Sinterklaasstemming in Goes Maar wie bezweek niet voor de verleiding van de uitstallingen en voor het aanstekelijk enthousiasme van de andere koopers Onbewogen baanden we ons een weg door die kennis van pakjes-zeulen en geldverknoeien. Voor haar is zoo'n poppenwereld een paradijs. Niet dezen keer alleen, maar bij herhaalde gelegenheden hebben we in de Novembermaand met de meeste stelligheid dit onverbiddelijke stand punt verkondigd. De tijden zijn er soms niet naar om overbodige uitgaven te doen, nietwaar, of we zijn niet in de stemming, of we hebben 't te druk, ons hoofd stond niet naar 't verzinnen van dien grap- pigen nonsens, naar flauwi teiten met touw en lak en krantenpapier, naar romp slomp en bereddering. Hoe is 't ons daarbij vergaan? Ons besluit bleef onwrikbaar de tweede, de derde, de vierde week van November. Zoo na den twintigsten begon de drukte in de winkels ons te irriteeren bij onze dagelijksche inkoopen. We vonden de menschen om ons heen 'n beetje kinderachtig en belachelijk en onszelf de eenzame wijzen, die zichzelf maar al te moeizaam, onbewogen een weg baanden door die kermis van pakken-zeulen en geldver knoeien De laatste dagen vóór December kregen we pas 't gevoel, of alles om ons heen toch wel scheen te wezen zooals 't nu eenmaal zijn moest, en er met ons. juist met ons, iets niet in den haak was. Of al die gonzende, krioelende menschelijke bijen wijs en gelukkig waren en wijzelf de eenzame dwazen. Maar we bleven bij ons besluit, als mannen. En het was niet eer dan op den middag van den vijfden December, toen we toevallig in die winkelstraat moesten zijn om een paar nieuwe handschoenen, dat we ons hebben overgegeven plotseling, op genade of ongenade. We hebben ons op den stroom een winkel laten binnendragen, en we hebben gekocht wild, hartstochtelijk en roekeloos van alles, van alles, pakken en doozen en trom mels en bussen en een rol pakpapier en touw, véél touw! We hebben een taxi naar huis moeten nemen, omdat er van tjjdig bezor gen geen sprake meer kon zijn, en we hebben den chauffeur een idiote fooi gegeven en ons zeer ge lukkig gevoeld. Het zit in ons Zeeuw- sehe bloed. Het heeft geen nut het te negeerenHet is een koorts, die op komt zetten, het is een roes, die uitgevierd wil zijn. We zijn in Zeeland geboren daar om moeten we begin December naar de winkels, zooals de trekvogels naai de pyramiden. 0, die dag van ontgoo cheling, toen we Sinterklaas Zou Sinterklaas nu van alles precies kunnen weten, waar ie, 'f brengen moet

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1939 | | pagina 32