HET RUSSISCHE LEGER SfinliNKvMHRMBiÉÉ Het Russische leger schijnt bijna geheel gemechaniseerdte zijn. Men zegt, dut het 5 regimenten en 12 bataljons vechtwagens, 10 regimenten spoorwegtroepen met een groot aantal geblindeerde vechtwagens, 3 regimenten en 11 bataljons scheikundige troepen tot zijn beschikking heeft. Tanks rukken in formatie op. De leek, ja zelfs de militaire expert weet in liet algemeen minder van de gevechtswaarde van een leger af, dan hij zelf wel denkt, om de doodeen voudige reden, dat die pas behoorlijk blijkt, wanneer dit leger inderdaad gaat vechten. Van de meeste landen weten de deskundigen echter wel zoo ongeveer hoe groot de gewapende macht van een bepaald land is, al zijn dan ook verschillende Zonder dat men nu bepaalde cijfers kent, kan men uit de bevolking van Sovjet-Rusland wel afleiden dat het leger een millioenenleger is. Volgens niet-officieele gegevens bestaat het uit 263 regimenten infanterie, waarvan elke soldaat uitstekend gewapend en goed geoefend is. Vrij zeker is bekend, dat het Russische leger een combinatie vormt van een permanent leger het z.g. Roode Leger van 1.300.000 man en een müitieleger. Jaarlijks wordt 35 van de 800.000 voor den militairen dienst geschikte dienstplichtigen in het leger ingelijfd, zoodat één lichting dus uit ca. 250.000 man bestaat. Onze foto geeft een infanterie-oefening weer. Een „Worosjilof-ruiter"gewapend met een gasmasker. Behalve de reeds genoemde cijfers, waarbij wij nog niet eens spraken van de 100 regimenten lichte en 25 regi menten zware artillerie, de 23 bataljons en 21 eskadrons genie en de 11 bataljons pontonniers, heeft men nog een onbekend cijfer aan het reeds onbekende cijfer toe te voegen dat der militair geschoolde burgers.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 12