GEKLEEDE JURKJES CORRESPONDENTIE Een artist DOET WONDEREN met een PENSEEL 39 146. Japor> van wollen marocain, revers en vest van lichte zijde, breede ceintuur, wijde mouw met manchet, rok met ingezette punt. Benoodigde stof: 3 m. van 1 30 cm. breed. 147. Japon van fluweel met zijde, fluweelen voorpand, ondervolant en bovenmouw, het andere gedeelte van zijde. Benoodigde stof 1.50 m. fluweel van 90 cm. breed; 3.50 m. zijde van 90 cm. breed. 1 48. Japon van wol len stof, hoog opge knipte taille, de mid dennaad van den rok heeft een aan geknipte klok, het geheel is gegar neerd met bandflu weel. Benoodigde stof 3 m. van 130 cm. breed. 1 49. Deux-pièces van effen stof, gegarneerd met randen van sou tache, lange mouw met plooien. Benoo- nigde stof3 m. van 1 30 cm. breed. Verkrijgbaar in de maten 42-44-46-48. Van alle In deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor rompiets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschtc maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan bet PATRONKNKANTOOR „PAN O RA", NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mevr. P. te Amsterdam. Uw verzoek is genoteerd. Mevr. M. te Voorburg. Watervlekken uit een zijden sprei kunt u verwijderen door de sprei zeer voorzichtig hoven den damp van kokend water op te stoomeu. Afwrijven met water heeft geen resultaat, maar veroorzaakt nog groo- tere vlekken. Bij het opstoomen moet u de kringen zeer geleidelijk boven den stoom bewegen, zoodat het apprêt gelegenheid krijgt om zich gelijkmatig te verdeelen. Mevr. I. J. V. te Oostburg. Een mar meren schoorsteen kunt u het beste met een lauw vet sopje afnemen, daarna met lauw water en spons en zeem het zeep sop verwijderen en vervolgens met was wrijven. U wrijft de was dun en zeer gelijkmatig op het marmer en wrijft daarna met zachte doeken, die u eerst even verwarmd hebt, na. De vlekken, die op het marmer voorkomen, zullen waar schijnlijk zijn ontstaan door vocht en zijn niet meer te verwijderen. Mej. K. te Den Haag. Den vetten kraag van de regenjas kunt u het beste voor zichtig afnemen met een doekje met tetra. Bent u voorzichtig dat er geen kringen in het goed achterblijven. Is de jas echter erg vuil, dan is wasschen het meest aan te raden. U weekt en wascht de jas in een lauw sopje van een goede zeepsoort. Daarna spoelt u in ruim lauw water en maakt het goed weer water dicht. Hiervoor gebruikt u een 5 oplossing van wolvet in benzine. U smelt hiervoor het wolvet en giet het bij de benzine. Het lost hierin direct op. U haalt het goed er door en laat de jas vervolgens een paar dagen buiten dro gen. Vervolgens wordt het goed op de gewone wijze geperst. Mevr. P. T. te Den Bosch. De vlekken in het wit linnen tafellaken kunt n het beste door bleeken verwijderen. U ge bruikt hiervoor een oplossing van 2 dl. bleekwater in een emmer water. Hot goed wordt onder de bleekwateroplos- sing gezet zoo mogelijk in de zon tot de vlekken verdwenen zijn. Daarna spoelt u in ruim water tot de chloorlucht geheel verdwenen is. Op verzoek van verschillende abon- né's plaatsen wij hier nogmaals de be schrijving van een paar kniewarmers. Benoodigdheden ervoor zijn: 75 A 100 gr. fijne wol en naalden nr. 2. We beginnen met een opzetrand van 80 steken en breien 60 toeren in de rond te, afwisselend 2 recht, 2 averecht. Dan begint het kniestuk. Hiervoor nemen we 20 steken op een hulpnaald en breien boven deze steken afwisselend 1 recht, 1 averecht. Bij het begin en op het einde van iedere 2e naald nemen we er telkens 1 steek van de andere naalden bij. Deze steken worden verdraaid gebreid. Na 60 naalden moeten wij bij een opzetrand van 80 steken en een aantal van 20 steken, die we op een hulpnaald hebben genomen, do steken weer in de rondte gaan breien. Nu nog 60 toeren breien en daarna de steken losjes af kanten. Desverkiezend kunnen we aan boven- en onderkant een toer vasten haken ter afwerking. We moeten hier echter bij zorgen, dat het werk onder het haken goed uitgerekt wordt, daar de kniewanners anders niet meer voldoende rekbaarheid bezitten. Voor 1 paar knie- warmere hebben we 125 gram jaegerwol en 4 stalen breinaalden nr. 6 uoodig. Laat KOLYNOS Uw GLIMLACH doen SCHITTEREN U kunt wonderen doen met een tandenborstel. Probeer alleen maar eens 1 c.M. Kolynos op een drogen borstel, twee maal per dagen let op het opmerkelijke verschil van Uw tanden. 18 alet V -blo*' «U»e Een smaakvolle blouse behoeft niet "duur" te zijn: dit nieuwe Venus- model kost dan ook slechts F. 5.75. De zaak van standing heeft ze. Vraagt kostelooze toezending van het nieuw ste prospectus "wintermoden" bij Ve nus propaganda-afdeeling 502, Rotter dam-W. (adres in hlokletters s. v. p.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 39