iu vto-eaet eeuwen* WAT TE DOEN TEGEN RHEUMATIEK EN SPIERPIJNEN Hoe bestrif den wij verkoudheid en hoest 23 „Niet zooals ik gewild had...." „Kijk eens," zei Zicki, „je kunt rechtuit spreken, 't Gaat over dien Danischeff, niet waar? Om je de waar heid te zeggen, heeft hij mij nooit be vallen en ik heb me er over verwonderd, dat jij den prins zoo'n keus hebt laten doen. Wat weet je van hem?" De knappe Otto glimlachte. Hij had nooit gehoopt zoo'n levendige belang stelling op te wekken. Hij hield op naar z'n nagels te kijken en boog zich voorover. „Ik ben ongeveer zeker, dat 't 'n ge lukzoeker is." „Dat heb ik ook gezegd!" triomfeerde Zicki. Karysch keek hem verbaasd aan. „Heb jij dat gezegd? Aan wien?" „Aan iedereen, aan Karol, aan Lila, aan die snibbige gouvernanteZe wilden me niet gelooven. Kun je net denken! Voor 'n halven cent gereser veerdheid aan den dag leggen voor dien schitterenden meneer? Geen denken aan. Om je de waarheid te zeggen, Otto, er is zoowat '11 verkoeling ontstaan tus- schen hen en mij, juist daarom, 't Is drie maanden geleden, dat ik er geweest ben." „Naar aanleiding van Danischeff?" vroeg de ander al meer en meer ver baasd. „Maar wat had je ze dan ge zegd?" De graaf trof 't werkelijk ongelukkig. Iedereen stelde hem dezelfde vraag. „Hum!" legde hij tegen z'n zin uit, „ik heb hun gezegd, dat ik 't onvoor zichtig vond toe te laten, dat die jongen en Lila bij elkaar waren." Karysch wierp hem 'n verontwaar digden blik toe. Die stommeling zou bijna z'n plannen hebben laten misluk ken! Gelukkig, dat ze niet naar hem geluisterd hadden! „Ze zouden er toch goed aan gedaan hebben je te gelooven," huichelde hij „Ik geloofde natuurlijk aan z'n vol komen eerlijkheid; anders zou ik hem niet op Kostek aanbevolen hebben Maar. Hij maakte z'n zin niet af. „Maar....?" herhaalde Zicki gretig. „Maar ik heb andere inlichtingen over hem," bekende hij als tot z'n spijt. „Ik ben niet zoo heel zeker meer van de rechtschapenheid van Danischeff." „Je maakt me gloeiend nieuwsgierig, Otto. Wat weet je precies?" „Ik geloof dat Danischeff niet z'n ware naam is. Nu, je weet even goed als ik, dat iemand niet van naam verandert, als hij geen goede reden heeft om 't te doen. 't Zit me leelijk dwars." „Wat zit je dwars?" „Dat ik een gewetenloozen kerel in de omgeving van Lila gebracht heb. Geef je eens rekenschap daarvan! Hij is in staat ze in opspraak te brengen!" „Hij heeft ze allemaal hun hoofd op hol gebracht," verklaarde Zicki, die innerlijk genoot. „Als je hen hoort, is 't 'n toonbeeld van deugdzaamheid, 't Is me 'n fijne geschiedenis!" „Maar Lila?" „Lila is verliefd op hem, dat is zeker. Ik ben haar gisteren tegengekomen in 't bosch, maar ze zagen me niet eens." „Verschrikkelijk!" riep de' knappe Otto„Dat had ik nooit kunnen voorzien. Wat heb ik daar spijt over. ik voel mc om zoo te zeggen schuldig. Er moet zoo vlug moge lijk iets gedaan worden!" „Iets gedaan?" „Natuurlijk! De prins moet gewaar schuwd worden." „Ik heb je toch, meen ik, gezegd, dat we ongenoegen hebben," zei Zicki na 'n korte stilte. „Ik kan onmogelijk iets tegen hen zeggen, wat 't ook is Karysch keek naar 't plafond. „En ik, wat zou ik hem kunnen zeg gen! Op de eerste plaats weet niemand, dat ik in 't land ben. Ik heb 't geheim gehouden, omdat. och! aan jou kan ik 't wel bekennen. omdat ik liever niet heb, dat m'n schuldeischers er van op de hoogte komen. „Ja, ik begrijp je." „Daarenboven zou ik liever hebben, dat die waarschuwing niet van mij uit ging. Je begrijpt, door mij heeft Dani scheff de betrekking gekregen. Ik dacht goed te doen; nu valt 't zoo uit, dat ik me leelijk vergist heb. Ik wil graag alles doen om 't kwaad te herstellen, dat ik onvrijwillig kan veroorzaakt hebben, maar 't zou me zwaar vallen van lichtzinnigheid beschuldigd te worden. Ik wil graag iets van 't vertrou wen en de vriendschap van den prins behouden, 't Zijn misschien kleinig heden Maar 't geval wilde, dat Zicki bewon derenswaardig goed die kleinigheden begreep. „Wat dan?" „Ja, wat dan?" Zicki krfeeg eensklaps 'n ingeving. „Zei je niet, dat hij leefde onder 'n valschen naam?" Karysch herademde. De opzet ge lukte. „Ja. „Nu!" triomfeerde de andere, „dan is er niets anders te doen dan de politie daarop opmerkzaam te maken en we zijn van hem af. „Ja, maar hoe?" De geestdrift van Zicki kende geen grenzen meer. „Otto, ik