m - Met den scheepstukel wordt de jachtbuit aan boord geheschen. Zoudt u er geen straatje voor omwandelen als u zoo'n knaap tegen kwam in een der straten van Tromsö T Het opgezette dier geeft wel een idee ran dg buitengewone afmetingen, welke bet. levende exemplaar had. He beer ie neergelegd en negen sterke mannen zijn noodig om het kolossale lichaam naar het schip te sleepen. vijf- tot zeshonderd kilogram zwaar was onder een groote ijsschol, en kreeg daardoor een flinken voor sprong op zijn achtervolgers. Wat verder kwam hij weer boven, keek eens tevreden om en beklom dan het ijsveld, waarlangs werd gevaren. Klaarblijkelijk in de stellige overtuiging ver- keerend, dat hij zijn achtervolgers door zijn manoeu vre om den tuin had geleid, zette hij zich aan den ijsrand neer en begon zich te likken. Maar spoedig was de poolvaarder opnieuw bij hem, en maakte hij zich over het ijsveld uit de voeten. De beste schutter van de bemanning sprong overboord en zette den vluchteling na, over ijsschot- sen klauterend en wadend door smalle geulen. Toen zag men boven uit den uitkijkpost en den mast, hoe de beer zich achter eenige groote ijsblokken verschool. Het dier gevoelde zich hier blijkbaar in veiligheid, want het scheen niet .gezien te hebben, dat de jager snel gevolgd was, en nu, half gedekt door een anderen ijsheuvel, het geweer in den aanslag bracht. Op het laatste oogenblik echter bemerkt de heer zijn tegenstander toch nog. Hij richt zich op om opnieuw de vlucht te nemen, doch het is te laat. Het schot kraakt en de witte reuzen-gestalte stort neer. Spoedig wordt het beren- lichaam meteen lange ijzeren ijsslede door een aantal leden der bemanning geh aald en aan boord geheschen. Waarlijk een reus! En geen wonder, dat de jager trotsch is op zijn buit en er prijs op stelt, met hem gefotografeerd te wor den. En als blijvende herinne ring aan de opwindende jacht door de ijsvelden, liet de jager hem opzetten. In een der winkelstraten van Tromsö kan men den witten reus bij wijlen nog als reclame voor een bontzaak van nabij bewonderen. He beer is een prachtig volwassen diervan zeldzame grootte en kracht..

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 29