Flinke kerels... treedt aan! KOLONIALE RESUME Kwaliteits- Onderkleeding 27 „Hola!" zei de prins. „Ik zou bijna liggen die dan?" vroeg de prins ver- onbehoorlijke dingen zeggen. Ik zou strooid. bijna zeggen, dat in'n gelukkig gesternte „Achter de vijvers van Salm," zei 't zoo geschikt heeft, dat hij de typhus Danischeff. „Ik heb er dikwijls niet be- kreeg juist op 't oogenblik, dat Dani- wondering naar staan kijken, meneer, scheff in de buurt was. Wat er ook van zonder te weten van wien ze waren." zij, ik heb bij den ruil gewonnen. Wat 'n Zicki keek hem van terzijde aan. gemis, m'n waarde, dat je niet vloeiend „Maakt u zulke lange wandelingen, Latijn leest." jongeman?" zei hij op minachtenden ,,'t Spijt me wel," zei Zicki, terwijl hij toon. dieper in z'n fauteuil kroop. „Als ik zoo Danischeff bemerkte de bedoeling om zie, wat 'n kleur dat aan jouw leven te kwetsen. geeft, dan heb ik er wel werkelijk spijt „Af en toe, jawel," zei hij koudweg, van." „wanneer meneer m'n diensten niet „Jij hebt de jacht, hè!" zei de prins noodig heeft." met '11 uitdrukking van afgunst. „Ja," zei de prins, „dat was naar de De graaf trok 'n gezicht. vijvers van Salm, dat je bent laatst gaan „Ja, ik heb de jacht," beaamde hij. kijken met Lila, niet?" „Maar dat heeft ook z'n tegen. Jij kijkt „Juist," bevestigde de jongen, er van op, dat je me zoo lang niet Ditmaal wierp graaf Zicki hem 'n gezien hebt: dat komt van 't jagen. Ik woedenden blik toe. heb te veel in de moerassen gezeten van „Proficiat," zei hij botweg en zonder den winter en dat komt me te staan op verdere formaliteiten verzette hij z'11 enkele aanvallen van gewrichtsrheuma- stoel, zoodat hij met z'n rug naar Dani- tiekIk ben er tot nog toe van af scheff kwam te zitten. Toen richtte hij kunnen komen, maar 't is iets afgrijse- zich tot den prins. lijks. Vier maanden pijn lijden...." „Zeg, ik ben gekomen voor 'n ver- „Dat geloof ik," zei de prins over- trouwelijke kwestie." tuigd. ,,'t Eenige, wat er op zit, is, dat je Hij wachtte 'n oogenblik en herhaalde maar uit 't moeras blijft." ,,'n vertrouwelijke kwestie." „Uit 't moeras, misschien, maar op „Spreek maar," zei de prins kort. den vasten grond, daar voel ik me toch Die manieren bevielen hem niet. „Me- ook niet thuis," zei de graaf levendig, neer Danischeff is m'n andere ik. Ik „Ik heb tegen m'n dokter gezegd, dat ik verlang juist, dat hij bij al de gesprek- daar nog eerder aan zou sterven dan aan ken, die ik voer, tegenwoordig is." 'n ziekte. En vooral dezen winter. Hon- Maar Danischeff was opgestaan, den dat ik hadprachtbeestenVan „Wilt u mij verontschuldigen, me- Karysch wou ze van me koopen, maar neer? Men wacht op me." daar had ik geen ooren naar. Tusschen Hij had nauwelijks de deur achter zich haakjes, waarom is Van Karysch er tus- gesloten, of de prins liet zich gaan, woe- schenuit getrokken De prins maakte een afwerende be weging. dend. „Ah zoo!. Zeg, Zicki, wat bezielt jou? Dat is 'n jongen, die je nooit iets „Dat weet ik niet," zei hij. „Je moet misdaan heeft. Eerst hou je nauwelijks mij geen tekst en uitleg vragen over fan- je fatsoen tegenover hem en daarna tastische ideeën vanVan Karysch.'t Is'n schijn je je voorgenomen te hebben opperbeste buurman en ik heb dikwijls hem te kwetsen. Wat heeft dat te be- heel veel plezier van hem gehad, heel teekenen?" veel, maar hij heeft iets persoonlijks De graaf was rechtgesprongen. over zichvan die invallen, enfin, die je soms niet begrijpt. Hij keek Danischeff aan en zei er dadelijk bij „Neemt u me niet kwalijk, Dani Daar heb je "t," snauwde hij er uit. „Ze hebben 't me wel gezegd. In de heele streek wordt verteld, dat je niets meer ziet dan door de oogen van dien kwa jongen. Ik wou 't eerst niet gelooven, scheff, ik verloor even uit 't oog, dat 't maar gelijk hebben ze. Ik heb 't met m'n 'n vriend van u is. Overigens, ik vergeef eigen oogen moeten zien hem graag al z n grillen alleen om 't feit „Wat heb je gezien, wat?" riep de dat