STOFFEN VOOR ONZE WINTERGARDEROBE WUUÈMÊÊÊÊÊUÊBBËBBi Juist omdat het er naar uitziet, dat de stoffen steeds duurder zullen worden en de kwaliteiten er zeker niet op vooruit gaan, verdient het wel aanbeveling om dit seizoen bij het aanschaffen van nieuwe aanwinsten voor de kleerenkast heel bijzon der op kwaliteit te letten. Men neme uitstekende kwaliteiten, die een jaartje meekunnen en desge- wenscht te keeren zijn, en daarnaast is het raadzaam zich te onthouden van alles wat buitensporig is en een kleedingstuk later onmiskenbaar als stammend uit 1939 zou stempelen. De meest gezochte stoffen voor mantels zijn naast bouclé en frisé een mooie velours de laine en vele tweeds, die momenteel in mooie tinten geverfd zijn. Ook het warme kameelhaar en lama worden in moderne kleuren ge- bracht. De zoogenaamde double-face-stoffen, die aan den eenen kant effen zijn, terwijl de andere zijde een Schotsche ruit vertoont, worden weer graag verwerkt. Schotsche ruiten doen opgeld over de heele linie, zoowel voor swaggers, pakjes als jurken. Fluweel blijft een zorgenkind en dient als luxe beschouwd te worden. Voor pakjes zien we naast tailleur- en tweedstofjes ook laken, dat uiterst gekleed staat. Voor het gewone warme win terjurkje zijn de stofjes met een angorahaartje nog steeds het meest in trek. Ze zijn over het alge meen niet bijzonder sterk en kleeden bovendien lang niet iedereen, zoodat ook de gabardines, crèpestofjes, matting, diagonaal en jersey aftrek vinden. Vele wollen stoffen hebben een ingeweven reliëfstreep in dezelfde kleur. Overigens blijken gestreepte stoffen ook tamelijk populair. Het ver- eischt echter behoorlijke vakkennis om ze op een fantasievolle wijze te verwerken. Voor het gekleede middagjurkje zien we zijden crêpes, taf, moiré, crêpe satin, zijden jersey en een mooie damassézijde. Voor den avond is de keus nog veel grooter en zijn er prachtige met metaal doorgewerkte weefsels, taf met kleurige satijnstrepen, soepele fluweelsoorten, krakend satijn en daar naast natuurlijk ook de gebruikelijke tule, kant, crêpe satin, zijden jersey en taf. Een overvloed van stoffen in het stoffenmagazijn, maar ook een heeleboel „eendags-vlinders", die we beter van verre kunnen bewonderen dan zelf aanschaffen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 36