I' MEISJES MANTELS CORRESPONDENTIE van een héél Jong poesje! Juveno^ 39 205. Mantel van effen stof, gegarneerd met bontstaarten, groote revers, cein tuur in de taille. Benoodigde stof 2.75 m. van 140 cm. breed. 206. Mantel van effen stof, sluiting met één rij knoopen, sjaalkraagje van bont, voorpanden met figuren. Benoo digde stof2.75 m. van 140 cm. breed. 207. Mantel van tweed, sluit met twee rijen knoopen, bontkraag, rug met ceintuur. Be noodigde stof: 2.75 m. van 1 40 cm. breed. 208. Mantel van diagonaal, sluiting met twee rijen knoopen, ingezet voorpand, bont- garneering van astrakan. Benoodigde stof: 2.75 m. van 140 cm. breed. Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkieeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293031: door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", NASSAÜPLBIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mevr. G. L. -G. te Utrecht. Wij hebben reeds met de tijdsomstandigheden reke- ning gehouden en hebben onze menu's en recepten daarom geheel aan die tijds omstandigheden aangepast, zooals u bv. uit de reeepten van eenvoudige soepen, die in ons blad van 21 September j.l. gepubliceerd werden, zult kunnen op maken. Mevr. 8. te Amsterdam en Mej. J. B. te Papendrecht. Voor den zuurkool- inmaak neemt men: wittekoolen of savoyekoolen of wat nog smakelijker 's gedeeltelijk witte, gedeeltelijk savoyekoolen. Men ontdoet de kooien van de buiten ste bladeren en schaaft ze met een kool- schaaf in fijne reepjes of snijdt ze met een mes fijn. Vervolgens legt men een laagje van de kool in een Keulschen pot, strooit hierop wat zout (op 8 kooien rekent men plm. 100 gram zout), strooit er enkele peperkorrels tusschen en legt er dan weer een laagje kool op. Op deze wijze gaat men door totdat alle kool verbruikt is. Vervolgens wordt de kool stevig met de hand aangestampt totdat er zich pekel, die boven de kool moet staan, gevormd beeft. Daarna bedekt men de kool met een schoon wit doekje, legt hierop een plankje en verzwaart dit weer met een steen. Ten slotte plaatst men den pot (of een houten vaatje) op een koele droge plaats. Heeft er zich na eenige dagen een wit vlies gevormd, dan wordt dit verwijderd, het doekje wordt gewasschen en weer opnieuw op de kool gelegd. De inmaak moet geregeld op deze wijze gecontro leerd worden. Voor selderij wordt hetzelfde re cept toegepast; men rekent op 5 pond selderij plm. 2 ons zout. Zóó donzig voelt deze lingerie uit fijne, zachte wol aan. Past als een handschoen, omdat zij naar de lichaamsvorm is gemaakt. Een gracieus bloemen motief siert boyenzijde van 't hemdje en de broekspijpjes. Ziet U ook de schuifjes aan de schouderbandjes? Daarmee stelt U de juiste pasvorm over de buste in precies volgens Uw figuur. En denkt U er vooral aan, dat bij alle Juvena-lingerie, de zoomen van in geweven, waschecht elastiek zijn voorzien? Gun Uzelf voor dezen winter zulke elegante, warme en tóch zóó zachte lingerie! Vraagt U eens de interessante brochure K, met prach tige foto's der nieuwe modellen aan Jos. Könings. Kon. Wilhelminalaan J75, Voorburg, die U, uxiar noodig, tevens het adres van den dichtstbyzijnden leverancier opgeeft. Wilt U Uw naam en adres s.v.p. in blokletters schrijven f

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 39