ZEEIJWSCHE SPORT Brugoefeningeii tijdens de vaardigheidswedstrijden van Achilles te Middelburg. „Achillea", één van Zeelands meest bekende gym nastiekverenigingen, is haar populariteit ten-volle waard. Het devies is in deze dagen: „doe gewoon." En „Achilles" doet dit ook, want het geheele ^aar- lijksche programma wordt in een niet onderbroken regelmaat afgewerkt, hoezeer ook de moeilijkheden inet bezetting van gymnastiekzalen e.d. het werk in de vereeniging gedrukt hebben. Vol van bruisend leven als „Achilles" steeds was en nog is, kon en be hoefde men niet anders te verwachten, omdat nog steeds Jan Bal de leiding heeft. Om goed te begrijpen, wat dit beteekent, moet men aanwezig zijn op een avond als j.l. Zaterdag, als de onderlinge wedstrijden gehouden worden en tegelijk nog de vaardigheids- proeven voor het K.N.G.V. afgenomen. Ook als buitenstaander voelt men dan iets van dien band, welke „Achilles" bijeen houdt, voelt men de reden aan, waarom de ouderen steeds terugkomen en de jongeren steeds voor nieuwen aanvoer van leden zor gen. Er is sfeer bij alles wat „Achilles" op touw zet en zoo was b.v. Zaterdag een kale, oude gymnastiek zaal met niets omgetooverd tot een zaal vol vreugde, feest en gezelligheid. Wat stoelen en een paar kale tafeltjes, een paar banken en de verdere stoffage ge vormd door een flinke schare „Achilles"-meisje8 en -jongens, met ouders en verdere belangstellenden. Niets bijzonders, zeker, maar daarin ligt. de kracht van deze vereeniging toch maar. Jan Bal voelt dat goed aan. Hij werkt met de massa, verschaft zooveel mogelijk jongelui kans op de levensvreugde, welke sportbeoefening biedt en staart zich niet blind op een enkele ster, een enkelen uitblinker. Allen kunnen „meedoen", voelen zich daardoor een deel van het groote geheel, zelfs de zwaksten deelen mee in de wed strijdsfeer en de spanning, welke daar toch steeds rond hangt. De minst sterken voelen zich zeker niet minderwaardig tegenover de winnaars. Voor'wie be seft, wat dit voor kinderen beteekent, zal ook te be grijpen zijn, welke groote waarde een dergelijke ver eeniging heeft. Op dezen weg gaat het „Achilles" goed en zal het goed blijven gaan. Jan Bal, de directeur, die Zaterdag j.l. de leiding had bij de wedstrijden en wiens werk de geheele organisatie was, wil het zoo en hij heeft met dit systeem het succes, dat steeds weer ver boven de verwachtingen komt. De wedstrijd, we waren er voor gaan kijken, maar als men in zoo'n zaal aanwezig is, vergeet men dien en gaat op in die sfeer. Men ziet slechts individueele prestaties, men ziet slechts het volledig opgaan in het werk, het zich concentreeren van leiders en deelnemers op het uitvoeren van gymnastische oefeningen. Hier is de wedstrijd middel en de sport nog doel! Toch is er ge zorgd, dat men ook den wedstrijd kan volgen en van minuut tot minuut is de stand genoteerd op een groot en voor ieder zichtbaar bord. Het zijn de toeschouwei's, die op die manier meegenieten van de spanning. En dat het er soms spande, bewijzen de kleine onderlinge verschillen. Bij de meisjes-groep A verwachtte men, dat L. Petiet een duchtig woordje zou meespreken, hoewel ook C. Gillissen niet onderschat mocht worden. Ze bereikten ook de beste resultaten, maar C. Gillissen werd eerste met 9% punt voorsprong op L. Petiet, die met 140 punten trweede werd. Dan volgden met zeer miniem verschil M. Meulenberg (13854)» Joh. v. d. Driest (138%) en C. Je Ruijter (138). In de B.-groep wist men de spanning nog grooter en Nel Roth had een reputatie op te houden. Zij heeft aan den geweldigen aanval van S. Blokpoel geen weerstand kunnen bieden en deze is met slechts punt verschil 152%) eerste geworden vóór N. Roth (152%). Daarna volgden L. de Klerk (150%)» T. de Jong (147%) en M. Broodman (145). Bij de jongens zorgde A. Kooman voor de groote verrassing door met 200 54 punt de eerste plaats te bezetten, gevolgd door J. C. Bal met 193% punt. Daarna kwam J. de Baare (178%) en dan L. Daane (175%). Men behoeft slechts Kooman en Bal te ken nen om te weten, welk een geweldige strijd het nu gaat worden om bovenaan te blijven en te komen. Hun prestaties zullen er nog beter door worden. Ten slotte slaagden nog groote groepen voor de K.N.G.V.- vaardigheids-diploma's en we willen volstaan met de aantallen te noemen. Negentien slaagden voor de vaardigheidsproeven athletiek, vierentwintig voor de Nationaal Jeugdvaardigheidsproef en negenen twintig voor de Vaardigheidsproeven Gymnastiek van het K.N.G.V. Afgewezen werd geen enkele can- didaat van „Achilles." Cor Kint heeft Zondagavond te Rotterdam in het Sportjo-ndsenbad aan de Van Maanenstraat 't wereld record 200 m. rugslag dames, dat met 2 min. 39 sec. op naam stond van Iet v. Feggelen, met 0,2 sec. verbeterd. Cor Kint (links) wordt door Iet v. Feg gelen gelukgewenscht. Een van de weinige voetbalwedstrijden, welke Zondag j.l. doorgang vonden, was de match Stormvogels- Blauw Wit (0-3) te IJmuiden. Aanval der zebra,s op het Stormvogels-doel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 19