SENSATIEPROCES CASILLA iplllljpj Heinrich George als advocaat Vandegrift tijdens zijn scherpzinnig kruisverhoor, dat de voornaamste getuige Sylvia Casilla (Dagny Servaes) danig in de war brengt. Vandegrift (Heinrich George) belooft den vermeenden misdadiger Peter Roland Albert Hehn) gratis rechts kundigen bijstand, als hij het toestel behouden naar Casablanca brengt. tegenover de leugens, listen en lagen, welke de misdadige partij hem spant. Onbewust helpt de officier van justitie, die er absoluut van over tuigd is, dat de aangeklaagde een misdadiger is, de tegenpartij, doch Vandegrift zou geen beroemd advocaat zijn indien hij niet met groote genialiteit het net van leugens verscheurde en de onschuld van den man klaar en duidelijk wist te bewijzen. De film is vlot en levendig, heel boeiend en inte ressant, al kunnen uit den aard der zaak de Ameri kanen zelf beter hun procesgangen weergeven dan niet-Amerikanen. Ook is de climax misschien niet zoo overweldigend verrassend als de loop van het proces zelf wel zou doen vermoeden. Dat komt voornamelijk omdat het publiek door de vele verrassingen en wen dingen tijdens den duur van de film voor den climax een allesovertreffenden meesterzet gaat verlangen, welke nog magistraler moet zijn dan de reeds gelan ceerde. Dat was natuurlijk heel moeilijk en daarom lijkt het of de film aan "het einde iets afzwakt. Aan den algemeenen indruk verandert dit natuurlijk niets en we twijfelen dan ook niet of deze film, waarin uitgezonderd George vele nieuwe ge zichten voorkomen, zal met levendige interesse worden gevolgd. Het verdwenen film- sterretje, dat door de dochter van Vande grift (Jutta Freibe) werd opgespoord en na heel veel onvoor ziene moeilijkheden als „bewijsstuk" aan de fury werd getoond. :ilmsensatieprocessen genieten steeds een groote belangstelling >ij het publiek, vooral als zij be- ïoorlijk en goed in elkaar zitten, zooals deze nieuwe UFA-film met ieinrich George in de hoofdrol. Oe bemanning van een vliegtuig, dat op weg is naar Casablanca, blijkt plotseling aan een acute vleeschver- giftiging te lijden en de machine raakt stuurloos. Slechts één passagier blijkt een vliegtuig te kunnen besturen, doch dat is een man, die onder politiegeleide op weg is naar Amerika om wegens kinderroof zijn leven te ein digen op den electrisehen stoel. De passagiers moeten of zij willen of niet hun leven aan hem toevertrou wen, al voelen zij algemeen, dat deze man alle reden heeft om het-vliegtuig ergens in een woestijn neer te zetten en een poging tot ontvluchting te wagen. Daar aan het einde van de reis de dood hem wacht, helpen alle dreigementen natuurlijk niets. Dan biedt de beroemde advocaat Vandegrift aan, eens met hem te praten en deze weet het klaar te spelen, dat de man op zijn voorstellen ingaat en regelrecht naar Casablanca stuurt. Die voorstellen waren het aanbod hem gratis te zullen verdedigen en hem op eerewoord te garandeeren, dat als er ook maar een klein kansje is hem vrij te krijgen, daarvoor te zullen zorgen. Dan komt het proces en dan blijkt, dat, al is de schijn ook geheel en al tegen hem, hij toch doodonschuldig en zelfs uit edele mo tieven gehandeld heeft. Vandegrift houdt woord en legt al z'n scherpzinnig heid in de schaal

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 12