ja: Zullen wij een koninklijk voorbeeld volgen den militairen geneeskundi gen dienst, waarbij het o.a. belast is met de algeheele verzorging en verpleging van gewonde en zieke mili tairen in de evacuatiegebie- den. Met de grondige organi satie van de uitvoering van deze taak, gezien iij het licht der moderne oorlogvoering, is men op het hoofdbestuur in Den Haag nu de voltooiing genaderd. Ziekenhuizen en hulpziekenhuizen zijn aan gewezen en in de organisatie opgenomen. Alles is geregeld, Wekelijks vergadert het be stuur van het Boode Kruis op het hoofdbureau te 's-G-ra- venhage, waar deze foto ge nomen is. Aan de tafel zijn gezeten v. I. n. r.: F. O. O. baron v. Twyll van Seroos- kerken van Zuylen, staats raad mr. dr. D. A. P. N. Kooien onzichtbaar),de eerste ondervoorzitter mr. W. J. baronvan Lijnden, E.K.B. prinses Juliana, de secretaris generaal mr. dr. -F.TF. Donker Ourtius en de secretaris jhr. II. Beelaerts van Blokland. H.K.H. prinses Juliana als voorzUstc, can hei Boude Kruis op het bureau van deze instelling. B.K.B. u-as zoo welwillend speciaal voor onzen fotograaf te posteren. Weer verduisteren de donkere wolken van den wereldbrand den hemel, bedekken dooden en gewonden de velden, is er een niet te omvamen oor logsleed over Europa ge komen. Onder het Roode Kruis, het symbool van die nende naastenliefde, dat als een lichtende ster aan den somberen hemel verschijnt, vereenigen zich weder de duizenden en duizenden man nen en vrouwen van goeden wille, om thans „de mensch heid te dienen" door „hulp te verleenen aan zieken, gewonden, zwakken en hulp behoevenden" Een aanbeveling moge wellicht overbodig schijnen, omdat de meeste menscheu wel eenig begrip van de veel omvattende taak van het Roode Kruis hebben. Doch het is goed, om nog eens even naar voren te brengen, dat in oorlogstijd het Roode Kruis tot taak heeft: hulp te verleenen aan zieken en gewonden onder leiding van Geboren te midden van oorlogsleed, gedreven door naastenliefde, stelt het Roode Kruis zich ten doel, zoowel in tijd van vrede als in tijd van oorlog de menschheid te dienen door hulp te verleenen aan zieken, gewonden, zwakken en hulpbehoevenden en door mede te werken aan alle maatregelen, waardoor menschelijk leed kan worden voorkomen en verzacht." (Art. 3 der statuten)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 2