Zeeuwsche Sport V- 1 R G.8.-Vlissingen 3-2. R.C.S. heeft blijkbaar de nederlaag, welke hei de vorige week tegen Middelburg leed, willen goed maken tegen Vlieringen, welke club het evenwel niet zonder moeite wist te overwinnen. De keeper van R.C.S. onderschept een aanval. links scherp geschoten bal treft doel. Het was het tweede Vlissingsche doelpunt. Wat missen de vele thuisblijvers aardige wed strijden! De j.l. Zondag gespeelde wedstrijd ZeelandiaE.M.M. was vooral vóór de rust een heel aardig partijtje en ook daarna werd er bij oogenblikken nog lieel goed gevoetbald. De Vlissing sche blauw-witten hebben een stevige ploeg en zullen het de tegenstanders in de nood-competitie zeker niet cadeau geven. Eigenlijk begrijpen we niet, dat deze ploeg, die ongetwijfeld op het oogenblik niet op volle kracht uitkomt, de vorige jaren niet meer van zich heeft laten hooren. Als we het spel, waarmee Eiland Boys kampioen of althans tweede op de ranglijst is geworden, bekijken, en we zien dan het spel van E.M.M. in dezen wedstrijd, dan moeten we zeggen, dat E.M.M. het nogal wat beter deed. Er was één onder deel, dat heel slecht verzorgd was en wel het schieten door de voorhoede. Op soms onbegrijpelijke wijze werd voor open doel een opgelegde kans nog om hals ge bracht. Dat was geen pech te noemen, doch het was beslist onkunde, meermalen door onbesuisd hard wegtrappen, zonder te kijken en zonder den bal rich ting te geven. Er is geen enkele aanvaller in E.M.M., die een behoorlijk schot afgegeven heeft. Dit zou on getwijfeld tot succes geleid hebben, want keeper Adriaanse was lang niet safe j.l. Zondag. Meerdere malen hebben we hem zonderling met den bal zien manipuleeren en soms liet hij zijn doel leelijk in den steek. Zijn collega aan de overzijde was evenmin van de sterksten en was het niet, dat paal en lat den Zee- Iandianen duchtig in den weg gestaan hadden, de score zou ongetwijfeld grooter geweest zijn. Een feit is, dat, hoewel beide elftallen den geheelen wedstrijd door aan elkaar gewaagd waren, de groen-zwarten toch de beste doel-kansen gekregen hebben en hun aanvallen solieder opgebouwd en afgewerkt hebben dan de E.M.M.'-ers. Vooral het schieten was beter en, zooals gezegd, de doelpalen hebben meer van die kanjers gekeerd dan de doelverdediger. Vooral mid- voor Adriaanse loste enkele keien, die er zijn mochten en zeker een beter lot verdienden dan tegen den bin nenkant van den paal terug te ketsen. Aan weers- keeper R.C.S. krijgt voor de eerste maal het nakijken. Overigens wist de keeper van E.M.M., evenals zijn medespelers, zijn mannetje te staan.' Nog een aanval op het doel van E.M.M., die werd afgeslagen. zijden werd overigens stevig verdedigd en beide middenlinies vervulden hun taak bijzonder goed. We slaan het spel van Zeelandia iets, dus niet veel, hooger aan dan bet E.M.M.-spel en geven toe, dat, gezien de kansen, welke intusschen niet benut wer den, de 1-O-score een schrale belooning is voor het betere spel. R.C.S.dat zoo'n zware pil te slikken kreeg tegen Middelburg, overwon de Vlissingers, die De Zeeuwen er zoo geducht van langs gaven. Met 3-2 is R.C.S. baas in eigen huis gebleven. Wie deze puzzle oplos sen kan is zeker wel een voetbal-professor. In de derde klasse ging Goes 2 tegen Goesche Boys met de eer strijken en sloeg de stadgenooten met 4-2. Voor een plaatselijken kamp, met een gezonde riva liteit tusschen de beide strijdenden, is dit zeker geen abnormale uitslag. In den return-wedstrijd hebben de Boys kans op revanche dus. H.K.C. beeft het Vlis singsche reisje naar De Zeeuwen 2 niet tot een vol slagen succes kunnen maken. Er moest één puntje in Vlissingen gelaten worden. De Zeeuwen-reserves van de oudste twee tweede-klassers, de eeuwige rivalen, wier wedstrijden telkens mooie herinneringen aan vorige jaren te voorschijn roepen, hebben de eer maar gedeeld. Achter de Meelfabriek werd het 3-3 en de Vlissingers kunnen zich nu scherpen tegen de ont moeting aan den Koudekerkschen weg, waar ze vast van plan zijn er een overwinning van te maken. Aan de Middelburgers de taak, dit te verijdelen. Zeelandia-E,M,M1-0. Wie had gedacht, dat Zee landia, de tweede klasser, een gemakkelijke overwin ning zou boeken op E.M.M., welke club als derde klasser ook in afdeeling B is ondergebracht, heeft zich vergist. Op het laatste nippertje wist Zeelandia een doelpunt te maken, waarbij het ook bleef. Een algemeene aanval op het doel van E.M.M.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 17