EEN WARM WINTER]URK]E M W7 CORRESPONDENTIE RECEPTENHOEKJE 140. Japon van dunne stof, gegarneerd met witte biezen, de ceintuur is aan het voorpand geknipt en wordt op den rug met een strik gesloten. Benoodigde stof: 3 m. van 130 cm. breed. 141. Japon van ge ruite stol, gegarneerd met effen biezen, hals met kleinen col, lange mouw, voorbaan van den rok met plooien Benoodigde stof4 m. van 96 cm. breed. 1 42. Japon van effen stof, aangeknipte col, ritssluiting, ingezette punten in voorpand en rug. Benoodigde stof: 3 m. van 130 cm. breed. 1 43. Deux-pièces van wollen stof, V-hals, met kleine revers, voorpanden met schulpen, rok met overslag. Benoodigde stof: 2.75 m. van 1 40 cm. breed. 1 44. Japon van tweed, gegarneerd met bies jes, opgeknipte hals met kleine revers, lange mouw, donkere ceintuur. Benoodigde stof 3 m. van 1 30 cm. breed. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40-42- 44-46. TTan alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s.v.p. niet van 6 cent) aan bet PATRONEN KANTOOR „PAN O RA", NASSAU PLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mevr. AK. te Rijswijk. Rubber vloe ren kunt u bet beste schoonmaken met een lauw sop van een goede zeepsoort, daarna spoelt u ruim met koud water tot alle zeepresten verdwenen zijn en dweilt den vloer droog. De bruine vlekken kunt u misschien verwijderen met een doekje met benzine. Er wordt daardoor een laagje rubber opgelost, waardoor de vlekken zullen verdwijnen. Gebruikt u niet te veel benzine om te voorkomen dat te veel van de rubberlaag wordt weggenomen Mej. .1. T. te Den Haag. De vetvlek ken in de leeren jas kunt u afwrijven met een doekje met benzine of tetra. Weest u voorzichtig dat er geen kringen op het leer achterblijven, want benzine en tetra kunnen de kleur van liet leer aantasten. Mem. J. A. W. te Amsterdam. Het vliegenvuil op de lampekap kunt u mis schien reeds verwijderen met wat spuit water. Hebt u hiermede geen resultaat probeer het dan eens met een doekje en water en ammonia. Na het ontvlekken spoelt u met schoon water na. In het uiterste geval kunt u ook nog met een lauw sopje probeeren. Weest u voorzich tig dat er geen kringen in het goed achterblijven. Mevr. F. Af. M. te Deurne. Den flu- weelen mantel kunt u weer opknappen boven den damp van kokend water. Daarna borstelt, u het goed met een stevigen horstel tegen de vleug op tot de polen van het weefsel recht staan en glanzen. Mej. J. J. G. te Schiedam en mej. J. te- Enkhuizen. Uw verzoek is door ons ge noteerd. Indien mogelijk zullen wij er aan voldoen. Mevr. O. H. te Iiussum. Misschien kunt u de lederen jas en 't vest afnemen met een doekje met benzine of tetra. Weest u voorzichtig, want er blijven vlug kringen achter. Kunt u 't niet door een chemische inrichting laten reinigen, dan bent u zeker van een goed resultaat. Mej. E. Hte Den Haag. Een albasten heeld neemt u af met een lauw sopje, daarna spoelt n in schoon water. Is het beeldje geel dan kunt u het met een doekje vochtig maken met waterstof- superoxyde 3% en het een tijdje laten bleeken. U maakt het beeldje een paar maal vochtig. Na het bleeken droogt u het zorgvuldig af. Mevr. M. V. T. te A'veen. De diertjes die op uw stoelen voorkomen worden orinluisjes genoemd en komen uit de vulling van de stoelbekleeding. Door de stoelen een tijd in de zon te zetten wor den de diertjes gedood. Ze zijn echter zeer taai en u zult geduld moeten be oefenen. Goed ventileeren in uw huis, zoodat dit droog wordt, is eveneens zeer aan te raden. Mevr. J. T. te Amsterdam. Een zeem kunt u weeken in water met een scheut ammonia, daarna knijpt u haar uit in een lauw sopje: de vlekken in de zeem kunt u met zeep aansmeren en een extra beurt geven. Daarna spoelt u met lauw water en voegt aan het laatste spoelwater een paar druppels slaolie toe om het leer soepel te houden. 2 appels: '11 tip voor mooie l»eeneii Een appel is slechts dan werkelijk aantrekkelijk, wanneer zijn huid strak en glanzend is. Hoe strakker de huid, des te ver- lokkefijker, frisscher en mooier hij er uit ziet. De gaafheid moet ons als het ware toelachen, wil hij ons werkelijk bevallen Precies hetzelfde geldt voor de kousen. Natuurlijk kan men ook met kousen genoegen nemen, die alléén maar niet slecht zitten. Maar is het niet beter, kousen te dragen, die het been extra strak omsluiten en de lijn van het been ten voile tot haar recht laten komen? Zulke kousen zijn de Elbeo-kousen, omdat zij volgens een bepaald procédé van buitengewoon elastisch materiaal vervaardigd zijn. Neemt U eens de proef op de som! Denkt U er vooral om, dat de Elbeo-kous daarom practiseh met een teere huid te vergelijken is, oindat haar weefsel bijzonder dicht en fijn is - zóó dicht, dat het lijkt alsof een zacht vlies om het been gegoten is. Wanneer U eens Elbeo-kousen gaat dragen, zult U direct ondervinden, dat zij veel sterker en duurzamer zijn dan gewone dunne kousen. Vraagt l in de goede zaken naar de op een huid gelijkende, linksgeweveu Elbeo-kous! Hoe zelf een kwart liter uitstekende hoestsiroop te maken. Een goede en ook voordeelige manier om van Uw verkoudheid en hoest af te komen is dit eenvoudige middeltje, dat U zelf kunt maken. Haal bij Uw apotheker of drogist een 30 grams- fleschje dubbel geconcentreerde Yervus (vast gestelde prijs 75 ct.) Vermeng het thuis met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker. Het resultaat is een flinke flesch heer lijk smakende hoestsiroop. Dosis: volwassenen 1 eetlepel, kinderen van 8 tot 12 jaar een dessertlepel en van 3 tot 8 jaar een theelepel na eiken maaltijd en voor het naar bed gaan. Zelfs de kinderen, die lastig innemen, lusten het graag. Maak het vandaag nog klaar. En nu een goed recept tegen rheumatiekpijnen. Wanneer U last heeft van rheumatiek of spierpijnen moet U dit eenvoudige, zelfge maakte middeltje om de pijn te verdrijven eens probéeren. U heeft hiervoor noodig 85 gram terpentijn en een 15 grams-fleschje Rheumagic-olie (geconcentreerd), die U beide bij Uw apotheker of drogist kunt krijgen. 15 gram Rheumagic-olie kost 65 ct., dus met de terpentijn bent U voor ongeveer drie kwar tjes klaar. Vermeng deze t\vee bestanddeelen thuis in een schoone flesch goed door elkaar. Als resultaat heeft U een flinke flesch uitste kende rheumatiek-olie. Bevochtig de pijnlijke plaatsen ermede zonder te wrijven of te mas- seeren. Het dringt snel in de huid door en ver drijft de pijn. Het is werkelijk een goed mid deltje. Haal vandaag nog de 85 gram terpen tijn en de 15 gram Rheumagic-olie in huis. Knip deze twee receptjes uit, bewaar ze goed, ze komen U te pas.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 37