BIJ DEN FINSCHEN PRESIDENT 'w/fc-l OP BEZOEK twee uur s middags De familie van den president der Finsche republiek in de huiskamer van het landhuis te Nivala. Hechts: Ret kleine land huis van president Kyösti Kallio te Nivala. Het „slat" te Helsinki in den tijd der Russische overheersching was dit gebouw het paleis van den gouverneur. President Kyostt Kallio in zijn werkkamer te Ji ivala. Men lette op de ovdencetsche telefoon, die bewijst hoe afkeurig dit staatshoofd van nieuwighedenis. Finland, dat tot de Oostzeelanden behoort, waar den laatsten tijd zooveel over gesproken is, heeft een president, die minder dan alle andere Europeesclie staatshoofden een „hoogwaar digheidsbekleder" is. Integendeel, lijj is een hoogst eenvoudig man, die weliswaar in het „slot" woont, doch daar de hartelijke gastvrijheid betracht van een landheer, die in de provincie woont. Oorspronkelijk was hij dan ook heerenboer of misschien zou hij het zelf op prijs stellen gewoon „boer" zonder dat „heer" genoemd te worden. Nog stéeds houdt hij liever verblijf in zijn primitief landhuis te Nivala dan in het vroegere paleis van den Sussischen gonverneur te Helsinki. Doch ook in dit laatste gebouw blijft president Kyösti Kallio de bescheidenheid zelve en vreemde diplomaten zoowel als vooraanstaande persoonlijk heden in het maatschappelijk leven worden vriende lijk doch zonder veel ceremoniën ontvangen. Men gaat om twee uur 's middags een kopje koffie bij hem halen, praat over ernstige of minder ernstige zaken, vertrekt spoedig of blijft een poosje talmen, doch men mag niet verwachten, dat één of andere chef de réception in uniform eiken gast met veel strijkages uitgeleide doet.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 34