m TWEE GOEDE RECEPTJES Gebismüreerd magnesium Dan Droste Pastilles! Die vallen altijd in den smaak. Die zijn altijd welkom U wilt op iets goeds tract eer en? U kunt ze zelf thuis klaarmaken Eet meer... 23 Otto klemde z'n tanden op elkaar; Irij zag in, dat hij 'n verschrikkelijke domheid begaan had. Hij had de hand van 't meisje aan haar grootvader moeten vragen. Die alleen had haar kunnen overreden, misschien zelfs tot op zekere hoogte kunnen dwingen. Maar was de oude niet doof gebleven voor al z'u toespelingen f Otto had gedacht 'n gemakkelijk spel te hebben. Hoe kon hij ook veronderstellen, dat dat meisje niet dadelijk in vervoering zou zijn geweest voor den knappen Van Karysch? En de nijpende geldnood, waarin hij zich bevond, had hem de zoo nood zakelijke omzichtigheid uit 't oog doen verliezen. Hals over kop was hij te werk gegaan. Gejaagd liep hij in z'n zitkamer op en neer. Hij haakte achter de hooge leuning van '11 stoel, die tegen den grond viel. Ruw schopte hij 't meubel op zij en bleef woest door het vertrek stappen. Opgejaagd, ja, dat was hij. Al z'11 pogingen 0111 zich geld te verschaffen hadden gefaald, de meest gedurfde en de minst eerlijke. Zelfs de poging, die hem nu 't bloed naar 't voorhoofd dreef en waarvan hij zich zooveel had voor gesteld, bleek ijdel. Z'n schuldeischers, die hem als 'n troep jachthonden om singelden, lieten hun tanden zien. Had de geldschieter Mindel hem laatst niet z'n ultimatum gestuurd? Volledige be taling binnen drie maanden of verkoop van 't goed, dat tot over de boom kruinen onder de hypotheken zat En toen Ütto probeerde tegen te spar telen, had de oude er, terwijl hij met z'11 gele, ontstoken oogen knipte, aan toe gevoegd „Protesteer niet, vriend. I11 den grond ben ik geen kwade vent.Maar u houdt wat te veel van uw onafhanke lijkheid! Er zijn prinselijke fortuinen, die uw blazoen heel aardig zouden ver gulden.. Prinselijke, ja. u verstaat me goed. En, lieve deugd, u bent op '11 leeftijd, dat 'n huwelijk nog heel goed staat. Die vos liad dus z'11 plannen door zien, Ütto had neiging gehad om hein tegen den grond te slaan. De andere had intusschen niet aangedrongen. Hij vertrouwde natuurlijk op 't succes van z'11 klant; niemand zou dan ook ooit op de gedachte gekomen zijn. dat die schitterende partij zou worden afge wezen door '11 schuchter kind, wiens leven heenvloeide naast dat van 'n ouden, stijven, ongevoeligen man. ODie LilaHij zag weer haar diepe, stille oogen, haar fijne wangen, haar blonde krullen, en die zekerheid, waar mee ze gezegd had: Daar moet u niet op hopen! Had dat meisje ook maar t flauwste begrip van den afgrond van woede en vertwijfeling, waarin ze door dat simpele antwoord den man, die voor haar geknield lag, ueerslingerde? Dien man, die zoo heftig was, zoo onverzoen lijk, zoo zelfzuchtig en zoo vol bereke ning, en die niettemin van haar hield Want hij hield van haar! Eenigszins als van '11 kind, eenigszins als van 'n bovenaardsch, 'n meer dan gewoon, '11 begeerenswaardig wezenI11 z'n gedach ten had hij zijn leven met 't hare ver bonden; zij zou 't zijne vennooid heb ben, hij van zijn kant zou alles gedaan hebben 0111 haar gelukkig te maken. Maar op 't oogenblik gevoelde hij alleen nog 't woest verlangen dien onnoozelen prins met z'n Latijn en dat nuffige kind neer te slaan en te vernederen. Ütto drukte op de electrische bel en liet zich whisky brengen. Hij liet alle lampen aandraaien als voor 'n feest. Rusteloos stapte hij heen en weer, en terwijl z'n gekwetst gevoel geprikkeld werd door de volle teugen alcohol, flitsten door z'n Verhitte hersens allerlei mogelijkheden en plannen om wraak te nemen. Hij doorwoelde z'11 somber ge moed. 't Was alsof hij telkens opnieuw den steek voelde vau '11 gloeienden angel. Hij moest zich wreken 0111 uit den greep van dat kwellend gevoel los te komenHoe kon hij zich wreken? Hij zocht.... De nacht viel geruisehloos en donker over 't kasteel. IV. De chauffeur van den graaf van Karysch stond gebogen over den snor- rendeii motor van een der wagens. De garage daverde vari 't ronkend geweld. Vol aandacht bestudeerde hij de machi ne. Gekleed in z'n blauwe overall stond hij met gefronste wenkbrauwen te zoeken naar wat er aan haperde'. Want er haperde iets aan. Z'n oor nam '11 on gewoon geluid waar. de zuigers liepen niet soepel. '11 Plotseling geroep