ER WORDT VEEL WOL GEDRAGEN s - 38 De zijden en fluweelen middagjurkjes zullen dezen winter een geduchten con current vinden in het meer gekleede jurkje, dat van een wanne wollen stof ge maakt is. Soepel materiaal, dat uitstekend geschikt is voor de thans zoo geliefde ge drapeerde taille, voor meterswijde klok- rokjes, voor plissé en voor plooien. Er zul len hoofdzakelijk lange strakke mouwen ge dragen worden en zoo zien we ditmaal zelfs van wollen stof ook wijde Russische mouwen, die om den pols ingerimpeld zijn. Een wat gevaarlijke dracht, die slechts in aanmer king komt voor lange slanke figuren. De korte, juist tot den elleboog reikende mouw doet het beter dan de thans zeer moderne maar uiterst onflatteuze driekwart koker mouw. Al hebben de overdreven schouder- verbreedingen afgedaan en is er nog slechts sprake van een bescheiden kopje, tóch zijn er nog steeds modellen, waarbij de mouw inzet wat sterker geaccentueerd blijft. Daar tegenover zien we na langen tijd weer voor het eerst volkomen glad ingezette mouwen, een enkele kimono of raglan. Naast veel zwart zullen vooral gedekte warme tinten als nuances van groen, wijn rood en ook bruin opgeld doen. Toch ver dient. het wel aanbeveling om de zoo flat teuze variaties in bleu niet geheel uit te schakelen. Lila blijft altijd gevaarlijk, wat ook geldt voor cyclamentinten. Ook hebben deze kleuren het nadeel, dat ze het stempel 1939 dragen, zoodat men er het volgend jaar niet met genoegen naar zal teruggrijpen. Aanbeveling verdient het, eens wat meer aandacht te besteden aan het in Holland vrij wel niet gedragen lichtgrijs, dat toch zoo'n voorname plaats in de Parijsche collecties inneemt en dat veel flatteuzer is dan het ook onlangs gelan ceerde muisgrijs. Een heel moeilijke kleur, dat lichtgrijs; het is vrijwel onmogelijk om in het algemeen uit te maken, Er wordt veel werk gemaakt van de taille. wie het wél en wie het niét dragen kan. We durven vooropstellen, dat het kleurlooze type er niet naar grijpen moet, maar de donkere vrouw, de lichte blondine, die in het bezit is van een blanke teint, en natuurlijk ook de gelukkige eigenares van kastanje-bruine lokken, kunnen deze mogelijkheid om wat afwisseling te brengen in het kleurengamma voor den winter gerust eens wat nader onder de oogen zien. Een wat sportief model van een soepele wollen crêpe. Robert Piquet blijft nog steeds aan dacht wijden aan den mouw-inzet. Ook voor wollen jurken wordt de nieuwste modelijn gevolgd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 38