Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP 32 Hallo! Hallo! Hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Ilet verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Sluis, dat een in woner van die gemeente, baloorig over het rijverbod op Zondag, een paard voor zijn auto heeft gespannen en zoo naar België reed. Het is niet de eerste maal, dat 'n auto op één paaxdekracht reed, maar tevens is bewezen, dat 'n wagen met 'n brandstofloozen motor toch wel loopen kan. Verschillende autoriteiten uit Wol- vega zonden reeds gelukwensehen. De vrouwenbond te Yerseke heeft onder ontzaglijk enthousiasme van zijn leden een pannekoekenavond ge organiseerd in het militair tehuis. Daar de weg naar het hart langs de maag gaat, wordt van deze onderneming terecht veel succes verwachttoch had den wij het meer in den stijl van het leger gevonden, wanneer men zure bommen opgediend had! Een landbouwersknecht te Aarden- burg, die verscliil van meening kreeg met een kommies, wien hij ten slotte zijn pistool ontnam, is door den gestrengen rechter te Middelburg gevonnist. Wij begrijpen dit volkomen. De ont wapeningsgedachte is in dezen tijd zeer impopulair geworden Verschillende ambtenaren te Goes hebben, naar onze correspondent seint, de zeer vereerende opdracht ontvangen, zitting te nemen in de commissie, welke de kruideniers-examens moet afnemen. Tot onze spijt hebben wij niet kunnen achterhalen of zij met het onderdeel der gortjes-tellerij belast worden of de afdeeling der krentenwegers voor hun rekening krijgen! Uit Kruiningen vernamen wij, dat de ontspanningsavond voor militairen, op touw gezet door een tooneelgezel- schap, door het burgerlijk gezag ver boden is. Later werd echter weer ge meld, dat alles mocht doorgaan. 't Schijnt, dat de overheid aanvan kelijk beïnvloed was door de heeren van den crisisdienst, die niets meer vreezen dan ontspanning, maar zekerheid daar omtrent was niet te bekomen! Uit verschillende plaatsen in onze provincie komen berichten, dat schei dende militaire commandanten van hun onderhoorigen een sabel cadeau kregen. De completeering der bewapening van ons leger valt natuurlijk uitermate toe te juichen, maar wel is het ver wonderlijk, dat bedoelde commandan ten nooit eerder op het idee zijn ge komen zich zulk nuttig vakgereedschap aan te schaffen Een Wemeldingsche sluiskneclit is door den kadi gestraft met tien gulden boete wegens beleediging van een stuur man, dien hij op vaderlandscben bodem ontmoet had. De gestrafte zal het nooit in het hoofd krijgen om te zeggen, dat de beste stuurlui aan wal staan. Te Oostkapelle is men dezer dagen heel den dag bezig geweest om den auto van een Zeeuwsclie wasscherij, die het „smalle sop" gekozen had, uit de sloot bij Kranestein te hengelen. De verkeerspolitie heeft als haar meening uitgesproken, dat het ongeluk waarschijnlijk tp wijten is aan het breken der waschlijntjeskoppeling. Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren. De afd. Vlissingen van den B. K. Metaolbewerkersbond St Eloyheeft onder groote belangstelling haar 40-jarig bestaan gevierd. Foto van het bestuur met in zijn midden een afgevaar digde van het hoofdbestuur. Een kijkje op de Middelbiugsche kade, waar Itet nog wekelijks een druk gedoe is van lossende schepen van de binnenvaart. .waarvan enkele wederom werden voorzien van een zeilmet 't oog op bezuiniging op olie- en benzineverbruik. in Vlissingen is men thans bezig met een nieuwen aanleg van rioleering. Op het eerste gezicht zou men geneigd zijn te veronderstellen, dat men hier zware ondergrondsche schuilkelders aan het graven is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 30