G TarKer Yacumatic I DE KEEEREN MAKEN DEN MAN IS pond afviel EEN MOOIER GESCHENK kan ik me denken! 20 IK VOELDE ME PRECIES ZOO ONGELUKKIG ALS JIJ „Ik probeerde van alles, maar zonder succes. Toen las ik, dat BonKora wèl verschil zou brengen. En in= derdaad.In de eerste 5 weken nam ik 18 pond af. Ik had nog meer kunnen afnemen, maar vond 3l/a pond per week ge= noeg en nam daarom slechts een kleine do= sis in. Terwijl ik eerst slap en vermoeid was, ben ik nu heerlijk fit en zie er bovendien jaren jonger uit." Nieuw, veilig vermagerings middel in vloeibaren vorm. Dit getuigen allen, die het verstandige besluit namen deze veilige, snelle, onscha delijke, prettige vermagerings-methode in vloeibaren vorm toe te passen. Drie-graden kuur, drievoudige werking. Geen dieet, maar smakelijke maaltijden, zooals ook in de brochure bij elke flesch BonKora wordt aangeraden. Raakt ook Uw dikte op deze manier kwijt. BonKora is onschuldig, want het bevat geen schadelijke bestanddeelen. Velen zeggen, er jonger uit te zien, sedert zij hun dikte verloren. Het is een feit, dat deze kuur uw gezondheid opbouwt, terwijl Uw dikte op de snelste wijze vermindert. Blijf daarom niet langer ,,te dik". Begin nu direct met BonKora, de nieuwe, snelle, prettige vermageringskuur in vloeibaren vorm. Let op de verbazingwekkende resul taten. Verkrijgbaar bij Apothekers en er kende Drogisten f. 2 25 per flacon. door een jeugdig frisch uiterlijk, ook wanneer men vermoeid is, hoe ge makkelijk is dat door Khasana Rouge enLippensti ft.Beide zorgen voor jeug dige frischheid en bevalligheid en zijn tegen weer en water bestand en kissproof. Voor een discrete kleur: Superb, voor een levendige kleur corail of carinin, voor een zonge bruinde teint: Khasana Soleil. ZICHTBARE voorraad FI. 27.50 21.75 PoHooden FI. 12. Ja, dit is het geschenk, dat zij op hun hart zullen dragen9hun leven langen dat hen steeds dankbaar aan U zal doen herinneren, omdat ge als Uw geschenk 's werelds mooiste en beste pen hebt gekozen 1 Een gegarandeerd vols maakte vulpen met een solide „ASouc*en pen (met kostbare j& punten van het fijnste Osmis iridium), die schrijft bij de minste aanraking van het papier. Te zamen met het even prachtige b ij passende vulpotlood een "stel", dat het mooiste geschenk is voor eiken leeftijd. C.a naar I'm Jtchtitbij- Zp'Mde Parkeer Dealer. PARKER SERVICE, (Oir. Wm. R. Rikkers,) Beurs, Damrak 4«a, Amsterdam C. GEGARANDEERD MECHANISCH PERFECT Vervolg van bladz. 18 Ho»?1 45,1.05,-.90,-.45 Generaolvertegenwoordiging J. Winkel Jzn. Oen Haag, Merwedeitraat 47, Tel. 772 595 op, en meneer Enoch werd geduwd en ges too ten en gekneld bij iederen stap. Het schakelbord van de telefoon gaf hem stipt verkeerde aansluitingen; en als hij de Onzichtbare Man was geweest, had de lift liem niet achteloozer voorbij i kunnen zoeven. Driemaal werd hij in 't holste van den nacht door den huis detective gewekt met de vraag, wat ex- voor lawaai op zijn kamer was, en twee maal werd hij op de gang overvallen door ongure individuen, die hem ver weten, dat hij tegen de klabakken ge klikt liad. Tegen het eind van de week bracht hij zelf zeep mee, om de zeep te vervangen, die hij niet kreeg, en 't duurde vrij lang, eer hij er eenigszins aan gewend was, zich af te drogen met het gordijntje van de douche. Zelfs als de eetzaal botleeg was, kreeg hij een tochtige tafel en kon juist dat ééne raam niet dicht, en als hij een kellner lang genoeg had kunnen vasthouden, om zich op 't lijstje te laten zetten voor een paar spiegeleieren, kreeg hij een karbonade. Zijn wekelijksche rekening werd na- j tuurlijk een hemelterging. Ongeloofe- iijke leveranties en diensten werden in rekening gebracht. Stelselmatig en rus tig vestigde meneer Enoch de aandacht van den kassier op de fouten, en even stelselmatig en rustig werden die ver beterd. Want er werd niet gepoogd het walglijke modeplaatje van de Aragon te besnoeien. De fouten hadden een vermanend, geen inhalig karakter. En eindelijk gaf Caldwell vol gas: meneer Enoch werd van 't kastje naar den muur gestuurd. Hij werd verplaatst van 607 naar 1146, naar 1151, 423, 1896, 605, 901, 555. Hij werd zoo vaak en zoo plotseling verplaatst, dat hij soms meende twee kamers bij zijn bagage te zullen achterblijven. Op welk punt van den zenuwoorlog meneer Enoch de bedoeling ging begrij pen, is