PBNA GOEDE FUNDAMENTEN Halitran u"d* Vroeger... 'n leelijk gezicht Nu... een lochend gezicht ARNHEM 35 omlaag en kroop in de schoorsteengang. 't nog wel dat zaakje. Der was een Daar hield hij zich hijna twee dagen luchje an want de nachtwaaker kreeg op, neergezeten in duisternis en keuve- de schuld nu meneer Kotser 't wort laat lend met het stuurboord-rookkanaal, meneer ik moet eindigen verblijf hoog- 's Zaterdagsmorgens, toen hij in zijn agtend, Een eerleke burger." hut kwam om nieuwen voorraad te halen, hoorde hij een zenuwachtig ge- Meneer Glencannon keek op en gaf klop op zijn deur. Vóór hij tijd had om den brief terug. „Ik kan u verzekeren, onder zijn kooi te duiken, kwam Jessup, dat ik dat schrift nooit van m'n leven de steward, op zijn teenen binnen. gezien heb," verklaarde hij, overloo- „Neemt u me niet kwalijk, meneer pend van rechtschapenheid. Glencannon," fluisterde hij, „maar d'r is „Mm! Nu, ken je dan misschien een knaap op dek om u te spreken, die iemand die beantwoordt aan 't vol- me heelemaal niet bevalt, 't Gaat mij gend signalement.... ehhij natuurlijk niet aan, maar als u 't mij haalde zijn boekje te voorschijn vraagt, zou ik zeggen, dat 't een stille „middelbare leeftijd, middelbare groot- was. Dus ik heb maar tegen'm gezegd.... te, stevig gebouwd, rood gezicht. Praat 0 eh...." met een Schotsch accent. Heeft een Meneer Glencannon volgde den ont- dikke hangsnor, vaart waarschijnlijk stelden blik van den steward en zag een bij de koopvaardij, en schijnt voorkeur kolossale gestalte in de deuropening te hebben voor een drank, die Duggan's verschijnen. Dauw heet?" „Kotser! Hé, Kotser, kerel, ben jij „M-m-m, nee, daar zou ik geen ja 't?" riep hij met wankelmoedige stem, op kunnen zeggen," zei meneer Glen- zijdelings naar het nachtkastje kijkend, cannon, en zijn roode gelaatstint werd om zich te vergewissen, dat zijn boks- grijs, zijn snor hing neer als een treur- ijzer daar lag. „Nou, ouwe jongen, 't is wilg, en Duggan's Dauw klaterde som dat je zoo'n gezicht hebt en zoo'n figuur ber tegen het glas, toen hij zich eens en zulke voeten, anders had ik je niet inschonk. eens herkend in burger! Kom binnen en „Nee, precies, en ik ook niet," bromde vertel wat er voor nieuws is, man, dan de agent. „En da's allemachtig gek, zal ik je een reusachtig leuk kunstje met want ik zou haast durven zweren, dat een flesch en een kurkentrekker leeren!" ik zoo iemand nog pas voor kort ge- „Zoo." De agent bukte, keerde zich zien had ergens." Hij sloot zijn oogen, opzij en wrong zich naar binnen. Hij drukte zijn hand tegen zijn voorhoofd "ing op de kooi zitten, die kraakte onder en schudde toen zijn hoofd. „Nee, 't zijn gewicht. „M'n voeten doen geen helpt me niet, ik kom er niet!" zuchtte pijn," merkte hij op, en hij hief ze van hij. „En ik had dien knaap zoo graag den vloer en zette ze schrap tegen het ingerekend dat zou mooi geweest schot aan den overkant, met voldoe- zijn, vlak op mijn promotie en zoo." uing de nieuwe gele schoenen bekijkend, „Je p-p-promotie?" stotterde Glen- die ze omhulden. Toen kwam hij ter cannon. „Maar, kerel, eh. dan fe- zake. „Hoor eens, vrind! Ik heb een Heiteer ik je!" anoniemen brief gekregen van iemand, „Dat deed de commissaris ook, en die d'r z'n naam niet onder heeft gezet, iedereen," zei de agent genoeglijk. Nu moet je me eens vertellen, ja of „Hier, lees dat maar es!" Hij gaf den nee, of je 't schrift herkent." machinist een gehectografeerd velletje „Nee," zei meneer Glencannon met waar op stond: nadruk. „Eervolle Vermelding en Promotie. „Hè? Zou je niet even wachten tot Coachear, James, no. 6118, wordt je hem gezien hebt? Hier, kijk maar heden gepromoveerd van agent, verkeer, eens." tot detective 2e klas. In eigen tijd en op Meneer Glencannon keek. De brief eigen initiatief werkend en ondanks een luiddecomplot, om hem door valsche aanklach- Den Heer James Kotser no. 6118 ten te dwarsboomen, heeft Coachear p/a Scotland Yard, Londen. een gevaarlijken misdadiger opgespoord Geachte meneer Kotser Zater- en gearresteerd, een beruchte dieven- dagaved was ik in 2 verschillende bende ontmaskerd en gestolen goederen cafees toen u kwam zoeken naar zee- tot een waarde van honderden ponden man Nelson over die 16 kisten zij. Nu terechtgebracht. Het werk van detec- meneer Kotzer meneer toen u zij 16 tive Coachear moge heel het corps tot kisten en niet 6 dacht ik al half dat voorbeeld en aansporing strekken." Nelson me der tussen had genomen net „Coachear? Coachear?" Meneer Glen- als al die andere keeren omdat hij zei cannon staarde naar de letters en her dat 't er maar 6 waren en me daarna haalde den naam ongeloovig. „Nou moe! me porsie betaalde afijn meneer Kotser Schrijf je je naam zóó?" ik ben niet gewoon me kameraden an „Ja, maar ik krijg er aardig genoeg te brengen maar ik begrijp