KRUSCHEN SALTS HEUMATIEK Knippatronen Pas op! Er is een R in de maand de R van 25 dat wil zeggen, ik heb eenvoudig wat ik noodig heb om me zelf te bedruipen en te leven zonder al te veel afstand te doen van m'n liefhebberijen. Boeken, wat muziek, 'n beetje jagen, dat is alles wat ik noodig heb tegenwoordig Hij liet 'n zucht. „Wat ben ik 'n uil geweest! En wat verandert 'n menschGroote goedheid Vroeger moest ik reizen, ik moest vrienden hebben, afwisseling in huis: spel, cocktails, gezelschap,wat, 'n onnoodige rompslomp allemaal!" Hij stond op en deed 'n paar stappen. Ik ben altijd leelijk geweest, maar ik zag graag 'n vrouw. U weet zeker wel; ik kon schitterend praten. Eens heeft er 'n vrouw van me gehouden. Ik heb nooit begrepen waarom of hoe, maar 'n feit is, dat ik ze onder m'n invloed had. Ik ben met haar getrouwd om ze uw prins van Sylvanië afhandig te maken, die erg veel van haar hield en ik heb met hem geduelleerd. U denkt misschien, dat ik daarna 't volmaakte geluk gekend heb? Verre van daar, vriend, verre van daar. Ik heb me aangesteld als de grootste gek vaii de wereld; ik was jaloersch, veeleischend en vervelend. Kort en goed, ze keerde zich van me af, tot ze op 'n dag plotse ling ziek werd. Toen gingen m'n oogen open. Toen pas begreep ik, dat ik van haar hield, 't Was te laat. Toen ze stierf, lachte ze tegen me, maar in haar ijlkoorts heeft ze nooit m'n naam genoemd. Ik heb haar in haar eigen land begraven. Ik was zelf ziek en ben toen hier in die hut komen wonen. M'n herstel heeft wel eenigen tijd geduurd, maar sindsdien geef ik geen zier meer om uitgaan en feestvieren." „Voelt u zich ongelukkig?" waagde Daniseheff te vragen. „Keen," antwoordde hij kortaf. „Maar gelukkig ook niet. Ik heb 't gevoel, alsof ik me zelf overleef, dat is alles, omdat ik geen doel meer heb met m'n leven. Trouwens. Hij onderbrak zichzelf, daar hij op eens bemerkte, dat z'n pijp uit was en dat hij er al 'n tijdje niets dan denk beeldige rookwolken uit zat te trekken. Met 'n peinzende uitdrukking op z'n gelaat stak hij ze weer aan. „Trouwens," hernam hij, terwijl hij z'n rug in den fauteuil drukte, „ik ver tel u m'n geschiedenis niet om u in ver trouwen te nemen. U moet niet denken, dat ik 'n vertrouweling zoek. Maar ik wilde 't recht hebben u 'n paar vragen te stellen." Daniseheff glimlachte. Die eigen aardige man met z'n oogen van vuur trok hem aan. Die ongevoeligheid van hem, hij zag dat goed, was gewild. „Stel maar op!" zei hij eenvoudig. 't Was twee uur in den morgen, toen ze van elkaar weggingen. XI. „De post is te laat vandaag," merkte de prins van Sylvanië achteloos op, roerend in z'n koffie. Juffrouw Rosa zuchtte. ,,'t Is zoo warm, dat de boden er lan ger over doen dan gewoonlijk," mur melde ze. „Ik maak geen aanmerkingen op ze, juffrouw," zei de prins luchtig, ,,'t Zijn beste mensehen! In hun plaats zou ik misschien nog meer te laat zijn dan zij. Die gedachte van me heeft niets anders te beteekenen dan dat ik de slaaf ben van m'n gewoonten." „Verwacht u dringende brieven, groot vader?" vroeg Lila. „Vraag maar aan Daniseheffdie weet 't beter dan ik." Ze draaide zich gewillig naar den jon geman om. „Neen, juffrouw, in 't geheel niets," zei hij lachend. En hij zette z'n leege kop terug op 't schoteltje. Op 't zelfde oogenblik kwam 'n be diende binnen met 'n blad vol zware poststukken. „Groote goedheid!" riep 't meisje op komischen toon uit, „dat noemt u in 't. geheel niets!" Daniseheff was al aan 't werk. Hij opende vlug de brieven, rangschikte ze volgens belangrijkheid, voor hij ze den prins voorlas. Opeens hield hij 'n blauwe envelop in z'n handen. „Die is niet voor ons," zei hij. „Die is aan u geadresseerd, juffrouw." Lila begon te lezen. Plotseling werd ze heel rood en sprong blij op: „O, grootvader, verbeeld u 'n uit- noodiging voor de garden-party bij de Dakovsky's. Ze zijn juist hier en ze geven nu 'n feest voor den twintigsten verjaar dag van Zita. 0, grootvader, zou ik er heen mogen gaan?" De prins had z'n wenkbrauwen ge fronst hij had '11 hekel aan feesten en al de drukte, die daarmee gepaard ging. Z'n leven liep voort in een effen spoor van vaste regelmatigheid, dat hij niet meer wenschte te verlaten. Voor 't leven van de wereld had hij z'n deur gesloten. Hij opende z'n mond om 'n verschrik kelijk kort „neen" te laten hooren. maar hij bekeek z'n kleindochter en, voor den eersten keer van z'n leven mis schien, hield hij zich in Zij stond voor hem, trillend van span ning, met de oogen naar hem op geslagen, den mond half geopend en den adem iphoudend in afwachting van 't vonnis, dat hij ging vellen. Ze stond er met zoo'n kinderlijke bevalligheid, dat hij ineens besefte, hoe wreed hij bijna geweest was. „Zou je dat zoo'n pleizier doen, Lila?" vroeg hij met '11 beetje gevoel van schaamte in z'n stem over z'n eigen starheid. „O, grootvader!" Ze sloeg haar handen samen en met een blijden lach op haar gelaat zei ze snel: „0, ik zou dolgelukkig zijn, groot vader! Denkt u eens! Ik heb nog nooit 'n garden-party of '11 bal, of zelfs maar 'n tennis-partij meegemaakt, 't Zou me oneindig veel pleizier doenEn toch weet ik, dat 't eigenlijk allemaal weinig te beteekenen heeft en dat ik er misschien niet eens zoo erg over in de wolken zal zijn. 