Zeeuwsche Omroep ZEEUWSCH NIEUWS Zoo vierde op Walcheren een compagnie het mobili satie-huwelijk van den wachtmeester. Ue regimentsbig wordt met liefde en met de melk- fleech opgepikt. Dat de wegen in Zeeuwsch-Vlaanderen hier en daar nog wel verbetering lijden kunnen, demonstreertdit kiekje, waarop we zien, hoe onder Zaamslag een- auto zoo diep in de klei wegzakte, dat voortzetten van de peis onmogelijk wa-s. Uit Oost-Kapelle seint men ons een bericht van geheel anderen aard, n.l. dat aldaar een haai is aangespoeld, die nog teekenen van leven vertoonde, maar belangstelling van doodelijken aard ondervond. Waarschijnlijk is het heest bij het uitwijken voor een mijnenveld op het strand terecht gekomen, zoodat het toch nog voor de haaien was. In zijn maag vond men dertig bussen coraedbeef en vele flesschen met geste riliseerd voedsel. De strandvonder heeft proces-ver- haal opgemaakt ingevolge de Hamster- wet. Men meldt ons uit de provinciale hoofdstad, dat dit jaar wegens de tijds omstandigheden de gebruikelijke kip pen- en konijnententoonstelling niet kan doorgaan. Bij verdere doorvoering der distributie van veevoer is er echter wel kans, dat men met genoemde dieren een beschei den honger-optochtje kan organiseeren. Te Baarland is het nieuwe gemeentehuis met ambts woning voor den burgemeester de vorige week plechtig in gebruik genomen- De adspirauten van de gymnastiekvereeniging Achilles te Mid delburg slaagden voor het diploma met insigne van de Nationale Jeugdvaardigheidsproeven K.W.G. V. voor alzijdige lichamelijke ontwikkeling. Te Neuzen is Dinsdag de pas voltooide automatische telefooncentrale in gebruik genomen. Van het gebouw geven wij hierbij een foto op de ipening komen wij nog nader terug. Men meldt ons ergens uit Zeeland, dat op een landweg een militaire auto in den wegberm zakte en niet meer vooruit te krijgen was. Een hospitaalsoldaat heeft eindelijk de situatie gered door op den radiotor een trekpleister te bevestigen en aan de achterzijde een dauwworm te zetten! De provinciale bladen maakten met eenigen ophef gewag van het feit, dat te Nieuw en St. .Toosland op de hofstede van een ingezetene in een ontbladerden kastanjeboom een wilde duif is gesig naleerd. Met gepaste gereserveerdheid geven wij nog door, dat volgens het oordeel van bevoegde autoriteiten men hier te doen heeft met de overspannen vredes duif, die voor haar herstel op reis is. Deze veronderstelling is te aannemelij ker, omdat bedoelde boom een tamme kastanje is. Hallo! hallo! hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berich ten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Wij vernamen uit Goes, dat aldaar een jongmensch, dat ongenood den wijnkelder van een hotel bezocht, met zijn familie in zes weken tijds een an kertje druivensap soldaat gemaakt heeft. Deze versterking van onze weermacht werd ditmaal door de autoriteiten niet gewaardeerd Te Vlissingen mochten de echtelieden B. Legemaate- v. d. Ilooft dezer dagen in goeden welstand hun 50- jarig huwelijksfeest vieren. Eenige zakenlui uit het Zeeuwscli- Vlaamsehe zijn voor den kadi in Middel burg gebracht wegens overtreding van de prijsopdrijvingswet. Gemeenschappelijk ontkenden zij schuld en wezen de justitie op het algemeen als waar erkende spreekwoord, dat juist goedkoop duurkoop is! Te Aardenburg, meldt onze corres pondent, is brand uitgebroken in een bakkerij De vuurhaard was aanvankelijk moei lijk te vinden, maar een der schrander ste spuitgasten riep plotseling, dat hij hem in den oven ontdekt had De Hulster Harmonie heeft onder groote belangstelling haar 45-jarig bestaan gevierd. Bovendien vieren deze maand de bestuursleden de heeren J. de Bruyi, en Leo Janssens hun 45-jarig lidmaat schap. terwijl de directeur de heer A. Eeckhout 35 jaar aan het gezelschap verbonden is en de heer Jos. d'Hondt 40 jaar de groote trom slaat. Onder Kloetinge is de aa n - sluiting van den nieuwen weg met het oudere gedeelte thans tot stand gekomen: een nieuwe fase in de weg- verbeteriiig op Zuid-Beve- land. Het actueelste procesverhaaltje is dezer dagen te Ierseke opgemaakt. Volkomen passend in het kader van dezen tijd werd iemand bekeurd wegens huisvrede-breuk en het ongeoorloofd dragen van militaire kleeding! Wij sluiten nu tot volgende week, dames en hoeren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 32