hij me op u opmerkzaam gemaakt prins verbaasd uit. „Dat ik niet snap, heeftdat iemand hier binnenkomt om iemand De jongen glimlachte en boog vrien- van m'n personeel te komen krenken, delijk. Maar graaf Zicki ging al weer of beter gezegd, iemand, dien ik voorstel voort, altijd op dezelfde droge manier: als 'n vriendals 'n vriend, die 't ,,'t Is ongeloofelijk, ze hebben me ver- grootste vertrouwen waard is?" teld, dat hij geldmoeilijkheden had en „Ze hebben oogen en ze zien niet!" dat hij, om 'n tijdje uit dien vervelenden haalde de graaf aan op 'n toon van ge- toestand weg te zijn, op reis gegaan is." strengheid. „Je merkt niet, dat je de De oude Karol schudde het hoofd, prooi bent van 'n listig personage en je „Geldmoeilijkheden?" zei hij. „Hij zat slooft je natuurlijk op alle mogelijke ei anders schitterend voor, maar ja, manieren voor hem uit." juist zulke menschen kunnen niet leven „Wacht even," zei de prins. „Laten zonder dwaasheden uit te halen. Z'n we wat duidelijker praten. Ze hebben je pond heeft hij toch onaangeroerd ge- over m'n secretaris gesproken?" BENGER-RIBANA-Ondergoed gaat langer mee en is daardoor voordeelig. BENGER-RIBANA is elastisch aansluitend en kleedt U slank. Het blyft perfect in het model, ook na veelvuldig wasschen. Vrywel iedere goede speciaalzaak heefi Benger-Ribana in voorraad. laten, zoover ik weet Om Zicki's mond speelde 'n triomfan telijk lachje. „Verleden jaar heb ik de bosschen van Lochitz van hem gekocht," zei hij ver J a." „Wie dan?" „Prajbo, je rentmeester." De prins schoot in den lach,- - »Ja, nu begrijp ik 't," zei hij. „De L - genoegd.^ „Hij had toen liever niet, dat eerzame Prajbo is je z'n beklag komen Koninklijk Nederl.-Indisch Leger stelt, voor wie meent wel in aanmerking te In Nederland-Overzee is werk voor U eervol en verantwoordelijk werk, dat alleen wordt gegeven aan flinke jonge Nederlanders van goed gedrag. Het t bekend werd; ik heb er dan ook niet doen over dien schurk van 'n Dani- over gesproken, maar de bosschen zijn scheff. En dat geloof jij! Zicki, wat ben van 't l8 trouwens geen onvoor- je zelf nog naïef, jongen!" van Lochitz? Waar WORDT VERVOLGD van mij deelige zaak. „De bosschen hcad!2Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der perio- nfrfn r 5 Amsterdam, Groot Rotterdam, 's-Gravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12 per week. Franco per post f 1.75 per artaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonne- n en en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het aSSS™,?" em' Bureau's HAARLEM, Nassaulaan 51. Telefoon Int. 13866. Giro nr. 142700 cl i- AM, N.Z. Voorburgwal 262, Telefoon Interc. 33170, Giro nr. 97946. KOTTEKD \M stationsweg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationswee 95. kunnen komen, plaatsing in uitzicht bij de Infanterie, de Cavalerie, de Mobiele, de Kust- en Luchtdoelartillerie, de Pioniers, den Verbindings- (telefonis ten en radiotelegrafisten) en den Ver- lichtingsdienst der Genie. Gegadigden moeten tusschen 18 en 30 jaar oud zijn, Nederlander en nog on gehuwd. Dienstneming geschiedt onder wederzijdsch proefverband. Inlichtingen vrage men den Commandant van de Koloniale Reserve te Nijmegen. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, n.----»_>il tstraat 142, Telefoon Interc. 13473, Sa Stationsweg 27, Telef. Interc. 4286, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstr, 20. Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690, VLISSINGEN, Badhuisstr. 5, iel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. r\lÏÏ 1940 in™™mMngwenschen te komen vooradsp. Onderofficier-vlieqer (Mulo of daaraan gelijkwaardig diplomaleeftijdsgrenzen: 19- 25 foren) dan wel wekel eï'T tlr 1 .Luchtvaart-affoeling diploma ambachtsschool: bank- i j i instrumentmaker; leeftijdsgrenzen: 18-26 jaar) kunnen zich daartoe thans reeds wenden tot den Commandant van de Koloniale Reserve

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 27