r HAAR LAXOBAC <§eneeömtötielen #eneeötotj?en VERWIJDER WEL NEE en Neem LAXOBAC! 26 En waarom ook? Haar plezier aan zoo n gezellig dagje win kelen kan nu immers door niets meer bedorven worden. Dank zij Nela, telt heel het jaar enkel nog vrije, blije dagen! Neem ook Nefa, het ideale damesver- band. Wonderzacht, sterk absor- beerend en volkomen oplosbaar RANJE 25 cl BLAUW 35 cl GROEN EXTRA 50 ct. NEFA-FABRIEKEN TE NIJMEGEN Annonces betreffende worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel ,,Oeen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Genees middelen en Geneeswijzen, waarvan het iSecretariaat is gevestigd iSeghroeklaan 33, *s-Gravenhage. VERVOLG VAN BLADZ. 23 „Ja, dat is allemaal heel aardig, maar er zal nog wel iets beters zijn Grootvader, geeft u eens raad." „Daar heb ik geen verstand van, kind," zei hij met ongewone zacht zinnigheid. „En u, meneer Danischeff?" De jongeman keek haar lang aan. „Ik, juffrouw, ik houd veel van wit." ,Ik ook," riep ze uit. „Heerlijk, Lila," verklaarde hij on omwonden. „Pas er alleen op niet te veel dwaze hoofden op hol te brengen. „En u, meneer Danischeff? 't Is uw keus, weet u. „Ik kan niet anders dan me zelf er mee gelukwenschen, prinses," zei de secretaris met 'n buiging. Lila voelde even haar hart samen trekken. Wat 'n afgemeten antwoord, Hij scheen 'n oogenblik te aarzelen, juist nu alles zoo leuk was en ze zoo Toen zei hij: vriendelijk wou zijn tegen hem! „In Frankrijk is er 'n bloem, die uw „Tot straks," zei ze. naam draagt: de sering". Ze bloeit in „Veel pleizier, kind, en kom niet te de lente in groote witte of zacht violette laat terug, als 't kan," drukte hij haar trossen. Ze heeft 'n fijnen frisschen vaderlijk op 't hart. geurIn 't Hongaarscli heet ze Ze ging weg en de beide mannen keken „Organa". Misschien hebt u'n voorkeur samen naar de deur, die achter haar voor de sering of voor de lelie, ik ben er dichtsloeg. Dè stilte, die enkele oogen - van overtuigd dat wit u heter zal staan blikken duurde, werd 't eerst verbroken dan welke kleur ook." door de ernstige stem van den prins, Na 'n pauze voegde hij er aan toe: waarin ook 'n geheime ontroering trilde. „Als ik ten minste mijn meening ,,'t Zal 'n schitterende vrouw wor den „Schitterend," echode de stem van ZONDER Scheermessen, Electrische Naalden Ontharingsmiddelen. mag zeggen. „Bravo!" lachte juffrouw Rosa. „Dat I is nu 'n modecursus en 'n dichterlijk den secretaris, compliment tegelijk, Lila. Als je daar Ze zwegen weer, zoolang totdat 't, nog niet mee tevreden bent. Boven- suizen van den auto, die de twee vrou- dien, meneer Danischeff heeft gelijk, wen wegbracht, wegstierf in de verte, bestel 'n witte japon." Danischeff herkreeg 't eerst z'n gewone De prins lachte ook, maar Lila was kalmte, ernstig. Ze keek met half gesloten oogen „Als u mijn raad wilt volgen, me- naar Danischeff. neer," zei hij, „dan zetten we hier den „Ja zeker, hij heeft gelijk," zei ze vergelijkenden trap. De zin kan er al- eindelijk. „Ik ga dadelijk schrijven, dat leen sierlijker door worden." ik 'n japon wil hebben van witte or- De prins schudde 't hoofd en, weer gandie." ineens opgaande in z'n werk, verdiepte hij zich met Danischeff in 'n gesprek Eindelijk brak de dag van de garden- over den Latijnsehen zinsbouw. En de party aan. Lila straalde van blijdschap, secretaris spande zich in om 't lichtend Dat was de eerste feestelijke bijeen- visioen te vergeten van 'n meisje in komst, die ze meemaakte in de groote voorjaarskleeding, dat zich telkens weer wereld. Zij dacht er aan met kinderlijk inschoof tusschen z'n oogen en 't liand- ongeduld, 'n gemengd gevoel van angst schrift over 't leven van koning Steplia- en verlangen. Toen ze, geholpen door nus. Marika, haar kamenier, 't prachtige kleed van witte organdie had aangetrok ken en den hreedgeranden hoed, die Zita Dakovsky juichte 't uit van daarbij paste, had opgezet, moest ze pleizier. zelf glimlachen tegen 't beeld van de „O! Lila, wat ben ik blij, kind!" jonge dame vóór haar in den spiegel. Ze En tot 't groepje jongelui, dat om haar draaide zich om naar juffrouw Rosa, die