ZEEUWSCHE FRUITOOGST 'K- GOES -• - -> f -• ■&- j i. Z- V* Zoodra er voldoende kisten gevuld zijn, wordt het ooft naar het veilingsgebouw vervoerd, waar voor syste matisch sorteeren gezorgd wordt en voor een aan trekkelijke verpakking. Dat is wat anders dan de wormstekige, onder groeide appeltjes uit onze jeugd! De appelpluk is in vollen gang in al de uitgestrekte boomgaarden van Kapellelangs de hooge ladders klimmen de plukkers aan alle kanten door de wijdvertakte hoornen om al het gerijpte fruit in te zamelen. Kom, niet alle berichten en niet alle vooruit zichten zijn even somber! En bij al het on- pleizierigs dat we van ver en dichterbij te hooren krijgen, hoeven we toch waarlijk ooren en oogen niet te sluiten voor het mooie en goede, dat we in eigen omgeving bezitten en beleven. Nog zelden hebben we in Zeeland een fruitjaar gekend als negentien-honderd-negenendertig. De boomgaarden lijken paradijzen en luilekkerlanden, en er heerscht een leven en een drukte, die de bedrij vigheid en de feestelijkheid van de kersencampagne nog verre overtreft. Er valt dan ook wat te doen, er valt wat te genie ten en.er valt wat te verdienen ook! Niet vaak zult u ervan gehoord hebben, dat er van één boom vijfentwintighonderd kg. appelen konden worden geplukt. Natuurlijk, dat is een top punt. Maar het is toch ook niet een toevallige uit zondering het is een typeerend voorbeeld van den algemeenen fruitrijkdom van dit jaar in ons gewest. En overal zult u in de boomgaarden kunnen waar- Bij zooveel haast en drukte kan de hulp van de vrouwen in den Kloetingschen boomgaard niet gemist worden. De afval wordt apart gehouden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 22