tfoekantn^^kJ? kousen0? ELBEO ^V(,lA\^alANVSn!l sss- LAAT U DIT PANORAMA-KERSTBOEK NIET ONTDAAN! Verras er uw vrienden mee op St. Nicolaas 27 een vrouwelijke, daarvoor was 2500 dollar beschikbaar. „Ik heb er drie voor ze," vertelde Cabot met ingehouden trots, „twee meisjes en een humorist." „Heb je die al aangenomen?" „Contracten zijn geteekend." „In ieder geval betalen, optreden of niet?" „Ja, natuurlijk, meneer." Caldwell keek op naar Cabot met oogen als van een collie, die afgeranseld is door een propagandist voor dieren bescherming, maar hij zei niets. Wat kon hij zeggen? Hij had er zelf ook in kunnen loopen, zoo onschuldig leek alles. Er zat niet één foutje in het heele weefsel, overwoog Caldwell, be halve dan de naam der vereeniging die klonk wat héél onwaarschijnlijk. Terwijl hij den laatsten brief las die was eerst denzelfden middag aan gekomen en ging over een contract, de betaling van alle posten waarborgend sprong er opeens een vonk over in zijn geest. Hij voelde, dat het gezoem in zijn achterhoofd ophield. Met één flits lichtte uit de donkerte het Eureka. „De contracten zijn geteekend, zeg je?" vroeg hij. „Met de acteurs? Ja," zei Cabot. „Dat is zoo gewoonte." „En ze krijgen in ieder geval hun geld, spelen of niet?" „Da's de eenige manier om menschen van naam te krijgen," legde Cabot uit. „Dan hebben we hem!" Cabot keek vragend. „Wien?" Maar Caldwell stond al rechtop, met nieuw leven vervuld. Triomf straalde uit zijn oogen, hij had zijn oude kracht weer in spieren en beenderen. Op 't laatste nippertje was de redding ge komen de torpedoboot der Vereenig- de Staten, de cavalerie, het serum. „Enoch!" riep hij uit. „Eindelijk heb ben we hem bij zijn kladden! Bij zijn keel! Hij zit al zoo goed als achter de tralies!" Cabot stond verbluft. „Ik begrijp 't niet," zei hij. „Luister," juichte Caldwell. „Door dat meneer Enoch je heeft overgehaald, om dat contract met de tooneelspelers te teekenen, heeft hij zich leelijk in zijn vingers gesneden! Hjj heeft zoo grof mogelijk de post der Vereenigde Staten misbruikt voor een lompe zwendel- partij!" Dien avond, tegen middernacht, gaven drie gerechtelijke personages ge volg aan een aanklacht, door den direc teur van de Aragon ingediend. Zij dron gen een woning te Boston binnen en arresteerden een verontwaardigd maar broodonschuldig man, Crampton ge- heeten, die het Hooge Blad bleek te zijn van een volkomen onschuldige, hoewel wat dwaze broederschap, die zich de Internationale Boomtopsnoeiers noem de. Den volgenden morgen om acht uur raakte de cel van meneer Crampton vol opgetogen advocaten, die een eisch in dienden tegen hotel Aragon en zijn eventueele erfgenamen en rechtver krijgenden. Een bedrag van honderd duizend dollars werd genoemd als bil lijke schadeloosstelling voor onrecht matige arrestatie en smaad. Speurhonden, door meneer Webster uitgezonden, ontdekten drie dagen later meneer Enoch in Albany, in gezelschap van een ouden vriend, den secretaris van den Staatsbond van Bizons. Deze zat juist met de pen in de hand, om aan Caldwell te schrijvenhij maakte de ge troffen afspraken ongedaan. „Wat wilt u eigenlijk?" vroeg Web ster, zoodra hij ter plaatse kon zijn. „Waar is 't u om te doen? Zegt u me dat alstublieft gauw!" „Ik wil niets hebben dan mijn pak," zei meneer Enoch geduldig, als