ÜSK-"1 fcs-i details onbekend, omdat deze zorg vuldig geheim worden gehouden. Van het tegenwoordige Russische leger weet men echter verbazend wei nig: het is een geheimzinnige en drei gende macht daar ver in het oosten van Europa, waarvan de een zegt, dat het slecht geleid, slecht uitgerust en slecht gevoed, maar wel ontzaglijk groot is, terwijl anderen er van overtuigd zijn, dat er geen sterker leger ter wereld bestaat. De Russische regeering laat niet veel los over de sterkte van de beschik bare troepen: in tegenstelling met de overige staten, die hun vliegtuigen, manschappen, kanonnen en ander ge- vechtstuig in astronomische cijfers we reldkundig maken, publiceert men in Rusland slechts weinig gegevens. Indien wij dan ook in de onderschriften cijfers noemen, kunnen wij voor de waarde daarvan slechts gedeeltelijk instaan. Op den len Mei wordt op het Èoode Plein te Moskou altijd een groote parade gehouden, waarbij ook Stalin tegenwoor dig is. Gewoonlijk wordt bij die gelegen heid een redevoering gehouden door een vooraanstaand regeeringspersoon. De Russische cavalerie was reeds altijd beroemd. Bussen zijn nu eenmaal goede ruiters en zelfs in het moderne Russische leger ontbreekt het paardenvolk niet. Men spreekt van 80 regimenten cavalerie. Van links naar rechts: Volkscommissaris van defensie, maarschalk Worosjilof, divisie-commandant Sokolowsky en de commandant van de troepen in het district Moskou, maarschalk Budionny. Worosjilof is een zeer oude vriend van Stalin (zij kennen elkaar reeds van 1908 af) en van top tot teen een militairnaar men zegt in de eerste plaats veldheer, geen politicus. Het Russische leger telt talrijke corpsen parachutisten die goed bewapend zijn en tot taak hebben het vijandelijke leger in den rug aan te vallen en de verbin dingen door te snijden. Een parachutist zien wij hier omlaag springen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 13