Meerdere kleuren tij elkaar PARIJSCHE KLANKEN V groen, blauw, frambozen en andere moderne kleuren kunnen bestaan. Er is een strooming om lichte mantels, en dan vooral beige en lichtgrijs, op don kere japonnen te dragen. Beige op zwart of een heel donker bruin, lichtgrijs op zwart of lila. Een bruine mantel doet het goed op een groene japon. Natuurlijk zijn er nog eindeloos veel andere combinaties denkbaar en het zal de vrouw van goeden smaak ook niet moeilijk vallen om ze te vinden. Wie echter niet zeker is van het eigen kleurgevoel, doet er goed aan, een ver koopster van een erkend goede stoffen zaak te raadplegen. Jasje van lichtgrijze en donkergrijze strepen op een donker- grijzen rok. Hoewel zwart zeer beslist de hoofdkleur blijft, kunnen we voor het volgend seizoen toch wel van een fleurige mode spreken. En dat niet alleen vanwege de vele tinten en nuances, die het mode-palet vertoont, als wel door de uiterst geslaagde kleur-combinaties, die Vrouw Mode uitgedacht heeft. Om bij zwart te beginnen: we zien tomaatroode, mosterdgele en dikwijls ook groene jasjes op zwarte rokken. Ook lila wordt wel met zwart gecombineerd, evenals met lichtgrijs. Het verwerken van twee verschillende tinten paars of grijs behoort ook niet tot de zeldzaamheden. Hoe uitstekend turkois het ook doet bij een geheel van donkerpaars of prune, toch worden er hooge eischen aan den goeden smaak gesteld om hier de juiste nuances te vinden. Koningsblauw wordt ook graag met zwart gecombineerd, evenals cerise en zachtrose. Dit laatste uiteraard alleen voor den avond. Bruin en beige doen het uitstekend bij elkaar en vaak zien we, dat een beige mantel of swagger gevoerd is met effen bruine stof of een bruine ruit. Bij wit, dat bijzonder geliefd is voor het avondtoilet, wordt graag goud verwerkt, terwijl menige zwarte avondjurk opgefleurd wordt door breede banen kleurig lint, die uit reepen Groen op lichtgrijs In den handel is lint dat nog drie- of viermaal zoo breed is als dit en uit banen van verschillende kleur bestaat.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38