NIEUWS ZEEUWSCH ZEEUWSCHE OMROEP 32 Te Has van Qent is de heer F. P. J. Stubbé ter gelegenheid van zijn veertigjarig jubiU als gemeente-secretaris hartelijk gehuldigd. In Neuzen zullen we onze zielen bij de oude brug nag wel 'n poosje in lijdzaamheid moetan bezitten: in de huidige omstandigheden zal vernieuwing nog wel eenigen tijd op zich laten wachten. Als de Neuzensche brug dan weer is dichtgedraaidstort het verkeer zich als een vloed eroverheen. Mobilisatie-huwelijk in Domburg: de compagnie haalde het bruidspaar feestelijk in op Westhove, waar een militair tehuis is ingericht. Ook de burgemeester van Oostkapelle kwant op ll'est- hove het mobilisatie-bruidspaar zijn gelukwenschen aanbieden. Een ongewone verschijning in de haven van lireskenshet lichtschip Noord Hinder heeft er sinds het uitbreken van den oorlog ligplaats gekregen. Hallo! Hallo! Hier is de persdienst van den ofl'icieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Driewegen, dat door een zestal dames een plaatselijke breiboud is opgericht. De autoriteiten verleenen allen denkbaren steun. Dit laatste is goed te begrijpen. Wanneer ze in de toekomst ooit een steekje zullen laten vallen, kunnen we er nu zeker van zijn, dat zoo'n foutje welwillend her steld zal worden. Onze oudheidkundige medewerker te Oost-Souburg zond ons een terneer geslagen verslag oVer de opgravingen, welke gedurende vijf dagen onder leiding van een gedoctoreerd deskundige al daar plaats hadden. Men heeft niets gevonden dan eenige scherven en wat grondwater, 'n Beetje meer optimisme lijkt ons hier op z'n plaats. Scherven brengen geluk aan en men mag niet vergeten, dat grondwater ongeveer het oudste product is, dat men vinden kan! Men bericht olis uit Goes, dat aldaar in December, in samenwerking met Mid delburg, Vlissingen en Bergen op Zoom, een groote kanarie-tentoonstelling zal worden gehouden. Dat zooiets thans mogelijk is in de Ganzenstad is een reden 0111 met vreugde te constateeren, dat de verbroederingsgedachte gelukkig veld wint. Uit dankbaarheid zal de werehl- kanarie-organisatie P.I.E.T. een baal zangzaad zenden voor het waterge- vogelte, dat zijn naam leende aan Goes Als een groote bijzonderheid meldt men ons uit Biggekerke, dat door een dorpsgenoot-jager onder Zoutelande in één schot drie wilde ganzen werden neer gelegd. „Allen Weerbaar" schonk hem als souvenir de werken van baron von Münchhausen. Dit sterke staaltje is slechts overtrof fen door een poelier uit Middelburg, die onder St. Laurens vier tamme eenden neerlegde, toen hij op weg naar 'n klant het spit, in zijn rug kreeg! Wij vernamen uit Hoofdplaat, dat bet hoofd van een gezin, hoofdzakelijk door het eonsuméeren van hoofdkaas, kram pen kreeg, uit hoofde waarvan een hoofd verpleegster hem de maag uitpompte. Dat deze karwei bij een bruggehoofd plaats had, moeten wij hoofdschuddend ontkennen Met begrijpelijke voldoening zond men ons uit Middelburg de tijding, dat de politie wegens prijs-opdrijving weder om eenige klosjes garen in beslag heeft genomen. Op de gemeente-begrooting 1940 zal vijfennegentig cent worden uitgetrok ken voor een naai-mandje! Toen te Sluis j.l. Woendagavond bekend werd, dat er Donderdags geen suiker meer verkocht mocht, worden, ontstond er een ruil op de kruideniers winkels, waar men echter slechts ten deele in de groote vraag kon voorzien. .De teleurstelling van het publiek is enorm en de autoriteiten peinzen zich suf om te bedenken, hoe men de men- sclien nu zoet moet houden. Verschillende suiker-ooms, bedacht op lijfsbehoud, vroegen politie-bescher- ïuing aan Hier is nu niets meer aanwezig dan de omroeper, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en hoeren!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 32