Kleine meisjes en Kaar kleeaing Si b'-'^ 38 i-Wv. 5?;- i rlfftyfl f De garderobe van onze kleine meisjes kan eigenlijk precies even veel of even weinig kosten als we zelf willen. Veel als we naar een van de vele voor de vrouwelijke jeugd gespecia liseerde zaken gaan, erg weinig als we handig genoeg zijn om een en ander zelf te maken. Bescheiden meter- maat of een onvoordeelig couponnetje, dat ver be neden de waarde verkocht wordt, en een minimum aan werk. Om te beginnen met het daagsche jurkje, zoo is het hoofdzaak dat dit warm is en niet besmet telijk, terwijl wasecht-zijn een factor van belang is. Marineblauw en bleu in velerlei nuances zijn op het oogenblik de meest populaire kleuren, terwijl ook vele Schotsche ruiten voor. de schooljeugd gebracht worden. Dragen de kleintjes graag „hangjurkjes", Kuiten stof jen zijn bijzonder populair voor kleine meisjes. Koningsblauw fluweel met een wit kraagje voor feestelijke gelegenheden. sluit. Een warme directoire ofwel, wat eigenlijk veel aardiger staat, een broek van dezelfde stof als voor het jurkje gebruikt werd, beantwoordt aan dit doel. De lange broeken van het rodelpakje, die bij het uitgaan onder het jurkje worden aangetrokken en één geheel met het jasje vormen, zijn slechts bedoeld voor de heel jonge meisjes. Nauwelijks vier jaar beginnen ze daar echter haar neusje gewoonlijk al voor op te halen. Dit pakje kan lezen en schrijven. Hechte jasjes en mantels met klokkende schootjes zijn ook bij ons populair. Alleen zal hel Hollandsche meiske over het algemeen passen voor zoo'n eigen wijze grootemenschentasch. zoo kiezen we voor de jongedame van vijf jaar toch al liever het zoo moderne jurkje met een klokrok of een swingrok. De plooien van deze laatste worden over het algemeen vastgehouden door een stiksel. Ook de gewone rechte jurkjes met van voren en van achteren een paar plooien doen het nog altijd. Dragen de allerkleinsten graag pastelkleurtjes, zoo zien we voor de grooteren naast het reeds genoemde blauw in vele tinten ook nog wel helrood en terra, twee tinten die onze jongsten over het algemeen flatteeren. Bruin, dat ook hier en daar gelanceerd wordt, doet hoogst onkinderlijk aan. Voor het meer gekleede jurkje wordtrvaak fluweel gebruikt en gaat koningsblauw fluweel, vooral als het gegarneerd is met 'nwit kanten kraagje, met den eerepalm strijken. Voor heel plechtige gelegenheden als een danslesje, officieel familiefeest of fungeeren in een bruidsstoet wordt over het algemeen tafzijde genomen en in negen van de tien gevallen zal dit lichtblauw zijn. Wat betreft de winterjasjes zoo voert het sportieve rechte manteltje met een ceintuurtje en plooi in den rug den boventoon, hoewel er toch steeds nog pittige klokjasjes blijven en we ook zoo hier en daar een swagger zien. Bij de sportieve jasjes zijn de revers vrij hoog, terwijl de overige mantels over het algemeen hoog gesloten zijn. Tweed en een ruige wollen stof zijn het meest populaire jnateriaal, terwijl de jeugdige dame over het algemeen een hoedje van hetzelfde materiaal draagt. Uit Amerika overgewaaid de voorliefde voor rokjes en blousjes. Een wel heel practische mode. vooral met het oog op het slijten van de ellebogen. Dienen we ons te hoeden voor het kiezen van ouwelijke kleurtjes en onkinderlijke stoffen, zoo mag het model gerust parmantig-eigenwijs zijn, ten minste als men zich vooral onthoudt van onkinder lijke strikjes en andere garneeringen, die over het algemeen ook van de zijde van de kinderen hevig protest uitlokken. Kinderkleeding en hier speelt de factor „warmtegevend" een heel voorname rol. De ouders, die haar kleine meisjes in den winter met kniekousen laten loopen, dienen voor extra-warm ondergoed te zorgen, dat tevens alle koude buiten-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 36