NU HET WINTERT i Barbel. Bleyle. Nog vóór half ^October werd het reeds zóó abnormaal koud, dat niet alleen, ondanks een hausse in kolenprijzen, de kachels al op volle capaciteit brandden, maar in de zaken, waar men wollen tricot brengt, zelfs al de teleurstelling werd opgedaan van een „uitverkocht". Zoo snel kunnen de fabrieken niet leveren of de voorraden zijn binnen enkele dagen weer tot een minimum geredu ceerd, waaraan intusschen niet alleen de koude schuld heeft. Parijs heeft gesproken en de laatste shows brachten vele model len in zijden en wollen jersey en de Nederlandsche vrouw ziet daarin 'een wenk om eindelijk aan haar lang-gekoesterd verlangen naar wollen kleeding toe te geven. De bereiding van wollen tricot heeft een groote verbetering ondergaan, zoodat het onmisbare product niet meer mank gaat aan de vele gebreken van vroeger, als een spoedig uitrekken en een zich wat al te veel naar het figuur voegen. Jurken en blouses van wollen tricot zijn een weldaad voor koude dagen, zij besparen ons menige verkoudheid, terwijl zij thans in de meest elegante modellen en modieuze kleuren gebracht worden. Als eerste vertoonen we hier een donkerblauw jurkje, dat niet alleen uitstekend geschikt is voor het kantoormeisje,maar ook voor de vele dames, die geregeld haar gymnastiekles nemen en er dan tegen opzien om haar kapsel bij het omkleeden te beschadigen. Nummer twee brengt een vestblouse in zacht geel, die het uit stekend zal doen onder een bruinen tailleur, terwijl nummer drie zijn aantrekkelijkheid voor een groot deel ontleent aan de fantasie- steken, die bij het breien werden toegepast. Het vierde plaatje brengt ons een deux-pièces, dat het groote voor deel heeft, dat er ook andere truitjes op het rokje gedragen kunnen worden, waarna we als nummer vijf een alleraardigste blouse van angorawol toonen, die elk sportief jong meisje met genoegen zal dragen. Ten opzichte van warme, wollen kleeren heeft de collectie zich dermate aan de eischen van den modernen tijd aangepast, dat er voor niemand meer eenig bezwaar behoeft te bestaan om zich volkomen naar de weers omstandigheden te kleeden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38