ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 11 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoor loofd. Men meldt ons uit Yeere, dat deze plaats, die door de crisis kaal geplukt is, van het Rijk een reuzenspuit cadeau kreeg. Onze correspondent voegt hier aan toe, dat de test uitwees, dat de spuit in één minuut duizend liter water uit het haventje naar omhoog spoot. We hehhen wel eens gehoord, dat men met een wichelroede heel wat ontdek ken kan, doch het was ons totaal onbe kend, dat men met een test ook vele dingen uitvinden kan; wijlen de warme stoof steeg er door in onze achting! Uit landbouwkringen bereikten ons vele klachten over het feit, dat de land bouworganisaties nu al 'n paar jaar aan 't harrewarren zijn over de stichting van een Pachtbureau. Wij manen aan tot geduld. Vroeg of laat zullen de heeren, behalve zooveel honderd H.A. land, ook nog wel eens 'n kleine portie wijsheid in pacht krijgen! Onze juridische medewerker langs het kanaal door Zuid-Beveland stuur de ons, per postduif van „de Blauwe doffer", de tijding, dat het faillissement van een sleepbootkapitein' opgeheven is wegens gebrek aan baten. Moet je ook net 'n sleepbootkapitein voor hebben! Een speciaal waarnemer te Vrouwen polder seint ons, dat op het strand aldaar twee mijnen zijn aangespoeld en dat men de betrokken autoriteit heeft gewaarschuwd voor het onschadelijk maken der lichtgeraakte monsters zorg te dragen. Wij vinden het niet aardig, dat de autoriteit zonder meer zijn betrokken heid wordt verweten. Met menigeen, die zoo'n opdracht kreeg, zou er nog iets naardere gebeuren dan het wit worden om den neus! Een briefje van 'n inwoner uit Schore houdt een spottende opmerking in over het benoemen van een juffrouw tot weger op de dorps-losplaats. De man is zeker vergeten, dat zijn baker ook 'n dame was en dat er ook in Zeeland menige mevr. Timmerman woont! De Middelburgsche rechter heeft strenge vonnissen gewezen tegen 'n heer, die met 'n bril 'n ouden man te Wemeldinge oplichtte en tegen 'n anderen heer, die te Goes, zonder bril, hetzelfde deed met 'n oude dame. Voor sterke staaltjes in dit genre is tegenwoordig geen waardeering meer, men interesseert zich alleen nog voor verduisteringsproeven. Te Wemeldinge, waar men ook veel voelt voor het organisatieleven, heeft men een vereeniging opgericht van pluimveeverzamelaars, die minder dan vijfentwintig kippen hebben Iemand, die meer van deze edele heesten heeft, voelt zich nogal en dat doet maar afbreuk aan de gezellige verhouding. Om machtvorming in de kiem te smoren, zal het verbruik van kracht voer tegengegaan worden. Verboden is ook, dat de een de kippen en de ander de eieren houdt! Tot de volgende week, dames en heeren Wel bezit Zeeland gelf geen honderdjarige spoorlijnen, maar de En op het Vlissingsehe perron stond een getrouwe copie Zeeuwsche stations vieren toch uitbundig het eeuwfeest der opgesteld van Nederlands eerste locomotiefde Arend. Nederlandsche Spoorwegen mee. De ingang van het Vlissingsehe station werd smaakvol door het personeel versierd. Ook te Middelburg prijkte het station met een sobere maar smaakvolle gevelver siering. Ook verder was het Vlissingsehe station met goeden smaak versierd. De nauwe samenwerking tusschen de Zeeuwsche spoorweglijn en de Maat schappij Zeeland werd uitgebeeld in dit tableau op het Vlissingsehe station. Terwijl in Goes zelfs een indrukwekkende illumina tie op het stationsgebouw was aangebracht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 11