Langs 't Zeeuwsche water ONS ZEELAND II 1'. sraEoffiK -mi l V»7 C, uog jrwu-MUL srnt«V pjj ---i FOTODIENST: BADHUISSTRAAT 5, TEL. Nr. 81, VLISSINGEN De Veersche haven en de Arnemuidensche visschers- vloot hebben allen Zeeuwschen schilders gediend ah model van het karakteristiek Zeeuwsche leven. En zelis in de steden bieden de havens en grachten, zooals hier de IIeerengracht in Middelburg, ons nog watertajereelen van bijzondere bekoring. En zijn de Goesche grachten en singels niet vermaard om hun schilderachtige waterpartijent TFoi is een zeiljacht niet een betrekkelijk zeldzame verschijning op onze Zeeuwsche wateren. En wat trekt het dan ook niet een belangstelling en een bekijks, wanneer er een passeert door het kanaal door Walcheren. Geen andere provincie van heel het land kan ons de eer betwisten, dat ons gewest het waterrijkste is. Maar zijn wij eigenlijk die eer en dat voorrecht wel waard Waardeeren wij dit eigenaardig karakter van onzen Zeeuwschen archipel, zooals de veel misdeelder bewoners van veel water- armer streken in 't noorden dat zouden doen? Profiteeren wij ervan, zooals de vastelanders uit Holland, Utrecht, Fries land het kunnen? Waar blijft de Zeeuwsche watersport? Aan zwemmen wordt maar matig, aan zeilen, roeien en spelevaren nog veel minder gedaan. Zelfs de hengelsport, hoewel ten minste in Zeeuwsch-Vlaanderen (maar dan 't meest door de Belgen) vrij druk beoefend, neemt op de eilanden maar een bescheiden plaatsje- in. Wij beschouwen het water nog altijd als den erfvijand, waartegen wij te vechten en te worstelen hebben. Maar zouden we er ook niet wat meer profijt en genoegen aan kuunen beleven? De vrachtschippers zijn het veel meer, die leven en verlier brengen op onze stroomen en op de véle wateringen langs en door de eilanden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 9