ZeeuwscK Kieuws ZEEUWSCHE OMROEP 32 Men meldt ons uit Wemeldinge, dat een schippersvrouw, die voet aan wal had gezet, het ongeluk had om met dien voet tnsschen de sluisdeur te ge raken, waarhij dit lichaamsdeel ernstig gekwetst werd. Het is wel sterk'n Schip persvrouw behoort tot de gelukkigen, die in haar woning niet met den voet tns schen een kamerdeur kunnen komen en nu wordt haar buitenshuis n andere deur nog noodlottig! Men seint ons uit Terneuzen, dat proces-verhaal is opgemaakt tegen een schipper, die zonder de officieele docu menten en de wettelijke paperassen een vaatje zeep vervoerde. Daar de man zijn handen in onschuld probeerde te wasschen, werd de zeep on middellijk door de agenten in beslag ge nomen Schout-bij-nacht van der Stad, commandant van land- en zeemacht in Zeeland, hield de vorige week te Vlissingen troepen-inspectie. De nieuwe Schouwburgzaal van Middelburg is nu zoo goed als voltooid. En het Middelburgsche tooneel- leven kan een nieuwe vlucht gaan nemen. Te Breskens werd een auto-handelaar bekeurd omdat hij, zonder licentie van het Rijks-rubber-bureau, vier banden had verkocht. Daags te voren was hij reeds gesnapt, toen hij 'n tablet kauw gom in den mond stak; ook alweer zonder toestemming van genoemde in stantie. De gemeente-politie te Middelburg plukt lauweren op het terrein van de ongerechtvaardigde prijsopdrijving. Als eerste succes werd de inbeslagname van drie klosjes garen gemeld. Daar het garen van uitstekende kwaliteit was, mag men het, wanneer de boeien door de metaalschaarschte ingeleverd moeten worden, aanwenden om de misdadigers te knevelen! Tot de volgende week, dames en heeren Te Vlissingen bestaat, zoo bericht onze correspondent, veel belangstelling voor de schriftelijke opleiding tot ver keersvlieger, welke de K.L.M. geeft. Eerst stond men er wat twijfelachtig tegenover, maar nu men de laatste weken sommige „papiertjes" de hoogte in heeft zien vliegen en men gehoord heeft, dat ook de vogels op hun „pen nen" kunnen drijven, is het vertrouwen gekomen. Enkele zakenlui, die de lessen nog maar enkele weken volgen, zitten nu al dagelijks tegen het plafond. Sommigen waren na vier lessen reeds zoover, dat ze hij noodlandingen op hun schrijf bureau den inktpot al wisten te ver mijden. Aan den toegangsweg tot Si. Philipsland wordt nu de laatste hand gelegd en een zucht van verlichting zullen bewoners en bezoekers daarbij slaken. Hallohallohier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Om niet in disharmonie te geraken met de algemeene omstandigheden, willen B. en W. van Goes de z.g. Toon- dagen niet laten doorgaan, hoewel Toon kunst veel wanklank kan voorkomen. Tevens wil dit college, om toch veel menschen naar de stad te krijgen, de veemarkt door laten gaan. Complimenteus is anders! Te Ossenisse doet zich het wonderlijk verschijnsel hij een landbouwer voor, dat zijn graan nu pas gemaaid kan wor den. Het blijkt, dat de man in het voor jaar in plaats van zomer-, wintertarwe gezaaid heeft. Dit is nog nergens anders voorgekomen dan te Domburg en te Simpelveld. Enkele maanden geleden was het den tarwe-controleurs reeds opgevallen, dat zij telkens, wanneer zij op dien akker geweest waren, winterteenen hadden op- geloopen De Zeeuwsche wegenverbeter ing wordt niet vertraagd door de ongunstige tijdsomstandigheden. De toegangs weg van Brabant naar Zuid-Beve land langs het Kreekrak, die ver betering dringend noodig had, wordt grondig onder handen genomen. Maar de terugtocht was niet zoo de uitrit. Op deze ma/nier was Zondag 1 October toch een vroolijk autotochtje mogelijk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 32