deed hem opschrikken. „Danischeff't Was de patroon, die hem riep. De jongen liet 'i lielsch lawaai op houden. Vóór hein stond meneer van Karysch met '11 boek in z'11 liand. „Van wien is dii boek?" vroeg hij levendig. „Waar komt dat vandaan? Weet jij dat soms?" „Dat is van mij, meneer." „Van jou? De Eclogae van Virgilius, vau jou?" De chauffeur glimlachte. „Hoe eigenaardig 't ook mag schijnen, dat boek is van mij, meneer de graaf." Hij voegde er aan toe: „Xeeint 11 me niet kwalijk, dat ik 't lieb laten liggen. Otto van Karysch bedwong z'u ver bazing. „O!" zei liij, „ik kwam maar even kijken, wat voor defect er aan den motor was. en nu stootte ik tegen dit boek aan. daar op den grond. Handig als hij was in 't verbergen van z'11 gevoelens gaf hij geen blijk van z'n verbazing. Inwendig echter stond liij verstomd. '11 Chauffeur, die Virgilius leest en Latijn kent. Hij bekeek den jongen eens. Hij was ongeveer van zijn grootte, en lenig en gespierd. Hij leek 'n verstandigen kop en in z'n houding had hij niets wat naar valsche onder danigheid zweemde.Was't '11 student...? Dat moest hij eens onderzoeken. „Ik wou je even spreken," zei hij kort - wreg. „Zet alles maar op z'n plaats. Over 'n uur verwacht, ik je op m'n kamer." Hij draaide zich om en liep weg. „Stuur dadelijk Schoenitz bij me," zei hij tot den eersten knecht, dien hij tegenkwam. Enkele minuten later klopte de rent meester aan z'n deur. „Kom binnen en neem 'n stoel," zei de graaf. Hij wist, dat die man hem met lijf en ziel toebehoorde. Van Karysch met z'11 heftige, katachtige natuur had bijwijlen vlagen van prachtige edelmoedigheid. Dan was hij de man van 't groote en royale gebaar. Vroeger vooral, voordat de jaren en 'n leven vol hartstocht '11 zekere gevoelloosheid in hem hadden aangekweekt, kon hij werkelijk inne mend en sympathiek zijn. Zoo had hij, deels zonder 't te beoogeu. deels uit be rekening, in sommige menschen '11 aan hankelijkheid aan zijn persoon doen out - staan, die zonder voorbehoud was. Z'11 rentmeester was een van die menschen. „Wat weet je van m'n chauffeur, Schoenitz?" ondervroeg hij zonder in leiding. „De chauffeur, meneer?" antwoordde de rentmeester. „Dat is '11 kalme jon gen, die z'11 vak goed schijnt te kennen en die niet veel praat. Overigens, hij is nog niet lang hier. VERVOLG OP BLADZ. 26 ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor het nieuwe album ,,Het Water op"! Dit nieuwe receptje tegeu hoest, verkoudheid en bronchitis zal zeker goed doen. 1 kunt het gemakke lijk zelf klaarmaken. Xeem een kw art liter heet water Hoestsiroop en 103 hie„rin °P een eetlePel suiker. Voeg hierbij den in houd van een 30-granis-fleschje Vervus (dubbel geconcentreerd), dat U bij eiken apotheker of drogist tegen den vastgestel- den prijs van 75 cent kunt koopen. Xa even roeren is Uw kwart liter hoestsiroop gereed. Dosis volw assenen 1 eetlepel, kinderen van 8 tot 12 jaar een dessertlepel, kin deren van 3 tot 8 jaar een theelepel, na eiken maaltijd en voor het naar bed gaan. Het is een doeltreffend en zeer voordeeüe middeltje. Tegen rheuinatiek: Het tweede receptje, dat U ook zelf kunt klaarmaken is een beproefd middel tegen rheu- matiek, spierpijn en stijf heid. U heeft hiervoor 1100- dig 85 gram terpentijn en 15 gram Rheumagie-olie (geconcentreerd). Een 15 grams-flesehje Rheumagic olie kost U bij eiken apotheker of drogist 65 cent, dus met de terpentijn bent l' voor ongeveer drie kwartjes klaar. Schud deze twee bestanddeelen in een schoone flesch goed door elkaar en Uw rheumatiek- olie is gereed. Bevochtig de pijnlijke plaatsen ermede niet wrijven of mas- seeren en de pijn verdwijnt direct. Zelfs wanneer U lang last heeft van rheumatiek is het de moeite waard dit middeltje eens te probeeren. Het zal U goed voldoen. Liniment ]a waarom eigenlijk niet Trek hebt L? wel, gezond is het zeker. Wanneer het U maar goed bekwam en U met na iederen maal tijd klachten had, als branding, opgeblazen heid. zure oprispingen e.d.. die een gedeelte van Uw leven vergallen. Echter, al die klachten zijn meestal een gevolg van overmaat van zuur en hier brengt Gebis- niureerd Magnesium red ding. Een kleine dosis, na de maaltijden in wat water ingenomen, maakt onmiddellijk een einde aan een slechte spijs vertering verlicht onmiddellijk

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 23