Ji&J^l7Lr Zeeuwsch Nieuws ,,Mwi imnum fat ninrjt fS" i De stoombootdiensten van de Maatschappij Zeeland onderhouden nop vrij regelmatig de verbinding met Engeland. Verschillende passagiers hunnen aldus van dezen dienst gebruik maken op terugtocht naar Nederland, terwijl de schepen uit Amerika en Indiê dikwijls nog eenigen tijd in Engeland worden opgehouden. Aankomst van een der Zeeland-booten in de haven van Vlissingen. In grooten getale arriveeren passagiers met de Zeeland - booten, zoodat hier nog drukke dagen worden beleefd. Nu het bekend geworden is, dat ook de regeering zich voor dezen dienst interesseert en steun aan de Zeeland zal verleenen, kan zulks als een opluchting voor het personeel en voor Vlissingen, wier belangen van dezen dienst afhankelijk zijn, worden beschomod. Nu door de gemobiliseerden druk wordt ge trouwd, zorgen de kameraden voor een tref fende hulde. Een pas getrouwd paartje ver laat het Vlissingsche stadhuis onder een eereboog van geweren. Bij de rampen van onze marine werden verschillende Zeeuwsche families in rouw gedompeld. Waren er bij het ongeluk van de Van Ewijk niet minder dan 9 Zeeuwen betrokken, bij de ontploffing van de mijn, die de Jan van Gel der trof, kwamen twee Zeeuwen om. Donderdagmid dag had de begrafenis der slachtoffers plaats, resp. te Middelburg, waar korporaal-konstabel C. Grootjans met militaire eer werd ter aarde besteld, en te Vlis singen. waar de matrozen hun makker JBimmel naar zijn laatste rustplaats begeleidden. Het stoffelijk overschot van Grootjans wordt bij zijn woonhuis te Souburg in den lijkwagen geplaatst waarna de droeve stoet zich in beweging zet naar de Middelburgsche begraafplaats. De matroos eerste klasse J. Bimmel wordt te Vlis singen ten grave gedragen door zijn makkers. Tot burgemeester van Ove- zande is benoemd mr. AJ. M. Eikhuizen. De Vlissingsche brandweer heeft zich een viertal kleine spuiten aangeschaft, waarmee Zaterdag een oefening werd gehouden. Een dier nieuwe spuitjes wordt in werking De demonstratie slaagde uitstekend.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 11