BOEFJE als Film met ANNIE VAN EES iiut'jjneemt in ltet opvoedingsgesticht een goeden rand van den broeder in ontvangst. Een haring wordt gestolen.... V.l.n.r.: Annie van Ees als Boefje, Onus Brox als Pietje Puck, en Albert van Dalsum als de geestelijke. Nog zij vermeld, dat de roman Boefje van Brusse, waarnaar het tooneelstiik .en in groote lijnen ook deze film werden gemaakt, in de gewone Hollandsche uitgeverij een top-oplage bereikte van achttien drukken, te zamen ongeveer 55.000 exemplaren. Vele jaren geleden werd zelfs gepoogd de wereldreohten te koopen, voor een bedrag van honderdduizend gulden en met de bedoeling Jackie Coogan in de hoofdrol te laten spelen, doch dat is toen niet door gegaan, daar de jonge acteur naar school moest. Op deze pagina geven we nu onzen lezers een overzicht van de film in foto's, waaraan zij ongeveer kunnen zien, met welk een groote zorgvuldig heid aan deze derde en vermoedelijk laatste etappe van Boefje is gewerkt. anneer zij, die de tooneelrechten van Boefje bezitten, op een oogenblik gebrek aan liquide middelen hebben, dan geven zij maar ergens Boefje en de kas is weer O.K. Meer is waarschijnlijk niet noodig om aan te toonen, dat dit verhaal nog steeds de groote belangstelling van het publiek heeft. De City-film te Den Haag heeft er thans een film van laten maken, welke op het oogenblik, waarop wij dit schrijven nog niet geheel voor de vertooning gereed is, doch die in ieder geval de bewonderaars van dit stuk wel in hooge mate zal voldoen. De regie werd gevoerd doorDetlef Sierók, terwijl in de rolver- deeling, behoudens Annie van Ees, die vanzelf sprekend de titelrol vervult, ook nog een heele reeks namen van bekende tooneelspclers voorkomt, welke ten deele ook reeds vroeger in Hollandsche films op traden. We noemen o.a. Piet Bron, Piet Köliler, Mien Duvmaer van Twist, Albert van Dalsum, An- toon Roemer, Mattliieu van Eysden, Jules Ver- straete, .Tan C. de Vos, Emmy Arbous, enz. Met groote zorg zijn in de Wassenaarsclie studio's do décors gebouwd door A. H. Wegerif, die op dit gebied reeds een zekere reputatie heeft verworven. Boefje en zijn trawant in het straatje, dat in de studio zoo natuurgetrouw werd ge- copieerd. Piet Kolder als de groot vader beklaagt zich over een k wa jonge nsstreek van Boef je esssafl JJe Floddermadam en Pietje Puck.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 18