Zeeuwsche Sport 19 De Zeeuwsche noodcompetitie is Zondag ingezet met een programmadat weinig spanning belooft in het komende seizoen. Niet alleen, dat de elftallen hier en daar icat gehavend zijn, maar ook het niet deelnemen van de Brabantsche clubs in de Zeeuwsche afdeeling vermindert de attractie van de competitie en het feit, dat de tweede-klassers tegen derde-klassers zullen moeten uitkomen. Te Middelburg had de ontmoeting plaats ZeelandiaGoes, welke in een gelijk spel eindigde (1-1). Foto van het elftal van Zeelandia, dat nog vrijwel in zijn oorspronkelijke samenstelling in het veld kwam. Ook het elftal van Goes moest slechts enkele reserves inschakelen. Oud-scheids rechter P. Koster, die zijn functie als arbiter thans heeft neergelegd, treedt als voorzitter van de Goesche voetbalvereeniging op en poseert temidden van de spelers. Vlissingen-De Zeeuwen 10-4. Deze derby, die veel publiek trok, werd door het falen van den keeper een zware nederlaag voor De Zeeuwen. Een aan val op het doel van De Zeeuwen. Het spel is weer begonnen! De bal heeft gerold, zij het een paar weken te laat, althans later dan we hadden verwacht. De nood-competi tie draait meteen op volle toeren en heeft ons, de uitslagen bekijkend, niet teleurgesteld op dezen eersten competitie-dag. Het komt er op aan de zaak aan het draaien te houden en de wedstrijden zoo aantrekkelijk mogelijk te maken voor den toeschou wer. Bij vele van de gespeelde wedstrijden is de competitie-sfeer er geweest en wil men zijn eigen glazen niet inslaan, dan zullen de spelers hetzelfde moeten geven als zij in de competitie, waaraan promo tie of degradatie verbonden was, gaven. Men zou kunnen constateeren, dat er meer aandacht aan het technische besteed wordt, dat men probeert beter te voetballen en het is te verwachten, dat, misschien met uitzondering van de plaatselijke ontmoetingen, er minder „botsingen en ongelukken met een luchtje aan" zullen voorkomen. En als dat de eenige zorg is, kunnen we zeggen, dat het spel daarbij slechts zal hebben gewonnen, al zal de club-penningmeester de centen van den op minderwaardige sensatie belus- ten toeschouwer moeten missen. Men kan in deze com petitie zijn menschen leeren kennen. Men kan nu zien. welke spelers echt spelen uit een oogpunt van ont spanning en lichamelijke opvoeding, men kan nu zien, welke toeschouwers komen voor het spel en we zijn werkelijk benieuwd of nu degenen, die de wedstrijden niet meer bezochten, omdat het spel „zoo verruwd was", weer zullen terugkeeren. We zullen op onze nood-competitie-figuur niet verder ingaan, het onder werp is al voldoende uitgebeend, we zullen niet in het koor van degenen, die het zoo jammer vinden, dat er geen promotie etc. komt, „mee-lamenteeren", we zullen niet week-in, week-uit ter verontschuldi ging van een nederlaag een opsomming gaan geven van welke spelers wel in een elftal ontbraken, met de prognose, dat het anders wel een overwinning geweest zou zijn. We moeten ons door de komende moeilijke tijden heenslaan, ieder moet een veer laten en ook koning Voetbal. De voetbal-leiders hebben Een moment uit den wedstrijd Zeelandia-Goes, welke wedstrijd weinig belangstelling trok. De ingevallen keeper van Goes verdedigt zijn gebied. er van gemaakt, wat ervan te maken was, zij hebben de machine spoedig op gang en het is onze taak om nu verder te doen of er niets abnormaals gebeurd is. Er is verlies, zeker, maar er is ook winst en dat is eigenlijk het voornaamste, n.l. er zal winst geboekt worden aan sportiviteit. En laten we nu eens kijken wat onze Zeeuwsche jongens hebben klaargespeeld. Middelburg heeft E.M.M. geslagen met 3-5, wat voor E.M.M. een goede prestatie is en tevens een uitslag, waarmee Middelburg tevreden kan zijn, want de reputatie van de groen-witte ploeg doet de tegenstre vers er altijd een schepje opleggen. Vlissingen verpletterde De Zeeuwen, wat wel ietwat onverwacht kwam. Nu weten we al lang, dat De Zeeuwen in den aanvang van de competitie wel eens meer van die gekke kuren hebben, zoodat we nog wel wat beters kunnen verwachten ook. Vlissin gen heeft met dezen eersten klap intusschen den befaamden daalder verdiend. En de laatste te memo- reeren tweede-klasse-wedstrijd, t.w. tusschen Zee landia en Goes, bracht weer een normalen uitslag (1-1), welke goed de verhouding weergeeft. En als we dan naar de derde klasse overstappen, dan is het ook alles normaal, wat de klok slaat. Axel gaf Biervliet „niet thuis" en met 8-4 konden de „haringkakers" naar huis. De wedstrijd Corn Boys-Hulst geeft een eigenaar- digen uitslag en wel een 5-0-overwinning voor de Boys. We zullen omtrent deze prestatie nog even ons oordeel opschorten. Breskens deed wat van een tweede-klasser verwacht mag worden en overwon Oostburg met 5-1, terwijl de reserves van Middel burg en De Zeeuwen de eer deelden (3-3). Ten slotte was de première van H.K.C. (het gecombineerde Hans- weert-Hansweertsche Boys en Krui- niugen) niet slecht met 'n overwinning op de altijd sterke Vlissingen-reserves. Het balletje rolt, de eerste ver kenningen hebben plaatsgevonden, langzaam aan gaat zich de spanning ontwikkelen, moge ze tot den laatsten wedstrijddag blijven bestaan. De keeper van de Zeeuwen grijpt den bal, niet er op bedacht, dat de toestormende Vlissingsche speler hem met bal en al achter de doellijn zou werken, waar door het vijfde doelpunt ontstond. De reserve-keeper van Vlissingen verdedigt zijn doel iets fortuinlijker dan zijn collega aan den overkant.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19