t I Ben overzicht van den openlucht-maaltijd. In 't midden de luitenant-commandant, die het een eindweegs, op den landweg, was tegemoet gegaan. De manschappen stonden fier opgesteld bij de entree der gasten en de geweren werden gepresen teerd. Spoedig was hierop het aardige moment aange broken van den maaltijd, met den burgemeester en diens charmante echtgenoote en een kapitein dei- grenadiers uit de naburige stad als gasten. De maaltijd vond plaats in de open lucht vóór de boerderij en werd zeer begunstigd door het fraaie weer. Kleurige veldbloemen prijkten op de tafels, alles zag er zóó vredig en vriendelijk uit, dat men mobili satie en oorlog bijna vergat. Bij den keukenwagen, die was opgesteld in de directe nabijheid, stonden reeds de mannen met hun schalen of borden in de hand. Daar kwam de burge meester aangetreden, even eens met een blinkend bord in zijn hand, waarop de blozende kok de eerste por tie deponeerde. De burgemeester begaf zich met zijn gevulde bord ter tafel, gevolgd door z'n vrouw, officieren en man schappen, die eveneens hun portie bij den gullen kok hadden gehaald. Toen kon de maaltijd be ginnen en men hoorde den eersten tijd niet veel meer dan het klikken der vorken op de borden. Allen, niet in het minst Een korporaal niet grooten eetlust. de gasten, lieten zich den maaltijd uitstekend smaken. De volijverige menagemeester had gezorgd voor een heerlijk menu, bestaande uit rosbief, peulen en worteltjes en kruimige piepers! Naast de borden zag men, op de tafels, de tractatie van den burgemeester: de glanzende fleschjes bier. Het was wél een feestelijk gezicht, 't welk die tafels met gretig etenden opleverden. De vriendelijke daad van den burgemeester werd algemeen op hoogen prijs gesteld, zooals ook bleek uit de vlotte toespraak van den commandant. Trouwens, we hoorden ook over het leven van allen dag niets dan goede klanken. Het eten is steeds best, vertrouwden ons de jongens toe en de geest (dit konden wij zelf constateeren) was uitmuntend. Dit pleit natuurlijk zéér voor de leiding van het kantonne- ment: prettige, soepele officieren, met een prompte, doch ruime opvatting. Wij brengen onzen lezers de foto's van een typisch mobilisatie-gebeuren. Van een geschikten commandant, een hartelijken burgervader en van dankbare soldaten Moge deze zoo aardige gebeurtenis navolging vinden. De tractatie van den burge meester. De comma/ndant houdt een tot den burge meester. De kok is cantine-baas t het druk

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 25