't is belache- lijk me er zoo op te verheugen, maar ik kan er niets aan doen." „Goed!" zei de oude Karol. „Juffrouw Rosa kan je wel vergezellen. Wat mij betreft, er kan geen sprake van zijn, dat ik niet je meega naar die dans partijen; daar heb ik den leeftijd niet meer voor en ik kan er ook niet tegen." Juffrouw Rosa slaakte naar gewoonte een van haar zuchten, maar ze zag er vroolijk uit. „Goed. meneer," zei ze. „Wanneer is dat, die garden-party. Lila?" „Den 28sten Augustus, over veertien dagen." „Je hebt 'n japon noodig," vervolgde de gouvernante. „Er is amper tijd om nog naar de modiste te schrijven." „Dat is waar ook," zei Lila, „hoe moet je je kleeden?" Juffrouw Rosa keek naar de zoldering. „Wat zou je denken van '11 japon in lichte mousseline, bedrukt met veld bloemen? Ik herinner me nog, dat een van m'n leerlingen indertijd groot succes had bij de hertogin van Sout hampton met '11 japon van rose kant...." Lila scheen geheel verloren in die bespiegelingen. VERVOLC OP BLADZ. 26 II. 11". te Tilburg schrijft: Ik dank L' voor het schitterende geneesmiddel Kruschen Salts. Daar ik meer dan dertig jaar veel last van rheumatische pijnen heb gehad en vele middelen heb geprobeerd dié mij niets baatten. Ik ben nu zestig jaar, zeven jaar gebruiker van Kruschen Salts en ben nu vrij van pijn. Ik blijf L' dank baar voor mijn gezondheid en zal Kruschen Salts dan ook een ieder ten zeerste aanbevelen. Kruschen Salts bracht baat in duizenden gevallen en in alle oorden van de wereld. Ook U kan Kruschen helpen. Probeer het! En begin er nog vandaag mee. Rauw weer op. komst. Ge voelt het aan Uw rheumatiek. Waarom zoudt ge nog langer door 't leven gaan als 'n wandelend weerglas, met scheuten en pijn bij iedere aanwijzing van ander weer Het rheumatiekseizoen staat voor de deur, maar het is nü nog tijd. Neem Kruschen Salts. De aansporende wer king van Kruschen's zes minerale zou ten op lever, nieren en ingewanden heeft een weldadigen invloed op Uw heele gestel. Dat komt omdat die tot nieuwe werking opgewekte organen Uw bloed zuiveren van alle overtollige schadelijke zureil die zich nu ophoopen in het gestel en oorzaak zijn van Uw klachten. Begin vandaag Uw kuur, om straks te ervaren, dat ge vrij blijft van de ondragelijke pijnen, die LT nu het leven vergallen. is verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.40, f 0.75 en f 1.60 (extra groot pak). Fabrikanten E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. PAT Panora is het eenigste patronenhuis in Nederland, dat gegarandeerd elk van de beschikbare 1400 knippatronen zonder vertraging direct uit voorraad kan leveren. Geen eindeloos wachten en geen prijsverhooging. 6 weken wachten op een knippatroontje komt veelvuldig voor, om van prijsstijgingen maar niet te spreken. Niets daarvan bij Panora Wij leveren onmiddellijk na binnenkomst van Uw be stelling en gaat U soms naar één van onze kantoren, dan kunt U ze direct meekrijgen. Ook onze prijzen zullen we den geheelen winter handhaven. En U weet hoe laag die zijn20, 35 en 50 cent. Zélf maken bespaart U veel geld. Het geeft U de garantie van goed afgewerkte kleeding en een paar gulden hebt U zoo al gauw verdiend. Wat dat beteekent in dezen tijd, weten we allen. „Winterweelde", het Hollandsche modeboek. „Wat zal ik maken? Welk model zal ik kiezen?" „Winterweelde 1940" zal op al Uw vragen antwoord feven. 353 modellen winterkleeding voor U en de kinderen omen met dit modeboek bij U aan huis. Het zal U zóó niet moeilijk vallen keus te maken. Zooals gezegd, zijn van alle modellen knippatronen uit voorraad leverbaar. De prijs van „Winterweelde 1940" is slechts 60 ct. Bestellingen kunnen geschieden hij Uw agent. Uw bezorger of den bockhandeldoor girostorting op no. 294631 door toe zending van hel bedrag per postwissel of in postzegels aan ENKANTOOR PANORA Nassauplein 1 Haarlem

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 21