niet te zeggen; want het duurde niet lang, of hij leefde in een menschen- hatende zwartgalligheid, waarin hij nog maar tegen één man sprak, en tegen hem nog maar éénmaal. Bij gelegenheid van zijn derde verhuizing zei hij in de lift tegen den huisknecht: „Wat hebben ze eigenlijk op me tegen?" waarop de huis knecht, volgens eigen verklaring, ge antwoord zou hebben: „Ik begrijp u niet." Daarna had meneer Enoch geen woord meer over voor iémand in de Aragon tot den dag, waarop hij zich beklaagde over de verdwijning van een nieuw geruit pak uit zijn mouienteele kamer. Van die verdwijning maakte hij op een Dinsdag rapport, en ten antwoord kreeg hij Standaard-belofte 17b: er zou onmiddellijk een onderzoek worden in gesteld. 's Woensdags kreeg hij Stan daard-inlichting 11c: Zulke kwesties vorderen tijd, maar zijn geduld zou on getwijfeld naar zijn volkomen genoeg doening worden beloond. Donderdags kreeg hij op zijn duidelijke vragen ge heimzinnige en dubbelzinnige antwoor den, en Vrijdags werd hij afgescheept met wartaal. Zaterdags vroeg meneer Enoch rustig, maar vastberaden den directeur te spreken. Nu moet, om Caldwell recht te doen, eerlijk worden verklaard, dat hij even min wist, waar meneer Enoch's tooi ge bleven was als meneer Enoch zelf. Zulke dingen kunnen in het beste hotel voor komen, en dat was de Aragon zeef zeker niet. In (lit geval echter kon de directeur allerminst van een betrexirenswaardig feit spreken. Integendeel Caldwell's hart zond een dankbaren groet xxit naar den zonderlingen dief, die zoo'n xiitge- lezen costuum van meneer Enoch tot buit had gekozen immers, hij had daardoor een keurige, langverhoopte crisis in 't aanzijn geroepen. Dus trad Caldwell met kille voldoe ning naar voren. Al was meneer Enoch lang geen rede naar, nu vond hij toch aanstonds het juiste woord op de juiste plaats. „Hoe zit 't met dat geruite pak?" vroeg hij. „Pardon?" „Dat geruite pak van me hoe zit 't daarmee?" „Ik geloof niet. ,,'t Was een pak naar mijn zin. Ik vond 't aardig en ik heb er vijfenveertig dollar voor betaald. Splinternieuw." Eenvoudig maar koppig hield hij vast aan zijn oorspronkelijke formule. „Ik wil weten, hoe 't er mee zit." „Het geval wordt ernstig onder zocht," zei Caldwell beleefd, „en als mocht blijken, dat een lid van onzen staf schuld heeft, kunt u er verzekerd van zijn. „Wat heb ik aan die praatjes?" vroeg meneer Enoch kribbig. „Ik wil mijn pak hebben óf 't pak, óf mijn geld: vijfenveertig dollar. Geeft u me 't pak of geeft u me 't geld anders vraag ik niet." Caldwell haalde langzaam adem en telde tot tien, want de giftige sappen gingen te keer als draaikolken. „Ik heb 't op maat laten maken, nog geen maand geleden, en ik heb de stof zelf uitgezocht," ging meneer Enoch klaaglijk voort. „Dus hoe zit 't?" ,,'t Zit niet!" viel Caldwell opeens uit. „Er valt niets te zitten, snapt u?" Een redelijke woordenkeus scheeu hij over bodig te vinden. „En ik zal u meteen nog wat anders vertellen: u krijgt van mij geen cent voor die bespottelijke uit dragersspullen, geen rooden cent. Be grijpt ut" De oügen van meneer Enoch gingen wijd open. „Uitdragersspullen?" „Ja, uitdragex-sspullenTweede- .handsch voddentuig!" De kwade sap pen schoten als fonteinen omhoog. „En daar komt dit nog bij." Caldwell siste het niet uit, maar dat kwam alleen, doordat het allemaal woorden zonder s waren. „Als dat clowns-eostuuin van u inder daad gestolen is, beschouw ik dat als een nobele daad van een waarachtig men- schenvriend, die niets dan het algemeen welzijn op het oog had! Want ik heb nog nooit een afgrijselijker caricatuur van beschaafde kleeding gezien dan dat ge ruite pak, als ik 't me goed heriuner of 't moest dat schele-hoofdpijnmiddel zijn, dat u op 't oogenblik aanlxebt! En hoe meer ik er over denk „Zegt u maar niets meer," sprak meneer Enoch waardig. „Ik ben er nu heelemaal achter." „Waar bent u achter?" „Achter de waarheid. Den grond van de heele geschiedenis," zei meneer Enoch. „U hebt een persoonlijke anti pathie tegen me." „D'r uit!" schreeuwde Caldwell. „Ga weg, en blijf weg! D'r uit! Roep voor iniju part de polijtie, dien een eisch tegen me in,, doe wat je wilt, maar maak dat jé wegkomtRuk uit en kom hier alsje blieft van je leven xiiet meer binnen!" Hij stond te hijgeb, al zijn zenuwen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 20