Voor zwaardere luren Vau tijd tot tijd bereikt ons een noodkreetuit bet kamp van de maten „achtenveertig" en „vijftig", om ook eens te komen met foto's van wat zwaardere figuren. Ben verzoek, waaraan niet voldaan kan worden, omdat. modefoto's op een héél enkele uitzondering na altijd uit Parijs komen en men er daar niet over zou denken, het resultaat van een dergelijk kunstwerk, waarvoor soms uren lang geposeerd moet worden, teniet te doen door een mannequin „zwaargewicht" te ne men, te minder omdat de modeljaponnen der velschillende mode huizen over het alge meen met veertig of ten hoogste tweeën veertig correspondee- ren. Modefoto's met sla n ke rnann equina zijn dus regel, wat echter geenszins zeggen wil, dat we er niet naar zouden streven om ook modellen te brengen voor wat zwaardere figuren. Als we de verschillende oude bladen nog eens doornemen, zien we tientallen afbeel dingen van mantels, pakjes en jurken, die uitstekend geschikt zijn voor het zwaardere figuur; daarom ook kunnen we degenen, die zich beklagen, dat men haar slechts jonge slanke vrouwen voor oogen toovert, niet anders raden dan de verschillende modellen eens onder de loupe te nemen en te zien of ze nu heusch niet geschikt voor haar zijn. Gedekte effen kleuren, soepele gladde stoffen; de rok niet te kort en vooral ook niet te strak, geen overdadige gar neering, geen strikken en vestjes en jabots, geen mouwen met zakken of pouffes, maar een lang aan gesloten exemplaar dat afkleedt, ziehier enkele ken merken, die een model al direct geschikt maken. En dat men het lijfje van het eene model moet comlti- neeren met den rok van een tweede en voor een ge schikte mouw zelfs nog naar een derde plaatje moet kijken, is iets, dat ook een slankere zuster kan over komen. Verschillende shows van de meer populaire modehuizen hebben ons geleerd dat de Nederlaudsche confectie-industrie wel degelijk rekening houdt met zwaardere figuren. „Eenvoud is het kenmerk van het ware" en „Overdaad schaadt", zijn twee Holland- sche spreekwoorden, die wol bijzonder van toepassing zijn op de juiste kleeding voor het niet-slanke figuur. En ous foto-assortiment brengt modellen, die ook een „achtenveertig" gerust kan kiezen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38