heen stond: in haar parelgrijs kleed van voorname „Kijk nu eens, of je op de heele wereld snit naast haar stond en haar hand- iets heerlijkers gezien hebt dan dat schoenen toeknoopte. meisje daar!" „Ben ik werkelijk zoo knap als ik er in Ze omhelsde Lila hartelijk en kuste den spiegel uitzie, juffrouw?" haar verschillende keeren: „Je ziet er heel lief uit, Lila," gaf de Lila, deels verlegen deels verblijd, gouvernante toe. „Pas maar op dat je wist niets beters te doen dan te lachen niet zoo ijdel wordt. Schoonheid is iets, bij deze onverwachte ontvangst. Zita wat niet duurt." was geen intieme vriendin van haar en „Dat weet ik, dat weet ik," lachte 't in haar vroegere kameraadschap was meisje. „Dat heb ik in 'n heele hoop er niets, dat aanleiding kon geven tot boeken gelezen. Weet u nog wel? Toen ik zulk 'n uitbundigheid. Maar dat kleine nog maar vier jaar was, was ik heel be- pittige ding zat zoo vol levenslust, dat ze haagziek en ik vroeg altijd, of ik mooi er behoefte aan gevoelde alles te doen was en dan was 't steevaste antwoord, zonder de minste terughouding. Ge- dat ik niet knapper was dan 't dochtertje kleed in haar roode japon geleek ze op '11 van een onzer boschwachters. M'n op- gedurig wapperende vlam. Ze stelde aan voeding is goed verzorgd. Lila, die slechts weinige van de gasten Juffrouw Rosa liet zich vermurwen, kende, al haar vrienden voor. Ze had „Je bent heel knap en die japon staat voor iedereen 'n grappig gezegde of 'n je heel goed," zei ze. lachje; ze liep over van vriendelijke „Dan gaan we," juichte Lila. „Of manieren en was 'n volledig dametje neen, ik wil me eerst aan grootvader van de wereld, tot in de punten van haar laten zien." nagels toe. In 't begin 'n beetje duizelig Ze ging de bibliotheek binnen en door die atmosfeer werd Lila langzaam zweefde zwierig tot bij den grijsaard, weer zichzelf en weldra kon ze op haar voor wien ze lachend '11 sierlijke hui- beurt zelf lachen en praten en dansen en ging uitvoerde, zich aan de feestvreugde overgeven. Ze „Goedendag, meneer, en beval ik u had er geen erg in, dat men veel naar nogal?" zei ze vroolijk. haar keek. Alles wat haar persoon he in de oogen van den prins en over trof werd fluisterend besproken en was heel z'n gelaat schoot 'n licht van blijd- 't voorwerp van bewondering en ver- schap. wondering: haar schoonheid, haar fijn of Onaangename Een verbazing-wekkende vinding der 'wetenschap. Lost overtollig haar volkomen op in 3 minuten de huid blijft glad en zacht als fluweel. Geen leelijke stoppels zooals het scheermes achterlaat geen grove wederaangroei. Spreidt deze heerlijke crème een voudig uit op de te ontharen plek afwasschen met gewoon water het haar is verdwenen. Deze opzienbarende vinding wordt overal A'erkocht onder het merk Nieuwe „YIETO". Bijzonder snel, hygiënisch en gemakkelijk in ge bruik. Maakt voor altijd een eind aan de ongemakken van overtol lig haar met Nieuwe „YIETO''. In tuben van 85 cent en 1.50 bij drogisten, kappers en parfumerie zaken. GratisDoor een speciale overeenkomst kan elke lezeres van dit blad een speciaal pakket NIEUWE VIETO ABSOLUUT KOSTELOOS bekomen. Zendt 10 cent in postzegels ter dekking- van porto, verpakking en andere kosten. Adres: B. Meindersma (Afd. 17), Den Haag. Waarom nog ouderwetsche laxeermiddelen? Dat smaakt lekker en werkt zacht maar zeker! We leven in een modernen tijd en het zou wel erg raar zijn, als we ons moesten blijven behelpen met ouder wetsche en naar smakende purgeer middelen, waarvan kinderen een af schuw hebben. Maar nu is er het moderne laxeermiddelLaxobac. Dat lijkt geen medicijn meer, maar smaakt als zuivere chocolade, ledereen jong of oud, neemt het graag, vóór het naar bed gaan. Een half tabletje Laxobac geeft de ingewanden de regelmaat van een klok. Inderdaad Laxobac is een werkzaam en prettig laxeermiddel voor volwassenen zoowel als voor de kinderen. GRATIS MONSTER op aanvrage aan N.V. ROWNTREE, Afd. A 2 Heerengracht 209, A'dam HET I0EALE CHOCOIAOELAXEERMIDOEL Verkrijgt, tij Apott. Drag, in tlikdoosjes 35 en 85 ct

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 24