CALINESCU EN L Interview van onzen correspondent met minister-president Armand Calinescu. De minister droeg kier de witte uni form der partij en een blauwe monocledaar hij slechts de beschikking heul over één ooghet linker had hij in zijn jeugd bij een fietsongeluk verloren. Op den achtergrond minister Titeanu. Het laatste interview met den vermoorden Twee boerenafgevaardigden voor het Parlement in gesprek met een burger-collega, die in uniform is ge stoken. De twee eersten dragen op kun merkwaardige kleedij het embleem hunner partij. Den afgevaardigden staan secretaressen ter beschik king. die natuurlijk ook weer in uniform gekleed zijn. minister-president van Roemenië. Rechts: Een zitting van het Parlement tijdens een rede voering van den minister president. Rechts de re gee- ringstafel, achter 't spreek gestoelte de voorzitter, daar achter de troon. Het is nog maar zeer kort geledon, dat een onzer correspondenten er in slaagde toegang te verkrijgen tot den Roemeenschen minister-president, waarbij hem toegestaan werd dezen in zijn werkkamer te fotografeeren. Wij bieden hierbij onzen lezers dit fotografisch interview aan, dat wel van bijzonder belang is na den tragischen dood van deze merkwaardige figuur. Men kan niet in alle landen van den premier en zijn parlement spreken, want de volksvertegenwoordiging staat dikwijls met veel reserve tegenover of naast het hoofd van de regeering, maar Calinescu had als het ware zijn parlement gemaakt. Eet Parlementsgebouw te Boekarest, waar ook de regeering zetelt. Niemand mag het gebouw betreden als hij of zij geen uniform draagt. Niet alleen innerlijk, doordat het slechts uit één partij, die der „na tionale solidariteit", be stond, zoodat er van geen oppositie sprake was, maar ook uiterlijk, want alle le den moesten op koninklijk bevel een uniform dragen en op bevel van Calinescu mocht zelfs niemand, die niet in uniform was, het par lementsgebouw betreden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 20