had hij een achterlijk kind voor; „mijn pak of 't geld vijfenveertig dollar; anders niets." Met een enkele schichtige beweging had meneer Webster een vulpen te voor schijn gehaald en een cheque ingevuld. „Ik zou 't het prettigste vinden," ging meneer Enoch verlegen voort, „als meneer Caldwell me 't geld zélf uitbe taalde." „Meneer Caldwell," zei WTebster, op een toon, alsof hij den naam in zijn vin gertoppen een meter van zich afhield, „is niet meer in onzen dienst." Meneer Enoch keek hem een seconde lang plechtig aan. „Dat spijt me ge ducht," zei hij. Laat u de uren van genot niet ontgaan, die het u geven zal met zijn stemmingsvolle verhalen, met de zeldzaamste en boeiendste foto-reportages, met zijn veel zijdig teekenwerk, met zijn prachtig plaatwerk, en met zijn kunstbijlagen in rijken driekleurenkoperdiepdruk. Ons Kerstboek is bij wijze van premie voor onze abonné's van beden af verkrijgbaar bij onze kantoren, onze agenten en onze bezorgers a 75 ets.; bet wordt u per post franco geleverd, na inzending van 75 ets. in postze gels, per postwissel of per giro no. 142700 aan het hoofdkantoor van Panorama, Nassaulaan 51, Haarlem. Hoe kan men bereiken dat de kous het been bijzonder strak omsluit De nieuwe opvattin? van de op een huid gelijkende dunne kous ver- eiseht nog meer dan ooit te voren, dat de kous het been bijzonder strak omsluit. Hoe kan men dit be reiken? De kous kan slechts dan ge heel glad zitten, wanneer zij buiten gewoon elastisch is. Zulk een extra elastische kous is de Elbeo-kous, die ook zeer slanke beenen strak om spant. De volgende proef bewijst de elasticiteit van de Elbeo-kous: U kunt het „Elbeo waas" in de dubbele rand van 34 cm. tot ruim 70 cm. uitrekken. Probeert U dit ook maar eens bij andere kousen! Bovenstaande foto toont U duidelijk hoe de kousen moeten zijn om als het ware oen tweede huid te vormen. Het even doorschemeren van de huid is de voornaamste aantrekkelijk heid van de nieuwe kousenmode. Kijkt u maar eens op de foto hoe het gezicht er door de kous veel zachter, fijner en fluweelachtiger uitziet. U kunt hieruit duidelijk concludeeren dat ook het been in deze kous fijner en zachter wordt gevormd. Zóó fijn, dat het aan de huid van een goed verzorgd gezicht doet denken. Deze indruk krijgt men echter slechts bij een kous, die niet alleen zeer fijn en doorzichtig, maar ook regel matig en vastgeweven is. Men kan een kous ook doorzichtig maken door eenvoudig de steken grover te weven. Men ver krijgt dan echter geen kous die op een huid gelijkt, omdat het grove weefsel de toeren te duidelijk doet uitkomen. Wanneer de kous er als een huid uit moet zien. moet het weefsel zeer dicht zijn zooals bij de dunne, linksgeweven Elbeo-kous. Deze dichtheid van het weefsel garandeert bovendien de bijzondere duurzaamheid. Vraagt daarom in de goede zaken of men U de dunne Elbeo-kousen met het fijne dichte weefsel eens laat zien. Mptuttv - huid hef üB-O. edstAv8n v»« "nèen schoonheus- en a„der teint. Geen ge \^ingeinaVOOd midle natuurt fj' <je «e***? iuiveren met \aat die ,p\ve het ge huid te recept me ee„ volkomen onlsmel« dat de volg >s va. 0 o.D. een ot. O. D de na- gnve pistol, die diep buid verk**^ heldere 4ooIdnngh ur\iike C^ t. Flacons- ïr Hel «el «V e"

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 27