ZEEUWSCHE OMROEP Zeeuwsch Nieuws 32 Hallohallohier is de persdienst van den offieieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit de Zeeuwsche hoofdstad dat de raad met verplet terende meerderheid tot den bouw van een abattoir heeft besloten. De oppositie werd, zooals het bij deze zaak paste, door de voorstanders afge slacht Onze sportieve medewerker in de Schelde-stad schreef ons, dat de voet balclub „Eiland Boys" aan de gevolgen der mobilisatie bezweken is. Men had van eiland-bewoners min stens mogen verwachten, dat zij langer het hoofd boven water gehouden had den; temeer omdat hun kop-werk steeds zoo goed was! Per renbode ontvingen wij uit het lan delijke Rilland de tijding dat een boe renknecht, die aan het bietenrooien was, een stuk van zijn vinger hakte en toen, na door den dokter te zijn verbonden, in de ongevallenwet is opgenomen, 'n Advocaat heeft eerst onderzocht of de mazen in deze wet niet zóó groot zijn, dat het. slachtoffer er door kan vallen! Uit Nisse seint men ons allerlei bij zonderheden over een rijwiel-ongeval, dat een schoolkind overkwam. De merkwaardigste bijzonderheid was de overeenkomst tusschen het proces verbaal van de recherche 'en de diagnose van den dokter. In het eene stond dat 't meisje over 't stuur was geraakt, en de andere luid de, dat het kind overstuur was geraakt. Een landbouwer te Hontenisse, die in een booze bui ongeveer veertig vierkante meter klinkerbestrating in den weg Kloosterzande - de Paal had ver nield, is door den Middelburgschen po- litie-rechter veroordeeld tot f 25. boete of 10 dagen hechtenis. Als verzachtende omstandigheid gold, dat de eclitgenoote van den man, die het onweer zag aankomen, de porselein kast afgesloten had Onze waarnemer te Terneuzen deelde ons vele gegevens mee over het in aanvaring komen van de „Jonge Jo hanna" met een meerstoel, waardoor deze waterfauteuil zeer ernstig werd beschadigd en de schade groot is. De jeugdreclasseering heeft 't. haven bestuur aangeraden om voor derge lijke Jonge Johanna's een loopbox of een kinderstoel in voorraad te houden! Te Kapelle onder Goes zijn door de politie-autoriteiten verscheidene ham steraars van petroleum opgespoord. 'n Fijnen neus behoeft men daar niet voor te hebben, 'n hoffelijk woord heb ben wij pas voor de ontdekkers van de sla-olieverzamelaars In het Middelburgsche oudemannen- en vrouwenhuis is 's nachts tusschen twee bejaarde inwoners een vechtpartij ontstaan, wat een der strijders 'n oog kostte. Aan het westelijk front is het tegen woordig rustiger! Bij 'n winkelier in Vlissingen zijn wegens prijsopdrijving 400 paar schoe nen in beslag genomen door de politie agenten. 't Ging zoo vlug, dat de eigenaar den tijd miste om ze (de schoenen bedoelen wij) uit te veteren! Tot de volgende week, dames en lieeren Met het glad strijken van dit betonnen weggedeelte is de aanleg voltooid en alleen wordt nog gewacht op het drogen van het beton. En de traverse door Klooster zande krijgt ook een beurt. Met de werkzaamheden aan den weg, welke Hulst met de nieuwe haven van den Perk polder zal moeten verbinden, wordt hard voortgemaakt, opdat deze weg tegelijk met de ingebruikneming van de inloophaven voor den provincialen stoom - bootdienst zal gereed zijn. Een gedeelte nabij Hulst en tusschen Kloosterzande en Kuitaart is reeds voltooid, waarop een Voor Zeeuwsch-Vlaan deren ongekend ideaal wegdek is ontstaan. Een overzichtsfoto van den voltooiden weg nabij Hulst, Het nieuwe gedeelte nabij Kloosterzande, waarop zelfs de boerenwagens zich geruischloos voortbewegen. Nabij Kuitaart komt over de verbinding van de kleine en groote Vogel een nieuwe brug, waarvoor de werkzaamheden reeds zijn aangevangen, Tusschen Perkpolder en Kloosterzande is men nog druk bezig met het wegdek. Het beton wordt gestort.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 30