nu dat van, om op die vraag antwoord te Nelson geen kammeraad van me is 't geven! Hoe denkt iedereen dón, dat is een gemeene dief en weet u wat hij ik 't schreef met een Q of zooiets?" noodig heb? 15 of 20 jaar, om te leeren, Plotseling trok detective zijn horloge dat een Engelsman sportief moet zijn. uit en keek hij er bezorgd op. „Over Hij heet Walter Nelson van ze voor- half twaalf! Ga gauw mee!" beval hij naam en hij woont Hildertweg 11, IIox- barsch, opstaande. „Ik heb een politie- ton twee hoog. Dus meneer Kotser auto voorstaan." as u hem inpikt invermeert u dan „Hè?" meteen es na die diefstallen op de „Mee zeg ik, en voortmaken! Snapte Westindiese Dokweg verleden maand je niet, dat ik je kwam halen?" en die 2 pandjeshuizen in Roterhithe „M-mij halen? W-w-waarvoor?" waar ingebroken is en die wagen „Om getuige te zijn bij ons trouwen, sigaretten en tabak die ze uit de garage Om twaalf uur ben ik de bruigom en van Hounds hebben gehaalt u weet Victoria O'Halloran is de bruid!" PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der perio dieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's-Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.6a per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonne menten en adreswijzigingen van postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaus: HAARLEM, Nassaulaan 51. Telefoon Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262, Telefoon Interc. 33170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Intcrc. 50540. Giro nr. 101981. 's-GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Telefoon Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's-HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27, Tclef. Interc. 4286. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstr. 20, Telef. Int. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badhuisstr. 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. bij het innemen van enkele druppels Halitran. hij het zien van den vollen lepel levertraan Enkele druppels Halitran doen meer goed dan een volle lepel gewone levertraan. telijke ziekten, maar vooral tegen de zoo gevreesde Engelsche ziekte. Zooals U weet ontstaat de Engelsche ziekte door een gebrek aan vitamine D. Bespaar Uw kinderen het verdriet van weken lang te bed te moeten liggen gedurende het gure jaargetijde. Bescherm hen tegen het spook van de Engelsche ziekte, wier kenteekenen gedurende hun geheele verdere leven een voortdurende aanklacht tegen Uw plichtsverzaking zou den zijn. Versterk hun teere organisme. Geef hun Halitran, de gouden, welsma kende olie uit de versche levers van de heilbot. Gemakkelijk in te nemen, licht verteerbaar en 60 maal sterker dan ge wone levertraan. VITAMINE A In de zonarme maanden, de maanden bevordert den groei en geeft aan het met een ,,r hebben Uw kinderen de lichaam het noodige weerstandsver- vitaminen A en D hard noodig, opdat mogen tegen ziekten in het gure hun organisme de noodige kracht kan jaargetyde. ontwikkelen voor den weerstand tegen VM,AliIV«, ww verkoudheden, bronchitis, griep, besmet- 1 onmisbaar voor de vorming van been deren, tanden en kiezen en voor de Waarom Uw kinderen dwingen, om volle lepels levertraan te slikken, waarvan de lucht alleen al ze onpasselijk maakt en het vitaminegehalte in ver houding laag is. Maak een einde aan deze noodelooze kwelling, geef Uw kinderen enkele druppels Halitran, de gouden olie uit de lever van de heilbot. Dan krijgen ze meer vitaminen dan met volle lepels levertraan. (Zie de vergelijkende tabel onderaan). Men weet, dat de vitaminen gevormd wor den door den invloed van de volle zomer zon en dat zij onmisbaar zijn voor de gezondheid en het leven van de kinde ren en voor den weerstand tegen ziekten. VcrgcU\Win9 l VitoJ*in Hoiitron bevat per gr°m Levertraan bevat per gram De bereiding van Halitran geschiedt volgens een nieuw procédé van Crookes, Laboratories, Londen. Het vitaminegehalte wordt gegarandeerd bescherming tegen Engelsche ziekte en tandbederf. Halitran wordt ingeno men in druppelt op een schijfje sinaasappel, op melk, op suiker of een stukje brood. Flacon voor een maand in alle Apotheken en Drogisterijen. ƒ1.25 R-1263-K 60 maal sterker en 100 maal gemakkelijker in te nemen dan gewone levertraan Uw kind komt aan door lever van Heilbot. Uw weg naar een goede positie in de techniek heeft een degeljjke theo retische ondergrond nodig.Volg de beproefde schriftelijke lessen van PBNA, Arnhem. Studeer techniek thuis Burgert. Bouwlc, Architectuur, Meubel- en Schil der- techn., Water- en Wegenbouw, Betonbouw, Werktuig bouw k., Auto- en Vliegtuigtechn., Electro techn., Radio- techn., Chemische Techn., Zulveltechn., Spec, cursussen. HET NEDERLANDSCHE TECHNICUM Vraagt prospectus P6

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 35