UNION PACIFIC 31 De overval van de Indianen is in vollen gang. Zij hebben een trein laten ontsporen en eenige overge blevenen hebben zich, in een der wagons verschanst tot er hulp komt opdagen. Onder hen bevindt zich Mollie Monahan (Barbara Stanwijck) en Jeff Butler Joel McCrea). welke (1e pioniers van dezen spoorweg oorspron kelijk te overwinnen hebben gehad. Bovendien kwam daar nog een geweldige concurrentiestrijd bij, een strijd, welke van bepaalde zijde met alle unfaire middelen welke maar gevonden konden worden werd gevoerd, zoodat de hulde, bij het tot stand komen van de baan aan de ondernemers gebracht, alleszins ver diend mag heeten. Cecil B. de Mille, de filmman die voor niets staat, waar het groote en grootsche opnamen betreft, is ook nu weer de regisseur geweest, die van dit onderwerp een hoogst wonderlijke, buitengewoon vermakelijke, doch daarbij niet minder spannende film heeft weten te maken, waarbij de toeschouwer iedere vijf minuten van de eene verrassing in de andere valt. Na de eene scène moet hij zijn te berge gerezen haren glad strijken, terwijl hij het moment daarop zich juichend van zijn zitting verheft of tersluiks een ontkie- menden traan wegpinkt. Barbara Stanwijck en Joel McCrea zijn de twee hoofdpersonen, de eerste als het meisje, dat met haar genegenheid tegen twee mannen moet vechten, terwijl de laatste met zijn revolver en zijn vuisten heele troepen schurken en wraakzuchtige Indianen in bedwang moet houden. Behoeft het nog gezegd dat zij allebei als overwinnaars uit den strijd treden? Wie van heerlijke sensatie houdt, welke bovendien nog sterk gekruid is met veel vroolijkheid, moet deze film, welke reeds heden uitkomt, zeker gaan zien. Deze vriendelijke jongeman is Lynne Overmandie in zijn rol van den oudgediende Beach even gemakkelijk met zijn revolver omgaat als met zijn tandenstoker. Hij is de helper van Jeff en wat voor een! De Indianen hebben een trein laten ontsporen en zijn nu wild van blijdschap met de goederen, welke de bleekgezichten vervoerden. Deze uitstekend gemaakte Paramount-film draaide première op het terrein van de Spoorweg ten toonstelling te Amsterdam, in welker entourage zij een buitengewoon gunstigen indruk maakte. Nu wij het honderdjarig bestaan van onzen eigen Hollandschen spoorweg vieren is een film als deze bijzonder actueel. Zij toont met honderd en een afwisselende, deels komieke, deels spannende tafereelen de ongeloofelijke moeilijkheden, welke de oude Amerikanen te overwinnen hadden, alvorens het hun gelukte een transcontinentalen spoorweg te bouwen, welke dwars door woest en onontgonnen gebied twee wereldzeeën met elkaar verbond. Het is inderdaad een gigantisch werk geweest, want we zijn er van overtuigd, dat deze film slechts een bescheiden gedeelte van de gevechten en kuiperijen heeft opgenomen, Over ontelbare biels worden de duizenden kilometers rails gelegd, welke het eene einde van Amerika met het andere moeten verbinden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 31