Middelburgsche Markt ONS ZEELAND s FOTODIENST: BADHUISSTRAAT 5, TEL. Nr. 81, VLISSINGEN In den zomer dan is 't hoogtij van de Middel burgsche markt. Vanzelf is de trek uit de Walcliersche dorpen naar de stad nu levendiger, de handel drukker, en bovendien heeft de marktdag voor de boeren en de vrouwen nu ook wel meer dan in den winter beteekenis als uitstapje, als vacantie- dag. En dan de vreemdelingen, de toeristen uit eigen land en van de Vlaamsche kust brengen feeste lijkheid, kleur en vertier temeer op de markt en in de winkelstraten. De Middelburgers hebben lang zamerhand geleerd, van hun markt te profiteeren en marktdag voor de bezoekers zoo aangenaam mogelijk te maken. Sinds kort behoort tot de attracties, waarmee men hoopt, de vreemdelingen wat langer vast te houden, de illuminatie van het grandiooze stadhuis met strijklicht. Trouwens, Middelburg heeft meer schatten van architectuur, liistorie en kunst, die om wat extra-aandacht vragen. En nu eenmaal deze weg is ingeslagen, valt te verwachten, dat zal worden voortgegaan met 't profiteeren van wat Middelburgs rijk verleden nog den huldigen bewoners en gasten aan genot en aan gewin te bieden heeft. Sprookjesachtig is de aanblik van het monumentale en rijke Middelburgsche stadhuis, wanneer op Woens dagavond de nieuw aangebrachte illuminatie ont stoken wordt. Marktdag is een feest in de zomermaanden, en het beperkt zich niet tot de markt alleen, maar in heel het stadscentrum is de drukte fleurig en gezéllig. Voor den bezoeker het stadhuis de ide achtergrond bij de foto's voor zijn Hechts: Het is een gloriedag ook voor de Walchersche klee- deidracht, die ineene bewondering wekt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 9