Zeeuwsche Sport 19 Of het misschien ook gedeeltelijk is te wijten aan het rijverbod op Zondag, of geheel en al aan het weinig spannende in de noodeompetitie, de wedstrijd Mid delburg-Souburg, welke anders heel wat publiek wist te trekken, vertoonde thans vele lege plaatsen. Er werd overigens vlot en aantrekkelijk gespeeld, al had Mid delburg alle geluk en sticces op zijn handen. Het elftal van Middelburg, dat de buren niet 8-1 versloeg. Het eljlal van Souburg, dat vele nieuwe gezichten ander zijn spelers vertoonde. De grootste handicap van vele clubs is blijkbaar het gemis van hun keeper. De uitslag van den wedstrijd Middelburg-R.C.S. is lang niet in overeenstemming met het ver toonde spel en het geheele karakter van den wedstrijd. Middelburg moge de overwinning verdiend hebben, met 8 tegen 1 is deze wedstrijd toch wel wat zwaar beloond. Het zag er in den aanvang niet naar uit, dat Middelburg het zoo gemakkelijk zou krijgen, want toen kwam R.C.S. geducht opzetten en de Middelburgscke verdediging had alle moeite om stand te houden. Toen echter kort achter elkaar enkele zeer harde en onverwachte schoten buiten bereik van den R.C.S.-doelman in de touwen ver dwenen, was het met den weerstand en het offensief der Souburgers gedaan. Het eigenaardige is, dat in het korte tijdsbestek, vlak vóór de rust, waarin de doelpunten gemaakt werden, t.w. 6 stuks in het laatste kwartier van de eerste helft, R.C.S. lang niet het slechtste van het spel had. Alleen de verdediging begon onzeker te spelen en raakte het zelfvertrouwen kwijt. Na de rust ging de pit er uit, omdat de score reeds te hoog was om voor één van beide partijen nog moeilijkheden in te houden. Al bij al een wed strijd van zeer goed gehalte, welke het aanzien zeker waard was. Er werd vinnig gestreden en bij oogen- blikken, vooral in de aanvalslinies, vlot en snel open spel te zien gegeven. Keurig opgezette aanvallen, bij Middelburg beter afgewerkt dan bij R.C.S., wisselden elkaar af en gaven den wedstrijd een span nend karakter, ondanks de uiteindelijk te groote M iddelburg-o verwi nni ng. De Zeeuwen herstelde zich van de groote nederlaag tegen Vlissingen en wist van Zeelandia te winnen Een aanval op het doel van Souburg wordt onderschept. De reservekeeper van Souburg grijpt krachtig in bij Een schermutseling in het veld een aanval van Middelburg. telkens tot verdedigen gedwongen. De aanvallen van Zeelandia duurden te kort om den voorsprong, wel ken De Zeeuwen nam, te kunnen inhalen. In de overige afdeelingen kwamen enkele eigen aardige uitslagen voor. In afdeeling F moet Hulst volgens ontvangen berichten met 7-2 van Terneuz. Boys gewonnen hebben. Hoe ligt dan eigenlijk de krachtsverhouding in deze afdeeling! Hulst heeft namelijk het voornemen om zich uit de K.N.V.B.- competitie terug te trekken en uitsluitend in Z.Y.B.- verband te gaan spelen. Als Hulst zich nu te zwak gevoelt om in den K.N.V.B. te blijven, wat dan te denken van Terneuz. Boys, dat met 7-2 door de Hulstenaren wordt verslagen! Of moet Hulst soms te veel offeren aan lichting 1940! Axel zet den zege tocht voort en overwon Sluiskil met 2-1. Wij hadden een wat royaler overwinning van Axel verwacht, doch we weten, dat Sluiskil soms voor verrassingen weet te zorgen. Breskens maakte niet veel ophef van de ontmoeting tegen Hoofdplaat en kon het op de slofjes af. De uitslag is geweldig, zeker, maar. Breskens is ook tweede klasser. Vlissingen II heeft Goesche Boys overwonnen met 6-2 en zich hier mede hersteld van de nederlaag tegen H.K.C. De rood witte reserves hebben na hun kampioenschap van vorig jaar een reputatie op te houden. Het nieuwe clubje in Oost-Zuid-Beveland, het herboren Hansweert, dat de laatste jaren zoo weinig het zoet der overwinning smaakte, boekte de tweede over winning nu tegen de Middelburg-reserves, die met 3-1 verslagen werden. Dat opent ongedachte pers pectieven en doet herinneren aan dagen toen een reis naar Vlake met spanning werd tegemoet gezien, omdat Hansweert op eigen terrein geen gemakkelijke tegenstander was. met 5-3. Ook hier waren de partijen aan elkaar gewaagd. Om beurten hebben zij eikaars doel bele gerd, waarbij De Zeeuwen beter van de kansen profiteerde. Het was de Vlissingsche club, welke na periodes van op- en neeigaanden strijd het langst het offensief wist te handhaven en Zeelandia werd Een aanval op het Middelburgsche doelDe keeper werpt zich resoluut tusschen de spelers.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19