeft. We zien zwart voor gekleedere man tels en tweeds, doch effen ruige stoffen en ruiten voor het meer sportieve exemplaar. Ook worden vele lichte kleuren toegepast bij mantels en swaggers, zélfs op donkere jurken. Voor mantelpak-manteltjes heeft men naast de zoo gewilde ruiten graag tomaatrood, helgroen, mosterdgeel op een donker rokje. Bordeaux moge minder popu lair geworden zijn, men blijft het in elk geval dit seizoen nog dragen, wat ook geldt voor het veel somberder prune en voor vele nuances van paars. Ook groen wordt in een onnoemelijk aantal variaties ge bracht, van teer lentegroen tot het zoo saaie brons en olijfgroen toe. Bruin doorloopt een gamma van licht havanna tot Corsicabruin, dat nog wat zwarter is dan het reeds niet bijzonder vroolijke negerbruin. Grijs, een kleur die de doorsnee Hollandsche vrouw niet zal staan, al was het alleen maar omdat het ófwel een sterke make-up ófwel een geprononceerd exotisch type ver- eischt, verheugt zich in hoog aan zien. Mol en muis doen opgeld vooral voor eenvoudige wollen jurkjes. Voor liet groot-avondtoilet zien we liet vooral voor de wat oudere vrouw zoo prachtio-e zilvergrijs en parelgrijs. Dat donkerblauw ditmaal door afwezigheid schittert - tusschen de meer dan tweeduizend genoteerde modellen komt het slechts éénmaal voor en dan nog voor een kanten avondtoilet zal in een land als het onze. waar marineblauw in zoo'n hoog aanzien staat, nog wel eenig tegenstribbelen uitlokken. Voor 's avonds zien we naast veel wit vooral ook heel lichte kleuren, zoowel de gebruikelijke pastel tinten als een teer lichtblauw, zooals we dat kennen van de maansteenen in onze sieraden, een groenig blauw, dat bijna wit is en dat gletscherblauw ge noemd wordt, omdat het precies dezelfde tint heeft als smeltend gletschervvater. Verder voor 's avonds vele teere kleuren groen, champagne, eierschaal, cerise, licht frambozen, lila en, zooals reeds eerder opgemerkt, ook zwart. Vele van die lichte kleuren verkrijgen een geheel ander effect, doordat het materiaal met metaaldraad doorweven is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38