Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 32 Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Clinge, dat de Middelburgsche rechter een zware straf eischte tegen een meubelmaker, die zich met een hamer in de hand gewend had tot; een ingezetene en dien gezegd had.- „Dan zal ik jou ook maar direct koud maken." Een fabrikant van koelcellen en fri- gidaires, die dit vernomen had, heeft toen direct een vervolging tegen den meubelmaker doen instellen wegens inbreuk maken op wettelijk bevestigde octrooi- en patentrechten! Het fraaie Koudekerksche buiten Ier Boede, dat vele jaren onbewoond teas, heeft thans een bewoner gekregen, die de woning weer deed opknappen In Goes is iemand door de politie betrapt op het verduisteren van een vloerkleed op klaarlichten dag. In minder dan geen tijd was het karpet in beslag genomen en het parket gewaarschuwd. Dnze sportredacteur te Philippine seint ons, dat de voetbalvereeniging den dood nabij is geweest omdat de leden neerslachtig waren over de geleden nederlagen. Te elfder ure is echter een nieuwe geest gekomen, die het oude spook der moedeloosheid verjoeg. Voort aan zal men uitkomen onder den naam van Braakman Boys. Bij informatie is ons gebleken dat alles juist is. Dat de nieuwe geest reeds om elf uur kwam in plaats van te mid dernacht, zat hem in het juist verande ren van den zomertijd. Men gaf toe, dat de naam niet mak kelijk is, maar om te symboliseeren, dat men de laatste resten van 't pessimisme kwijt wil, moest men wel zooiets kiezen Te Retranehement maakt men thans een rasterwerk, dat voor den ingang van de haven te Cadzand zal worden gehangen om de drijvende mijnen tegen te houden. De schepen zullen zoolang gebruik moeten maken van de tertiaire land wegen, die zeer wel bevaarbaar zijn! Tot de volgende week, dames en heeren Mn aan den weg verrees een nieuwe monumen tale ingangspoon. De afdeeling Biervliet van de maat schappij tot bevordering van den ooft- en tuinbouw in het oostelijk gedeelte van West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft aan al haar leden twintig bloembollen, waaronder vijftien crocusjes, uitgereikt om die te poten. Van de meest bevoegde zijde werd ons verzekerd dat men hier allerminst een poging in moet zien om de leden te onderrichten in het verkoopen van knollen voor citroenen! Hoekje aan den voet van den gerestaureerden plompen toren van Westen schouwen. Te Middelburg is, in verband met de tijdsomstandigheden op kalme wijze (doch zeer treffend) het zilveren jubilé gevierd van de patates frites. Ondanks alle moeite heeft de feest commissie den man niet kunnen vinden, voor wien de eerste van deze lekkernijen gebakken zijn. Wel heeft men, dank zij de medewerking der gem. reiniging, het eerste gebruikte zakje weten op te sporen. Dit is met eenige plechtigheid overgebracht naar het museum van liet Zeeuwsch genootschap. Voorloopig is het ondergebracht in de afdeeling der fossiele olie-bollen Te Vlissiugen heeft de raad bij de vóór-behandeling der geineente-begroo- t.ing zooveel verlangens geuit, dat naar algemeen gevoelen de vroede vaderen nog aan Sinterklaas gelooven. Aan de Badhuisstraat te Vlissingen werden enkele boomen gerooid, wat veel nieuwsgierigen trok. gaan. Een aardige herfstfoto van de M iddelburgsche singels. 't Is druk met de paarden te Schoondijke, die naar het werk

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 32