weet niet, of je 't met me eens bent, maar er zijn gevallen, dat 'n fatsoenlijk man 'n anoniemen brief mag schrijven." „Is dat jouw meening?" „Absoluut. In zekere omstandighe den, zooals hier, is 't onbekend blijven voor jou en voor mij onvoorwaardelijk noodig, dat lijdt geen twijfel. Welnu, kunnen wij door te zwijgen 't schandaal laten voortbestaan? Neen, nietwaar?" „Neen. „Nu, laat mij maar eens begaan." Hij liet z'n bediende schrijfgerief brengen en zette zich, na even nage dacht te hebben, aan 't schrijven. Her haaldelijk haal/Ie hij door wat hij ge schreven had. Karysch keek toe op 'n afstand, 'n Onbeschrijfelijk glimlachje trok van tijd tot tijd over z'n gezicht. Zicki reikte hem 'n blad papier over. Karysch las 't stil voor zichzelf. Edelachtbare Heer Commissaris, 'n Vriend van de openbare orde acht 't z'n plicht de aandacht van de politie te vestigen op 'n zeker iemand, ge naamd Danischeff, op dit oogenblik als secretaris in dienst bij den prins van Svlvanië. Hij geeft er de voorkeur aan niet in bijzonderheden te treden, maar acht zich in geweten verplicht u te zeg gen, dat de handelwijze van genoemden jongeman 'n verdachten indruk maakt en dat bij nauwkeurig onderzoek van z'n papieren verschillende dingen aan 't licht zouden komen „Je begrijpt," zei Zicki, die iedere terughoudendheid verloren had, „die zin is geschikt om ze op 'n dwaalspoor te brengen, 't Bevalt me zoo wel. Wat denk jij er van?" ,,'t Is 'n beetje vaag gehouden. Dan, in den eersten zin staat plicht en nader hand nog eens plicht. Zet b.v. ziet zich gedwongen Nu moet er nog iets bij.... o! nergens voor, maar om wat meer ge wicht aan de rest te geveniets wat meer frappant is, ook al is 't niet heelemaal waar. Bijvoorbeeld. VERVOLG OP BLADZ. 26 Vind - >5» Op het gelaat van deze aristocratische vrouw ligt het stempel van voornaamheid. De edele strakke lijn. de trotse mond en de blanke gelaatskleur, alles spreekt van schoonheid en charme. Maar wat moest in de 16e eeuw een vrouw beginnen, die van nature niet zo blank en aantrekkelijk was? Toen bestond er nog geen Vinolla Vanishing Cream, het onmisbare schoonheidsmiddel voor de moderne vrouw. Zij maakt de huid zacht en blank en is door haar extra fijne emul- gering een uitstekende onderlaag voor poeder. De ideale nacht-cream is Vinolia Cold Cream, het voedingsmiddel voor Uw huid. VANISHING CREAM In tuben vanaf 35 ets. COLD CREAM i luxe potten vonof 45 ets. EEN GOED RECEPTJE TEGEN RHEUMATIEK, DAT GEMAKKELIJK TE MAKEN IS. Dit eenvoudige recept is een beproefd middel tegen rheumatiek, spierpijnen, spit in de rug, lendenpyn en stijfheid. U heeft hiervoor noodig 85 gram terpen tijn of brandspiritus en 15 gram Rheu- magic-olie (geconcentreerd). Een 15 grams-fleschje Rheumagic-olie kost TT bij eiken apotheker of drogist 65 cent, dus met de terpentijn of brandspiritus bent U voor ongeveer drie kwartjes klaar. Schud deze twee bestanddeelen goed door elkaar. Pas op dat het niet in Uw oogen komt. Uw rheumatiek-olie is gereed. Bevochtig de pijnlijke plaat sen ermede - niet wrijven of masseeren - en de pijn verdwijnt direct. Zelfs wan neer U al lang last heeft van rheumatiek is het de moeite waard dit middeltje eens te probeeren. Het zal U goed vol doen.Ook een Rheumagic-oliebad is uit stekend voeg dan 'n theelepel klaarge maakte Rheumagic-olie bij een heet bad Bet de pijnlijke plaatsen niet wrijven of masseeren) met deze zelfgemaakte rheumatiek-olie. De pijn verdwijnt direct. EEN UITSTEKEND RECEPTJE, DAT U ZELF GEMAKKELIJK KUNT KLAARMAKEN. Dit uitstekende receptje tegen hoest, verkoudheid, bronchitis, griep en influ enza zal U zeker goed voldoen. U kunt het gemakkelijk zelf klaarmaken. Kook een kwart liter water en los hierin op één of twee eetlepels suiker. Voeg hierbij den inhoud van een 30 grams- fleschje Vervus (dubbel geconcen treerd), dat u bij eiken apotheker of drogist kunt koopen. Even goed roeren en Uw hoestsiroop is gereed. De dosis voor volwassenen is een eetlepel na eiken maaltijd en voor het naar bed gaan; voor kinderen van 3 tot 8 jaar een theelepel; voor kinderen van 8 tot 12 jaar telkens een dessertlepel. Het is een doeltreffend en voordeelig middeltje. Wat suiker, een kwart liter heet water en 30 gram Vervus is alles wat U noodig heeft om deze goede hoestsiroop te nemen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 21