IJN PARLEMENT -I Minister Titeanu, die belast is met de propaganda en de aangelegenheden* welke met de pers in verband staanheeft een werkkamer, waarvan de wanden versierd zijn met ethnographische kaarten van Roemenië. Calinescu was een streng en energiek magistraat, die liet volle vertrouwen van den koning genoot en het land vrijwel autoritair bestuurde. Hoewel de door hem verboden IJzeren Garde hem dikwijls heeft bedreigd en pamfletten ver spreidde: „Calinescu, beef voor ons", bewoog deze moedige man, ofschoon hij wist, dat men het op zijn leven gemunt had, zich altijd rustig in de café's en restaurants van de hoofdstad en vond hij het slechts zelden noodig een recher cheur ter bewaking mee te nemen. In het, interview, dat wij met hem mochten hebben, betoonde hij zich een voorstander van de Roemeensche neutraliteitspolitiek, en van een sterk nationaal fi 0111, de twee voornaamste grondslagen voor de politiek van een staat, die door machtige rijken omringd is en zooveel minderheden onder zijn bevolking telt. Wilskrachtig in zijn optreden, doch zeer zeker iemand, die een open oo<* had voor de nooden des volks, daar hij zelf immers de zoon van een eenvom digen boer was, één der beste politici tevens, die Roemenië ooit gehad heeft: zoo was het algemeen oordeel over deze bijzondere figuur. Hij was niet alleen maar minister-president, hij was de personificatie van de Roemeensche politiek in den laatsten tijd, zoodat van verschillende kanten reeds stemmen zijn opgegaan, dat deze moord verband houdt met den huidigen critieken toestand in Europa. Tiet eenige vrouwelijke Parlementslid draagt eveneens een uniform. Het regiem is tamelijk streng in het Parlementsgebouw en eigenlijk mag er in de gangen niet gefotografeerd worden, maar de 'soldaat met zijn voor-oorlog- schenDuitschen helm was toch zoo vriendelijk even te poseeren. Afgevaardigden van het platteland in hun bijzondere landelijke uniformen bespreken nog eens de brandende kwesties, nadat de vergadering al is afgeloopen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 21