ZEEUWSCHE OMROEP 25 Een Ierseksclie mosselboot kapitein heeft toen hij op expeditie was in de Roompot een mijn zien drijven. Als 'n bijzonderheid meldt onze medewerker op de Zeeuwsche stroomen nog, dat op hetzelfde moment de schippersknecht een vlieg in den suikerpot zag. Van het platteland op Zuid-Beveland komen vele berichten over den aard appeloogst. De verbouwers van de gele soorten boffen, maar met de bonte en blauwe is het mis. De telers daarvan krijgen harde klappen. Jammer, maar eigenlijk past dit wel bij „bont en blauw". Wij sluiten nu tot de volgende week. dames en heeren! Een Vlissingsche politoerder. die een instelling te glad af was geweest, wTerd door den Middelburgsche rechter be straft met 'n streng vonnis. Tot ieders verwondering had de man de plaat niet gepoetst! De commandant van Zeeland heeft ernstig gewaarschuwd tegen het gevaar van mijnen. Veilig verkeer kan alleen nog gewaarborgd worden bij de Goesche eiermijn! Uit Zeeuwsch-Vlaanderen meldt men ons. dat inbrekers er met het kapitaaltje van een Belgischen barbier, die '11 uit stapje was wezen maken, tusschen uit knepen. Als de barbier thuis is, scheert hij anderenis hij afwezig, dan scheren anderen hem! De eigen bevolking kond hier nu menig pondje wegheden. Na vier maanden debatteeren en causeeren, heeft het Middelburgsche ge meentebestuur verordend dat de uit stekende Midza-borden moeten plaats maken voor platte borden. Op het terrein der gevelreclame is het in de Zeeuwsche hoofdstad zoo gesteld, dat inderdaad „uitstekende" borden er niet passen, maar nu men het op dit gebied in de kom der gemeente zoo'n soepje vindt, zouden diepe borden het meest gewenscht zijn geweest! In de Zuid-Bevelandsclte druivenkassen. Ret is dit jaar een goed jaar voor de druiventeUrs, d.w.z. er komen heel wat kilo- grammetjes uit de kassen. Alleen de internationale toestand houdt allen uitvoer tegen en daarmee zijn de prijzen evenredig. Maar de meeste kashouders weten er toch wel raad op en ver knopen nu de druiven aan de kas. Een overzicht in een der kassen onder 's Heer Arenskerke. Uit Terneuzen meldt onze scheepvaart - medewerker, dat het Nederlandscli motorschip, de Kaninefaat,haar deklast in de Middelhaven verspeeld heeft. Met de Batavieren was het destijds nog erger; die verspeelden soms. als ze goed op slag waren, hun vrouw en kin deren De mooiste trossen worden uitgezocht. Te Kortgene is dezer dagen een auto van '11 Goesche wasscherij in een diepe .sloot gereden. Naar wij nader vernamen, schrokken de inzittenden zóó, dat zij om zeep gin gen. In een geval als dit lijkt ons deze omstandigheid eerder op tegenwoordig heid van geest en vak-paraatheid dan op iets anders! Aan een „boom" zoo vol geladen De burgemeester van Hontenisse, mr. It. J. Lambooy. nam wegens benoeming te Deurne afscheid van zijn gemeente. Een joto met den raad, de ambtenaren en verdere belangstellenden voor het Raadhuis. Hallohallohier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. In de Zuid-Bevelandsche polders heerscht groote be drijvigheid met den oogst en het vervoer van de uien. die blijkbaar nog in ruime mate worden geëxporteerd naar Amerika. Te lerseke is een persoon op keeter daad betrapt hij het stelen van eenige schelpen. Als verzwarende omstandigheid geldt, dat men dezen man ook onlangs met 'n netje achter een vlinder heeft zien hollen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25